Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri, Fiyatı ve Renkleri

Akrilik Mutfak Dolabı

Bu blog serimiz sizi mutfak dolabı yaptırırken bilmeniz gerekenlere yardımcı olur ve Türkiye’de mutfak dolaplarında kullanılan malzemeleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi size söyler. Bu yazımızda size akrilik mutfak dolabı modelleri, fiyatı, artıları, eksileri ve renkleri hakkında kapsamlı bilgiler paylaşacağız.

Mutfağınızın görünümünü yenilemek veya mutfak dolabınızı değiştirmek mi istiyorsunuz? Yıllarca kullandığınız mutfak dolapları sıkıcı görünmeyi mi başladı ? Akrilik mutfak dolabı modellerinden birini mutfağınızda tercih ederek mutfağınızı anında şık bir görünüme kavuşturabilir ve akrilik yüzey sayesinde çok ihtiyaç duyulan parlaklığı sağlayabilirsiniz. 

Size bir aynayı anımsatan parlak ışıltısı ile mutfağınız önümüzdeki yıllarda daha açık, canlı ve muhteşem görüneceği akrilik mutfak dolabı modellerini sunuyoruz.

Akrilik Mutfak Dolabı Nedir ?

Basitçe ifade etmek gerekirse akrilik, mutfak dolaplarına mükemmel pürüzsüzlükte bir doku ve parlak bir görünüm veren toksik olmayan bir yüzey kaplamasıdır.

Bu yüksek kaliteli sentetik malzeme, kırılmaya karşı dirençli ve aynı zamanda kolayca çatlamayan, ayna benzeri mükemmel bir yüzeyle birlikte gelir. Çok çeşitli renklerde mevcut olan bu kaplama, pişirme alanınıza muhteşem bir görünüm kazandırır.

Akrilik mutfak dolabı modelleri, modern mutfak tasarımlarını fırtına gibi ele geçirdi. Ancak diğer tüm yüzeyler gibi, akrilik kaplamanın da kendi artıları ve eksileri vardır.

Akrilik Mutfak Dolabının Artıları

1. Estetik: Akrilik mutfak dolabı, mutfaklara, laminat veya membran kaplamaya kıyasla ultra parlak, davetkar bir görünüm kazandırır. Ayrıca çeşitli tezgah arası fayans malzemeleriyle mükemmel dokusal kontrast sunar.

2. Dayanıklılık: Akrilik, dayanıklı yapısı nedeniyle çok fazla aşınma ve yıpranmaya sebep olmaz. Neme, güneş ışığına ve çizilmeye karşı dayanıklı yapısı ile de bilinir. Güneş ışığı alan mutfaklarda rahatça tercih edilebilir.

3. Çeşitlilik: Akrilik dolap kapakları çok çeşitli renklerde mevcuttur ve bu nedenle özelleştirme kapsamına sahiptir.

4. Uzun ömürlülük: Akrilik kapakların renk tonu ve parlaklığı hatırı sayılır yıllarca korunur.

5. Kolay temizlik: Akrilik mutfak dolapları yumuşak sabun ve suyla ıslandırılmış bezle kolayca temizlenebilir.

Akrilik Mutfak Dolabı Modellerinin Eksileri

1. Estetik: Parlak akrilik mutfak dolaplarında parlak yüzeyde parmak izleri, kir ve lekeler kolayca görülebilir ve bu nedenle düzenli temizlik gerektirir.

2. Maliyet: Akrilik birinci sınıf kaplamalardan biri olarak kabul edilir, ve diğer kaplamalara (membranhayglass) kıyasla daha pahalıdır.

3. Değiştirmede zorluklar: Yıllarca kullanımdan sonra aynı renkteki mutfak dolabı kapaklarını değiştirirken gölgeleme farklılıkları meydana gelebilir.

Mutfaklar evin merkezidir ve mutfak dolaplarınız için en iyi kaplamaları seçmeniz ve sonrasında dolap kapaklarının yıllarca iyi durumda kalmaları önemlidir. Son trendler, akrilik mutfak dolaplarının yavaş ama istikrarlı bir şekilde kalpleri kazandığını gösteriyor. (İlgi yazı: Mutfak dolabı kapak modelleri)

Akrilik Mutfak Dolabı Metrekare Fiyatları

Mutfak dolabı malzeme (kulp, menteşe gibi) ve mdf ye gelen zamlar nedeniyle akrilik mutfak dolabı metrekare fiyatları günden güne değişiklik göstermektedir.

Yandaki whatsapp hattımızdan akrilik mutfak dolabı metrekare fiyatlarını hemen öğrenebilir veya mutfak dolabı yenileme / tadilatınız hakkında merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri

Zaten çok zor bir yıl olan 2021’in yarısını çoktan tamamladık. Bu yılın önemli bir bölümünü zorunlu olarak Covid-19 salgını nedeniyle evimizde mahsur geçirdik. Bu yüzden bizi neşelendirecek bir şeye ihtiyacımız var. Evimizde daha fazla zaman geçirmek mümkün olduğu için dekorasyonda bazı değişiklikler bunu sağlayabilir.

Öyleyse neyi değiştirmeliyiz? Ve bunu nasıl yapacağız? Emu mobilya olarak bu yılki trendleri sizler için yakından takip ediyoruz. Evinizde tadilat veya iyileştirme için pek çok seçenek var. Bugün akrilik mutfak dolabı modelleri ve tasarımlarından örnekler göstereceğiz.

Bundan önce, yararlanabileceğiniz 2021 mutfak dolabı trendleri hakkında faydalı bir makale yayınlamıştık.

Bugün mutfak tadilatından ve bunların bir başka 2021 trendinden bahsedeceğiz; akrilik mutfak dolabı modelleri.

Akrilik mutfak dolapları son zamanların en çok tercih edilen trendlerinden biri.

Akrilik dolaplar pahalı mı? Ve trend olan akrilik mutfak dolabı modeli trendleri nelerdir? Bu yazımızda bu sorularla ilgili faydalı bilgiler vereceğiz. İşte en iyi akrilik mutfak dolabı modelleri…

Akrilik son zamanlarda mutfak dolaplarının yenilenmesinde oldukça popüler olduğu için pek çok farklı mutfak dolabı modeli vardır.

Genel olarak akrilik dolaplar diğer dolap kapak kaplama türlerine göre (membran, high gloss) biraz daha pahalıdır. Ancak dayanıklılığını ve estetiğini düşündüğünüzde, akrilik dolap kapakları harcadığınız paraya değer.

Akrilik mutfak dolabı modellerinden birine karar vermeden önce göz önünde bulundurmanız gerekenler;

Akrilik Mutfak Dolabı Renkleri

Akrilik mutfak dolabı modellerinde tercih edebileceğiniz tüm renkleri bulmanız mümkün. Beyazdan siyaha, lacivertten yeşile, griden mürdüme kadar tüm renkleri tercih edebilirsiniz akrilik mutfak dolaplarında. Ancak akrilik parlak ve süslü olduğu için göz alıcı renkler kullanmanın iddialı olacağını söylemeliyiz.

Ve iddialı bir renk tercih ediyorsanız, mutfak dolaplarını ön plana çıkarmak için dekorasyonun geri kalanında mutlaka daha sade renkler ve aksesuarlar tercih etmelisiniz. Kırmızı, mavi veya sarının çekici açık veya koyu tonlarını seçebilirsiniz. Böylelikle daha canlı ve enerjik bir mutfak dekorasyonuna sahip olursunuz.

İşte burada akrilik mutfak dolabı modellerinden ve tasarımlarından bahsettik. Sınırsız renk ve model seçeneği vardır.

Mekanınızı, ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalı, keyif alacağınız bir mutfak dekorasyonu yaratmalısınız. Güçlü bir görünüm için iki farklı kontrast rengi bile seçebilirsiniz.

Minimalist dekorasyon tarzı akrilik dolaplarla büyük bir uyum içindedir. Yani bunları ahşap veya doğal renkli aksesuarlarla kombinleyebilirsiniz.

Tüm bu bilgilerden sonra mutfak dolabı tadilat maliyetlerini düşündüğünüzü biliyoruz. Ama en iyisi her şeyi profesyonellere bırakmaktır. Emu mobilya her zaman size rehberlik etmeye ve yardımcı olmaya hazırdır.

Yandaki whatsapp hattımızdan her türlü sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Beyaz Akrilik Mutfak

Daha geniş bir alanınız yoksa kesinlikle beyaz rengi tercih etmelisiniz. Parlak ve iyi bir ışık yansıtıcısı olduğu için beyaz, mutfağınızı olduğundan daha geniş gösterecektir.

Ayrıca beyaz renk, fazla toz toplamayan iyi bir renktir. Böylece temizlik de daha kolay olacaktır.

Dolabınızı yerleştirmek istediğiniz noktaya ve ihtiyaçlarınıza göre tasarlayabilirsiniz. Özellikle büyük bir dolabın bir köşeye yerleştirilmesi hem kullanım için bol alan hem de ferah bir görüntü sağlayacaktır.

İlginizi çekebilir: 30 Harika Beyaz Mutfak Modeli

Mat Akrilik Mutfak Dolabı

Akrilik, modern ve şık modüler mutfak tasarımları için ideal olan parlak bir yüzey ekledikleri için düz yüzeyler üzerinde tasarlanan mutfak dolapları için harika bir seçenektir.

Çok parlak akrilik dolaplarda gözle görülür lekeler olabileceğinden endişelendiğinizi varsayalım. Bu durumda tasarımcılar, tezgahın altındaki akrilik mutfak dolaplarında yüksek parlaklıkta ve genellikle mutfak tezgahının üstünde kullanılan dolaplarda mat ve yarı parlak yüzey kullanılmasını önermektedir. (Daha fazla model için mat mutfak dolapları)

Akrilik Mutfak Dolapları Nasıl Temizlenir ?

Mutfak dolabı kapak kaplamasına zarar vermemek ve lekeleri önlemek için yağ ve yiyecek dökülmelerini hemen yumuşak bir bezle silin.

Hafif deterjanla ıslatılmış yumuşak bir bez kullanarak lekeleri ve çizikleri temizleyin ve ardından kurumaya bırakmadan önce sabunlu suyu temiz bir bezle yıkayın.

Su ve nem mutfak kaplamasına zarar vereceğinden kuruması için akrilik dolapların üzerine nemli veya ıslak giysiler veya el havluları asmaktan kaçının.

Parlak akrilik mutfak dolabı yüzeyini sert temizleyicilere ve deterjanlara batırılmış kuru bir bez ve bezle silmekten kaçının.

Akrilik mutfak dolaplarını temizlemek için kağıt havlu, sentetik bulaşık teli, kuru fırça ve aletler kullanmayın, Çünkü akrilik mutfak dolabı yüzeyini kolayca çizebilir.

Akrilik Mutfak Dolabı Fiyatları

Akrilik mutfak dolapları rengi ve parlaklığı uzun süre korur. Akrilik mutfak, çeşitli dokularda ve parlak, mat ve ultra yüksek parlaklık gibi çok çeşitli renk tonlarında ve kaplamalarda halihazırda mevcuttur.

İhtiyaç duyduğunuz parlaklık miktarı ve görünüme bağlı olarak, akrilik mutfak dolabı fiyatları değişir.

Bunlara ek olarak akrilik mutfak dolaplarınızda metal sürgülü çekmeceler kullanıp kullanmadığınız, bazı kapaklarda cam tercih edip etmediğiniz hatta seçtiğiniz kulp çeşidine göre bile fiyatlar değişkenlik gösterir.

Sizde mutfağınız ölçülerinde kişiye özel yapılmış akrilik mutfak dolabına dair tam fiyat almak isterseniz hemen veya yandaki whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Akrilik mutfak dolabı yaptırmaya karar verdiniz ancak aradığınız akrilik mutfak dolabı modelini mi bulamadınız veya akrilik dışında diğer kaplama türleri hakkında da bilgi sahibi olmak mı istiyorsunuz? Aşağıdaki yazılardan birbirinden güzel mutfak dolabı modellerine ve bilgilerine hemen göz atın…