30 Harika Amerikan Mutfak Modelleri ve Fiyatları (Amerikan Mutfak için Her Şey)

Mutfağınıza Avrupai bir tasarım kazandırmak cezbedici olsa da Amerikan mutfak modelleri tercih etmek hiç de fena bir fikir değildir. Aslında Amerikan mutfak modelleri, kendine has özellikleri ve çekiciliği ile tanınır. Ancak, bir Amerikan mutfak nasıl olmalı ve görünmelidir?

Geleneksel unsurları çağdaş tasarım detaylarıyla birleştiren bir mutfak, çoğumuzun Amerikan tarzı olduğunu düşünüyor. Amerikan bir mutfak modeli, tasarımında genellikle yüksek kaliteli ancak pratik malzemeler kullanır.

Bu stili mutfağınıza uygulamakla ilgileniyorsanız, bakabileceğiniz en iyi Amerikan mutfak modellerinden bazılarını hazırladık. Öyleyse, hemen bakmaya başlayalım!

Amerikan Mutfak Nedir?

Amerikan mutfak, sade, temiz çizgiler ile mutfağı salon veya oturma odası ile birleştiren bir mutfak tasarımıdır. 

Bazı insanlar Amerikan mutfaklara eski moda veya tuhaf diyebilir, ancak Amerikan tarzı mutfaklar evlerinize cesur ve modern görünüm katar.

Son yıllarda, giderek daha fazla ev sahibi, modern bir alana nostalji duygusu getirmek için evlerinde klasik görünümü benimsiyor. Ama bir kez etrafa bakmaya başladığınızda, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını fark edeceksiniz. Çünkü Amerikan tarzı mutfakların tanımı katı bir tanım değildir. Aslında, Amerikan mutfaklar, herhangi bir yerden veya dönemden stiller içerebilir.

Amerikan mutfak modellerini tanımlamak için sıklıkla kullanılan temel özelliklerden bazıları, odayı görsel olarak açık tutarken alanı en üst düzeye çıkarmak için serbest akışlı düzenler ve yüksek mutfak dolabı yerleşimidir.

Bu, temiz çizgili görünümün tam tersi gibi görünse de, öyle değil. Aslında, yüksek dolap yerleşiminin yarattığı açık alan, dağınık olmaktan uzaktır ve genellikle en sevdiğiniz mutfak aletlerini ve dekorasyonlarını sergilemenin harika bir yoludur.

Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan mutfak modelleri yaratmak veya tasarlamak, evimizin tüm salon ve mutfak alanını görebildiğimizden emin olmak istediğimizde göz önünde bulundurduğumuz bir şeydir.

Amerikan mutfak modelleri genellikle özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilir çünkü çoğu anne çocuklarını mutfakta her yemek pişirirken gördüklerinden emin olmak ister. Ancak küçük evlerde de amerikan mutfak modelleri son derece uyumlu bir şekilde çalışır.

Bugün size amerikan mutfak modelleri dizaynı ile ilgili size ilham verecek hem küçük evler hem villalar için Amerikan mutfak modellerinin bir listesini göstereceğiz!

Amerikan mutfak modelleri sadece evinizi veya mekanlarınızı genişletmekle kalmaz, aynı zamanda biraz klostrofobik olduğunuzda ve kendinizi bir mekana kapatılmış gibi hissetmek istemediğinizde de yardımcı olur.

Modern Amerikan Mutfak Modelleri

Siyah Beyaz Modern Amerikan Mutfak

Bu Amerikan mutfak modeli ahşap unsurlar açısından zengindir. Dolap, orta ada ve yemek masası, tipik lake tarzı çekiciliğe sahip ahşaptan yapılmıştır.

Öte yandan, siyah tezgahlar bu alanda hoş bir kontrast sağlıyor. Bu mutfağın zeminindeki benzersiz açık renk fayans düzenlemesi de mutfağa ayrı bir ferahlık katmış. (Daha fazla tasarım için siyah beyaz mutfaklar)

Bar Tabureli Modern Amerikan Mutfak

Bu geniş mutfak, minimal renk paleti ile ferah bir ortam sunuyor. Bu mutfak, oda genelinde yalnızca sıcak beyaz ve açık kahverengi renkleri birleştiriyor. 

Ekstra bir tezgah ve birkaç bar taburesi bulunan bu mutfakta sabahları hızlı bir yemek için rahat bir yemek alanı da vardır.

Modern-Geleneksel Amerikan Mutfak Modelleri

Bu Amerikan mutfak tarzı, modern ve geleneksel duyguların mükemmel bir şekilde birleştiği yerdir. Koyu renk ahşap dolaplar ve zeminlerle harmanlanmış gri tonlu duvarlara ve tezgahlara sahiptir ve modern bir zarafete sahip zarif bir geleneksel mutfak yaratır.

Şık ve Çağdaş Amerika Mutfağı

Amerikan mutfağınıza daha çağdaş bir tarz katmak istiyorsanız bu fikre bakmalısınız. Bu modern mutfak, minimalist tasarımıyla şık ve açık görünüyor.

Modern mutfak dolabı, arkasındaki gri duvarla iyi bir şekilde harmanlanmış. O halde, bu mutfakta ekstra bir yüzey sağlayan, tezgah üzerine monte edilen uzatılmış ahşap masayı da gözden kaçırmamanız en doğrusu olacaktır.

Açık Manzaralı Modern Amerikan Mutfak Modelleri

Bu villa mutfağı, doğal dünyayı evinizin içinden görmenizi sağlayan boydan boya pencereler sayesinde açık görüş özelliğine sahiptir. Bu alandaki büyük orta ada, bir Amerikan mutfak stiline işaret ediyor.

Bu mutfakta ayrıca, sıcak yemeğinizi pişirdikten hemen sonra afiyetle yemenizi sağlayan bir yemek alanı bulunmaktadır.

Modern Amerikan Mutfak Fiyatları 

Yukarıda gördüğünüz ve hayalinizdeki komple modern amerika mutfağa sahip olmak isterseniz veya sadece mutfağınız için modern mutfak dolabı yaptırıyor olun Emu mobilya uygun fiyatlarla sizin yanınızda.

Yandaki whatsapp hattımızdan 7/24 fiyat alabilir ve aklınıza takılanı sorabilirsiniz. Ayrıca mesai saatlerinde bizi arayarak veya mağazalarımıza gelerek amerikan mutfak projenizin fiyatı ve tasarımı için daha detaylı görüşebiliriz. 

Amerikan Mutfak Ada Modelleri 

Geniş Ada ile Amerikan Mutfak

Bu Amerikan mutfak, ev sahibi için geniş  ada dolabı sunuyor. Grinin iki tonunu birleştiren dolaplar, eşyalarınızı saklamak için yeterli alan sunar ve odanın geri kalanına bir stil kazandırır. Ayrıca mermer mutfak adası odaya çok ayrı bir hava katmış.

Ek Mutfak Dolap ile Geniş Mutfak

Bu, yeterli depolama çözümleri sağlayan bir Amerikan mutfağının başka bir harika örneğidir. Sadece ekstra bir yüzey sunmak yerine, ortadaki ada, içindeki bazı çekmecelerle tasarruf sağlayan bir depolama çözümü olarak iki katına çıkar. Ayrıca, hızlı yemek yiyebileceğiniz rahat bir alan sağlamak için adanın etrafına yerleştirilmiş bazı tabureler de görebilirsiniz.

Sade ve Şık Ada Mutfak

Bu Amerikan tarzı mutfak, şık bir ahşap zeminle birleştirilen tamamen beyaz iç mekan ile zarif görünüyor. Bu geniş oda, büyük buzdolabından ocak aralığına kadar modern bir mutfakta ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Adanın üzerindeki üç gümüş sarkıt lamba, bu mutfağa ayrı bir his katıyor.

Beyaz Amerikan Mutfak

Mat Yüzeyli Beyaz Amerikan Mutfak

Bu Amerikan mutfağında sunulan tüm unsurlar, dolaplar dahil mat yüzeylerdedir. Beyaz metro tezgah arası fayanslar sadece lavabo ve ocağın arkasına uygulanmış. Her zamanki ada yerine, bu mutfakta iki sandalyeli beyaz ahşap bir masa bulunuyor.

Modern Minimalist Beyaz Amerikan Mutfak Modelleri

Bu mutfak, mekanda güzel bir kontrast oluşturan koyu renkli döşeme dışında tamamen beyazdır.

Minimalist tasarımı ile bu mutfak çok fazla çaba harcamadan modaya uygun görünüyor. Aynı zamanda bir depolama çözümü ile birlikte gelen çok amaçlı bir adaya sahiptir.

Tamamen Beyaz Mutfak

Bu mutfakta tüm beyaz duvarlar ve mutfak dolapları, orijinal tavan detaylarına ve kontrast oluşturan güneş ışığı ile daha fazla dikkat çekiyor.

Villalar için Beyaz Amerikan Mutfaklar

Avluya veya arka bahçeye bakan mutfakta temiz bir ada her gün görmediğimiz bir şey, bu yüzden bu alanı görecek çoğu kişi kesinlikle buna bayılacaktır.

Ahşap ve metalin uyumunu aşağıda görebilirsiniz. Ahşap ve metal karışımı olan modern tabureler bugünlerde oldukça popüler. Özellikle bu taburelerin heykelsi kalitesi, bu minimal ve modern mutfakta kendini gösteriyor.

Bu aşağıdaki oldukça sade mutfak tamamen renk ve doku ile ilgilidir. Parlak beyaz üst dolaplar, gerçek bir zevk için zarif gri alt dolaplarla eşleştirilmiştir.

Bar tabureleri de tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken sarkıt lambalar gibi bu açık mutfakta öne çıkan öğelerden biridir.

Ahşap Görünümlü Amerikan Mutfak Modelleri

Sıcak Ahşap Elemanlı Amerikan Mutfak

Bu mutfaktaki tamamen beyaz zemin, odaya bir unsur getirmenizi mümkün kılıyor. Burada ahşap elemanlar, mekanın geri kalanına sıcak bir çekicilik sunuyor. Bu mutfakta ayrıca adanın yanında rahat bir yemek masası bulunmaktadır.

Malzeme Karışımlı Mutfak

Bu mutfak beyaz tezgahı ve koyu ahşap görünümlü mutfak dolabıyla zarif görünüyor. Bu mutfakta ahşaptan granite ve paslanmaz çeliğe kadar bazı malzemeler var. Minimal dekorasyona sahip bu oda, çekiciliğini hala kendine has bir şekilde koruyor.

Açık mutfağın evrensel tasarım özelliklerini ilk bakışta gözden kaçırabilirsiniz. Ancak daha yakından bakın ve ayaklı masanın maksimum diz alanı ve oturma konfigürasyonlarına nasıl izin verdiğini göreceksiniz.

Amerikan Mutfak Modelleri Küçük

Bu tür bir mutfağı düşünen yeni evlenen ev sahipleri ise genellikle 1+1 ve 2+1 dairelerinde veya stüdyolarında sınırlı alana sahip olduklarında, oradaki yemek pişirme faaliyetlerini kolaylaştıracak şekilde mutfaklarındaki duvarları kırdırarak çok daha büyük bir alana sahip olabiliyorlar.

Buzlu Cam Dolaplı Küçük Amerikan Mutfak

Bu fotoğraftaki küçük beyaz mutfak tasarımını tamamlayan eşsiz ve renkli bar tabureleri. Ama buzlu cam mutfakları dolapları da odaya çok farklı bir hava katmış.

Küçük Açık Konsept Amerikan Tasarım

Bu modern, açık konsept tasarım, bir adadan ve kiler dolaplarında çok sayıda depolama alanından oluşur. Tüm cihazlar, yalnızca yüksek kaliteli özel tasarımla elde edilen aerodinamik, modern bir görünüm yaratarak, mutfak dolaplarına tamamen entegre edilmiştir.

Koyu yeşil ahşap dolaplar aşağıdaki resimde harika görünüyor ve mutfak tezgahının renklerini ve odanın boya rengini tamamlıyor.

Amerikan mutfak modellerini sergileyen şık, sofistike ve modern mutfak alanları listemizi nasıl buldunuz? Bize mutfağa, yemek alanına veya oturma odasına tam erişim sağlayan filmlerde gördüğümüz alanları hemen hemen bir araya getiriyorlar, bu gibi açık alanları tercih eden insanlar için bir avantaj. 

Amerikan Mutfak Modelleri Fiyatları

Yukarıda gördüğünüz Amerikan mutfak modelleri fiyatlarını belirleyen en önemli unsur mutfak dolaplarıdır. Mutfak dolabı fiyatları ise tercih ettiğiniz dolap kapağı kaplama türüne göre (lake, akrilik veya hayglass) değişiklik göstermektedir. Güncel metrekare fiyatlarını almak için hemen yandaki whatsapp hattımızdan veya bizi arayarak ulaşabilirsiniz.

İster tüm duvarların kırıldığı, fayanslarınızın yenilendiği anahtar teslim bir Amerikan mutfak istiyor olun ister sadece amerikan mutfağınız için mutfak dolabı yaptırıyor olun, kişiye özel tasarım ve uygun fiyatlar Emu mobilya da. Hemen mağazalarımıza gelin veya bizi arayın projeniz için uygun fiyat alın…

Amerikan Mutfak Kullanışlı Mı ?

Müşterilerimiz tarafından Amerikan mutfak kullanışlı mı diye sorulmasının genel nedeni tüm mutfak ve salon birbiriyle bağlantılı olduğu için yapılan yemeklerin kokusu ve yemek yapma işleminin kiri mutfaklarımızdan salona çok fazla geçer midir ? Buna cevabımız eğer güçlü bir aspiratörünüz varsa ve çok dağınık biri değilseniz Amerikan mutfak kesinlikle kullanışlıdır. Ancak unutmamanız gereken bir şey varsa yemeğinizi yedikten sonra mutfağı toplamazsanız tüm dağınıklık salonda televizyonunuzu izlerken sizi rahatsız edebilir.

Ayrıca Amerikan mutfak, Avrupa tasarımının doğal bir uzantısıdır. Yaratıcılığı ve modernliği teşvik ederek, geleneksel dolapları ortaya çıktıkça daha yeni trendlerle harmanlamanıza olanak tanır. Amerikan mutfaklar çoğu tarza uyarlanabilir, ailenizin ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli geliştirilebilir ve değiştirilebilir. Görünüm, iyi tasarlanmış dolaplarla kolayca elde edilebilir. Amerikan tarzı dolaplar, hem şık hem de işlevsel olan geniş, açık depolama alanlarıyla yapılmıştır. 

Amerikan mutfak hissi aynı zamanda rahatlatıcı, sıcak ve misafirperverdir. Siz yemeğinizi yaparken çocuğunuzun salonda neler yaptığını net olarak görebilirsiniz veya misafirleriniz geldiğinde onlar salonda rahat ederken, siz yemek yaptığınız sırada, onlarla sohbet etmeyi sürdürebilirsiniz.

Amerikan mutfak modelleri sizin aradığınız doğru seçenek ama çok tasarım görmek mi istiyorsunuz veya amerikan mutfağın sizin evinize uygun olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Hemen aşağıdaki birbirinden harika modellere bakın…