Balon Kapak Mutfak Dolabı Modelleri, m2 Fiyatları ve Renkleri

Mutfağınızın tasarımı için nasıl bir mutfak dolabı tasarlarsanız tasarlayın, sonunda görünümde büyük bir fark yaratan bir şey vardır. Evet, mutfak dolabı kapaklarının yüzey kaplamasından bahsediyoruz. Sonunda, mutfak dolabınız nasıl göründüğü, seçtiğiniz kaplama türüne bağlı olacaktır. Bu seçenekler arasında balon kapaklar bugünkü konumuz. Balon kapak mutfak dolabı modelleri, balon kapak renkleri ve balon kapakların m2 fiyatları bahsedeceğimiz konulardan sadece bazıları.

Mutfak dolaplarında kullanılan en popüler kapak kaplama türleri lake, akrilik ve balon kapaklardır. Bu kaplamaların her biri de ev dekorunuza stil ve karakter katabilir ve benzersiz görünmelerini sağlayabilir. Yine de, birinin diğerinden nasıl farklı olduğunu bilmeniz gerekir.

Balon Kapak Nedir ?

Balon kapak, mat, parlak ve hatta metal veya ahşap kaplamalar dahil olmak üzere çeşitli kaplamalarda bulunan polivinil klorür (PVC) folyo kullanılarak yapılır. Bu ince folyo, yüksek basınç altında lif levha yapısının etrafına sarılır.

Ekonomik bir seçenek olsa da en büyük avantajı her mekana pürüzsüz ve şık bir görünüm kazandırmasıdır. Aynı zamanda, evinizin iç mekanı için göz alıcı bir ton karışımı oluşturmak için mevcut çeşitli renk seçenekleriyle karıştırıp eşleştirebilirsiniz.

Balon kapaklar mdfnin tüm kenarlarını ve kıvrımlarını sorunsuz bir şekilde kaplayabildiğinden, balon kapaklarda kenar bantlamaya da gerek yoktur.

Balon Kapak Avantajları

Balon Kapak Dezavantajları

Balon Kapak Renkleri

En sık kullanılan balon kapak renklerinden biri mutfak dolaplarında çok kullanılan beyazdır. Ancak yeşil, sarı, lacivert, mavi, füme rengi, antrasit veya siyah gibi aklınıza gelebilecek her türlü renk seçeneklerine sahiptir balon kapaklar.

Balon kapak, yüksek sıcaklığa dayanıklı, aşınmaya dirençli, esnek, bakımı kolay ve lekelere karşı dayanıklı, güzel bir homojen görünüm üreten güçlü, sıkıca sarılmış ve ısıyla kapatılmış dikişsiz bir plastiktir. 

Balon kapak mutfak veya gardrop projeleriniz için özel olarak üretilir ve çeşitli parlaklık seviyelerinde ve renklerde, istenirse mat veya ahşap damarlı görünümlü kapak seçenekleri de mevcuttur. 

Geleneksel ve modern mutfak stilleri ile güzelce uyum sağlar. Mutfağınıza pürüzsüz ve zengin bir görünüm kazandırır. Ayrıca, birçok renk ve desen çeşidi mevcut olduğundan, renklerle dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Balon Kapak m2 Fiyatları

Aklınıza gelebilecek her renk ve desende yaptırabileceğiniz balon kapakların m2 fiyatları akrilik ve lake seçeneğe göre daha ucuzdur. Mdfnin fiyatları sürekli değişim içinde olduğu için balon kapak m2 fiyatları da sürekli değişmektedir. 

İster var olan mutfağınızın sadece kapaklarını değiştiriyor olun ister tüm mutfak dolabınızı komple yeniliyor olun güncel balon kapak fiyatlarını yandaki whatsapp hattımızdan hemen öğrenebilirsiniz

Balon Kapak Mutfak Dolabı

Yemek yapmak bir sanattır ve mutfak bir sanatçının sığınağıdır. İşlevsel olarak sağlam olmasının yanı sıra mutfağınız harika görünüyorsa kesinlikle yemek yapmanıza daha fazla yardımcı olur!

Son teknoloji modüler donanımlara ve harika bir renge sahip, kullanımı kolay bir balon kapak mutfak dolabı modelini kim istemez ki?

Mutfağınız için doğru görünümü elde etmenin önemli bir parçası, mutfak dolabınız için seçtiğiniz kaplamadır! En uygun maliyetli olan balon kapak mutfak dolabı modellerinin mutfaklarda nasıl durucağına hemen bir göz atalım!

Mutfağınızı yenileme veya yeni bir gardrop alma sürecindeyseniz, balon kapak modelleri terimi size bir şeyler hatırlatabilir! Bu genellikle ekonomik ancak şık bir kaplama olarak etiketlenir.

Parlak mı, çok parlak mı yoksa mat mı?

Bu, yeni bir mutfak dolabı arayışında olan potansiyel müşterilerin karşılaştığı klasik sorudur.

Matın pratik ve pragmatik sıcaklığına karşı yüksek parlaklığın savurganlığı ve gösterişli modası mı? Hangisini tercih ederim ve neden?

İnsanlar ya yüksek parlaklığın sunduğu çarpıcı ve görsel olarak çarpıcı ışık oyunlarını tercih ediyor ya da matın sunduğu sakinliği, şıklığı ve dinginliği daha çekici buluyor.

Parlak Balon Kapak Modelleri

Parlak balon kapak modellerine sahip mutfaklar, müşterilerimiz tarafından her zaman popüler bir seçimdir. Mutfak dolaplarının parlaklığı ışığı alanın etrafına yaymasına ve daha büyük bir oda yanılsaması yaratmasına yardımcı olabileceği fikri, birçok insanın yeni mutfağıyla başarmak istediği bir şeydir. 

Parlak balon kapak modelleri, daha geniş bir alan yanılsamasına katkıda bulunan temiz çizgiler ve minimalist tasarımlar sunar.

Mat Balon Kapak Mutfak Dolabı Modelleri 

Mat balon kapak mutfak dolabı yüzeyi daha düz görünür ve ışığı yansıtmaz, bu nedenle geleneksel görünümlü mutfaklara daha çok yakışır. Önemli bir avantaj, bu dolapların renginin genellikle daha tutarlı görünmesi ve kiri, parmak izlerini ve çizikleri gizlemede çok daha iyi olmalarıdır.

Bununla birlikte, mat balon kapaklar ışığı emdikleri için, gerçekten sade ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz, bu nedenle her şey mutfak tarzınıza ve elde etmeye çalıştığınız görünüme bağlıdır.

Balon Kapak Mutfak Dolabı Fiyatları ? (Nereden Alınır ?) 

Mutfağınızın ölçülerinde, seçtiğiniz renkte ve tasarımda uygun fiyatlı mutfak dolabı yaptırmak istiyorsanız Emu mobilya sizin için burada. Yukarıdaki resimlerde veya sosyal medyada gördüğünüz bir balon kapak mutfak dolabı modelini kendi mutfağınız için uyarlayıp, ürettirmek isterseniz hemen bizimle iletişime geçin. Mutfak dolabı projeniz için merak ettiğiniz tüm fiyat ve tasarımla ilgili sorularınızı yandaki whatsapp hattımızdan hemen sorun…

Balon Kapak Mutfak Dolapları Nasıl Temizlenir

Balon kapak yüzeyini korumak için rutin temizlik gerektirir çünkü düzenli temizlik ve bakıma ihtiyacı vardır.

Öncelikli olarak balon kapak mutfak dolaplarınızın düzenli güneş ışığına maruz kalmadığından emin olun. Bu renk bozulmasına (sararmaya) neden olabilir.

Temizlik yaparken kullanacağınız malzemeye dikkat edin. Eğer sert malzemeler kullanırsanız balon kapağın yüzeyi soyulabilir. Çelik yıkayıcıların kullanılması (çoğumuz bunları mutfak yüzeylerinde kullanmaya meyilliyiz) ve güçlü temizleyiciler balon kapak mutfak dolabına zarar verecektir. 

Balon kapakların üzerindeki kaplamanın zarar görmemesi için kimyasal temizleyiciler olabildiğince kullanılmamalıdır. Yumuşak bir bezi arap sabunu ve ılık suyun karışımına daldırıp kapaklarınızı silmek en iyi seçenektir.

Mutfağınızın veya sadece mutfak dolabınızı yenilemek istiyorsanız hemen aşağıdaki birbirinden güzel tasarımlara göz atın…