Alanınızı Evin Kalbi Haline Getirmek için Açık Mutfak Modelleri

Açık mutfak modelleri hem yemek hem yaşam alanı olarak bugün yaşama şeklimiz için çok yönlülük sunar.

Açık mutfak modelleri, ev için doğal bir merkezdir ve yemek pişirme ve hazırlık sırasında daha fazla sosyallik sağlayarak günümüzün yaşam tarzına uygundur. Ancak özellikle apartmanlarda ve daha küçük evlerde yaşam alanıyla kolayca bütünleşen bir alan tasarlamak biraz beceri ister. Akıllı imar, ses kontrolü ve uyumlu bir dekorasyon yaklaşımı, tüm önemli faktörlerdir.

Açık mutfaklar, günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Bir oturma odası içindeki bir home ofisten, bir mutfak-yemek odasına kadar, bu alanlar iyi tasarlanmalı ve işlevlerinde genel odanın en iyisinden yararlanabilmelidir.

Akıllı açık mutfak modelleri dekorasyonu ve stil fikirleri, her alanın ayrı ama kusursuz görünmesini sağlayacaktır. Ancak bunun nasıl olacağını bilmiyor musunuz ? Pekala, korkmayın, açık plan alanınızdan en iyi şekilde yararlanmak için en iyi ipuçlarımızı sizin için derledik.

Açık Mutfak Modelleri 

Yarı Açık Mutfak Modelleri 

Tasarımcılar, L şeklinde bir yarı açık mutfak oluşturmak için yarım ada şeklindeki mutfak dolaplarını mutfak tasarımlarına ekledi. Bu düzen, açık mutfak alanınızı ışıkla doldurur ve çok daha fazla depolama ve tezgah alanı sunar. Mutfağınızın köşede sıkışıp kalmadığından emin olmak ve iki alanı (salon ve mutfağı) birbirine bağlamak için renkli süslemeler ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki yarı açık mutfakta, aydınlatma armatürleri ve kahvaltı bar tabureleri de dahil olmak üzere bazı tasarım öğeleri kullanılmış.

An open plan kitchen and breakfast bar with tall bar stools and copper coloured accent colour accessories.

Yarı Açık Mutfak Alanını Farklı Fayanslar ile Tanımlayın 

Mutfakta en işlevsel olan yer döşemesi, açık mutfakta yemek alanı için en uygun olmayabilir. Burada, mutfak alanında zemininde desenli fayanslar ve yemek masasının altında rustik bir ahşap zemin tercih edilerek iki alan farklı tutulmuştur. Ancak iki zemin malzemesinin ve deseninin birbirini tamamladığından emin olun, soluk desenli fayanslar, nötr ahşap döşemeyle güzel bir tezat oluşturuyor.

Modern Açık Mutfak Modelleri 

Açık plan mutfağa sahip olmanın birçok avantajı vardır. En belirgin olanı, yemek pişirirken aileniz ve arkadaşlarınızla daha kolay sosyalleşebilecek olmanızdır. Ayrıca ev ödevlerinde veya bahçede oynarken çocuklara göz kulak olmanızı sağlar. Bu modern açık mutfak modeli, yemek, yaşam ve eğlence alanlarını bir araya getiriyor.

Modern Açık Mutfak Düzenini Oluşturun 

Yemek pişirirken misafirlerin nerede oturacağını ve nerede yemek yemek istediğinizi düşünün. Kahvaltı barları gibi kısa süreli oturma yerleri, kimsenin yoluna çıkmaması için çalışma alanından uzağa yerleştirilmelidir, ancak konuşmanın kolayca akabilmesi için yemek yapan kişilere yeterince yakın olmalıdır. Bu çatının en yüksek noktası boyunca uzanan çatı pencereleri, bu açık mutfak modelini ve yemek alanını ışıkla dolduruyor.

Modern Mutfak Adalı Açık Mutfaklar 

Işığı veya manzarayı engelleyecek duvarları olmayan açık mutfak modelleri genellikle büyük bir akış duygusuna sahiptir. Ancak büyük odalar, planlamada küçük alanlar kadar özen gerektirir. Özellikle mutfağın çalışma bölümünün ergonomik olarak çalışması gerekmektedir. Mümkünse, gerektiğinde bu mesafeleri kısaltmaya yardımcı olması için bir mutfak adası kullanarak ayak işlerini azaltmak için lavabo, buzdolabı ve ocak arasındaki klasik çalışma üçgenine bağlı kalın.

Açık Mutfak Modelleri için Renkler

Beyaz parlak mutfak dolapları, bu modern açık mutfakta, mükemmel duruyor. Tarz söz konusu olduğunda, ankastre paslanmaz çelik cihazlar profesyonel bir görünüme sahipken, tam entegre modeller modern bir etki için uyumlu dolap kapaklarının arkasına gizlenmiştir. Ek mutfak dolabı çözümleriyle tezgahlarınızı temiz tutun ve dağınıklığınızı gizleyin.

Küçük Açık Mutfak Modelleri 

1+1 ler, 2+1 ler, modern residanslar ve loft daireler, açık mutfak modelleri için ideal adaylardır. Küçük alanınızla orantılı olarak bir ada seçebilirsiniz. Bloklu tasarımlar ve paslanmaz çelik gibi benzeri malzemeler, yumuşak renkler ve ahşabın dokunuşlarıyla yumuşatılarak mekanda kendine ait olan ve davetkar hissettiren hassas bir tasarım oluşturulabilir küçük açık mutfak modellerinde.

Sosyal Bir Yaşam Tarzını Teşvik Edin

Eğlenmeyi seviyorsanız, açık mutfaklar pratik bir çözümdür ve misafirlerinizle birlikte hareketin bir parçası olmanızı sağlar, sıkışık bir mutfağa kapanmazsınız. Alanınızı buna göre tasarlayın. Burada, süper şık mutfak dolapları, açık mutfağın çalışma öğelerinin çoğunu gizleyerek, modern rustik bir yemek alanına akıllı ve düzenli bir arka plan sağlar.

Küçük Açık Mutfaklarda Renk Uyumu  

Açık plan mutfaklar süper şık görünür ve aynı zamanda yaşamak için son derece pratik bir yol sunar. Alan, yemek pişirme ve yemekten dinlenmeye, çalışmaya ve eğlenmeye kadar çeşitli görevler için kullanıldığından, günümüzün modern ailesi için mükemmel olan her şey dahil bir ortam yaratır. Vurgu renkleri, ayrı bölgeleri tanımlamak ve şemayı bir araya getirmek için kullanılır. (Daha fazlası için mutfak dolabı renkleri)

Minimalist Küçük Açık Mutfak Modelleri

Tüm açık mutfaklar büyük değildir, ancak küçük alanlar bile açık mutfaklar ile parlayabilir. Bu küçük açık mutfak, tüm mod eksilerini elinizin altında olan temiz bir düzenden yararlanır. Koyu bir gölgede boyanmış klasik dolap, özellikle güzel bir ahşap zeminle birlikte kullanıldığında sofistike bir seçimdir. Tüm zemin boyunca uzanan parke, bu odaya bir kır evi havası vermiş ve küçük mutfakların açık plan ile gerçekten de güzel olabileceğini gösteriyor.

Tüm Duvarları Yıkın

Daha büyük, açık plan bir alan oluşturmak için duvarları yıkmak, dar ve karanlık bir odayı ferahlığa dönüştürmek için ideal bir yoldur. Potansiyel olarak kazanabileceğiniz tüm ekstra ışığı ve alanı düşünün. Yemek pişirme alanını yaşam alanından ayırmak için cam paravanlar veya sürgülü kapılar kullanın ve rahat bir yemek alanı için bar taburelerini düşünün.

Açık Mutfak Modelleri Fiyatları

Yukarıda gördüğünüz açık mutfak modellerinden birini veya hayalinizdeki açık mutfak modeli fiyatını belirleyen en önemli unsur mutfak dolaplarıdır. Mutfak dolapları fiyatları sizin istediğiniz kapak kaplaması türüne göre değişiklik göstermektedir. Güncel metrekare fiyatlarını almak için hemen Emu mobilya ile iletişime geçebilirsiniz…

Yukarıda gördüğünüz veya hayalinizdeki açık mutfak modelline uygun fiyatla sahip olmak isterseniz Emu mobilya sizin yanınızda. İsterseniz sadece açık mutfağınız için mutfak dolabı alıyor olun ister salon ile mutfak arasındaki duvar kırılması dahil anahtar teslim proje istiyor olun, Emu mobilya uygun fiyatlarla sizin yanınızda. Soldaki whatsapp hattımızdan 7/24 aklınıza takılan soruları (fiyatlar veya tasarım gibi) hemen sorabilirsiniz…

Mutfağınızın için tasarım fikrine mi ihtiyacınız var ? Hemen birbirinden güzel mutfak tasarımlarına göz atın…