Ahşap Çatı Katı Modelleri (Dekorasyonu ve Örnekleri)

Ahşap Çatı Katı Modelleri

Çatı katlarında açıkta kalan ahşap tavan kirişleri, herhangi bir dekora sıcaklık katmalarıyla ünlüdür. Ayrıca rustik bir görünüme sahiptirler. Bu rağmen aynı zamanda çok yönlüdürler ve hemen hemen her stilin bir parçası haline getirilebilirler. Ancak bir adım daha ileri giderseniz ve ahşap bir tavana sahipseniz, çatı katı dekorasyonunuz katlanarak daha davetkar, rahat ve sıcak hale gelir. Bu yazımızda ahşap çatı katı modelleri ile nasıl harika tasarımlar ve dekorasyon yapabileceğinizi paylaşıyoruz.

Bu, rahat ama sade ve çok havadar bir aile odasına dönüştürülmüş bir ahşap çatı katı modelidir. Aynı zamanda çocuklarınızın oyun odası olarak kullanılabileceği bir alandır. Pencere kenarına yerleştirilmiş rahat, uzun, döşemeli bir koltuk ve karşı duvarda raflar, çekmeceler ve eşya bölmeleri olan uzun bir dolaba sahiptir. Dekor, çoğunlukla kontrast için koyu ahşap parke zeminlere sahiptir.

Burada ahşap çatı katı rahat bir yatak odasına dönüştürülmüştür. Sadece tavan ahşap olmakla kalmamış, alanın geri kalanı da aynı ahşap özelliklere sahip. Yatak da ahşaptan yapılmıştır ve aynı şey mobilyaların geri kalanı için de geçerlidir. Sanki tüm tavan arası ahşapla bezenmiş gibi.

İşte rahat ve davetkar bir oturma odasına dönüşen bir ahşap çatı katı örneği. Ahşap tavan doğal bir kaplamaya sahiptir, parke zeminler koyu bir kaplamaya sahiptir ve mobilyalar öne çıkan birkaç cesur unsur ile çeşitli renklere sahiptir. Renk paleti sıcak ve dengeli.

Çatı katları aynı zamanda bir ev ofisi için harika bir alanlardır. Evin geri kalanından ayrıdır ve kendi başınızı dinlenebilirsiniz, böylece dikkatiniz dağılmadan konsantre olabileceğiniz bir alandır. Açıkta kalan büyük kirişlere sahip ahşap bir tavan, atmosferi rahat ve davetkar hale getirecek, aynı zamanda dekorun geri kalanı da işlevsel olacaktır.

Burası bir sahil evinin çatı katıdır ve yatak odasına dönüştürülmüştür. Mobilya ve dekor açısından çatı katı oldukça sadedir. Sadece yatak vardır. Ayrıca tavanın ve zeminin rengi turkuazın soluk ve parlak bir tonudur.

Ahşap Çatı Katı Örnekleri

Çatı katları, evin görünümünü tanınmayacak şekilde değiştirebilir. Çatı katı olan evler giderek daha fazla popülerlik kazanıyor, çünkü genellikle şehir gürültüsünden uzakta bulunan rahat bir kır evi ile ilişkilendiriliyorlar. Ve ahşabın yapısı, eve küçük bir rustik stil damgası verir.

Eğimli tavanlar, çatı pencereleri, dekoratif kirişler, standart olmayan duvarlar… Tüm bunlar çatı katı ile ahşap evlerin benzersizliğini yaratır, zarafet katar ve lüks bir tasarım yaratır.

Çatı katlarının kasvetli görünmemesi için açık tonlardaki ahşap malzemeleri kullanmak daha iyidir. Böylece daha aydınlık ve ferah görünür. Yüksek veya geniş pencereler sadece evin görünümünü değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda odayı ışıkla doldurur.

Bir ahşap evin inşaatı sadece bir çatı katı ile değil, aynı zamanda teraslar, verandalar, cumbalı pencereler, balkonlar ile basit bir tarzda veya oymalarla desteklenebilir.

Tasarım aşamasında, kabloların, boruların ve diğer iletişimlerin yerini netleştirmek önemlidir. Ahşap türünü tanımlayın ve stile karar verin. Doğru tasarlanmış ve yürütülen bir projeye göre ev, ısı direncine, dayanıklılığa, ve akılda kalıcı bir tasarıma sahip olur.

Ahşap Çatı Katı Modellerinin Avantajları

Ahşap Çatı Katı Modelleri için Dolap Yaptırmak İstiyorum

Ahşap çatı katınıza uygun kendi zevklerinizde, evinizin mimarisi ve ölçüleri uygun dolap yaptırmak isterseniz Emu mobilya sizin yanınızda.

İnternette gördüğünüz veya hayalinizdeki dolap için güncel fiyat almak isterseniz veya çatı katı projeniz ile ilgili merak ettiklerinizi sormak isterseniz yandaki whatsapp hattımızdan hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çatı katınız var ancak nasıl dekore edeceğiniz veya hangi modeli seçeceğinizi bilemiyor musunuz ? Aşağıdaki yazılarımızdaki harika modellere hemen göz atın…