40 Göz Alıcı Beyaz Mutfak Modelleri (Beyaz Mutfak Dolapları)

Beyaz Mutfak Modelleri

Genellikle beyaz bir mutfak hayal ediyoruz. Ama neden? Aslında cevap oldukça basit çünkü beyaz mutfak modelleri, zamansız tonları sayesinde her zaman en çok tercih edilen ve satan mutfak modelleridir. Beyaz mutfak modelleri seçimi, yeni modern mutfağınız için canlı ve parlak bir görünüm veya country bir mutfak için klasik bir görünümü kolaylıkla sağlar.

Yeni bir mutfak mı hayal ediyorsunuz? İster tüm mutfağınızı yeniden tasarlıyor olun ister sadece mutfak dolabınızı yenileyecek olun bu 40 harika beyaz mutfak modelleri size kesinlikle ilham verecektir.

Beyaz mutfak modelleri tercih etmek, vereceğiniz en iyi karar olabilir. Duvar rengi söz konusu olduğunda beyaz bazen güvenli bir seçenek olarak görülse de, beyaz mutfak dolabı şık ve modaya uygun bir seçenektir. Bu nedenle beyaz mutfak modellerinde beyaz duvar rengi kullanmak sıradan ve sıkıcı görünebilir ancak beyaz mutfak dolabı tercih etmek kesinlikle göz alıcı bir seçenektir.

Hayallerinizdeki beyaz mutfağı yaratmak için aşağıdaki beyaz mutfak modellerinden ilham alın.

Modern Beyaz Mutfak Modelleri

Beyaz, her şeyle kombinlenebildiği ve çarpıcı göründüğü için modern mutfaklar için popüler bir renktir. Beyaz sadece mutfağın daha büyük görünmesine yardımcı olmakla kalmaz, zamansız güzelliği nedeniyle modernist iç tasarımda sıklıkla kullanılır. (Daha fazlası için 30 harika modern mutfak dolabı)

Modern beyaz mutfak dolapları, belirgin bir şekilde modern bir izlenim vermek için parlak ve düz yüzeylere sahiptir. Tarza ve minimalist bir tasarıma vurgu yapan modern beyaz bir mutfak, her şeyi basit ve şık tutar. Kullanılan mutfak dolapları tipik olarak çerçevesiz düz panellere sahiptir. Modern stili tutarlı tutmak, paslanmaz çelik, krom, alüminyum veya diğer metal malzemelerden yapılmış donanımlarda da önemlidir.

Bembeyaz Mutfaklar

Zeminlerden duvarlara, dolaplara ve cihazlara kadar cesur, bembeyaz mutfak şeması, mutfaklarda çarpıcı modern bir görünüm yaratır. Krom kulplar ve prizler, ‘renksiz’ şemadan kopmadan bir renk ipucu eklemek için yeterlidir. Bembeyaz olan her şey, alanı aydınlık, havadar ve pırıl pırıl temiz hissettirmek için idealdir. Ayrıca bembeyaz mutfaklar son derece popüler bir seçimdir.

Gri Beyaz Mutfak Modelleri

Gri parke veya fayanslar, lüks beyaz mutfak modellerindeki kullanım için güzel bir eşleşmedir – özellikle de aydınlatmalar da gri ise. Lüks bir görünüm oluşturmak için bu fayansların parlaklığını dikkatli seçmelisiniz ve bu gri renk zemin seçimi mutfağın tamamen beyaz bir şema olmasını durdurmak için doğal bir renk sıçraması sağlayacaktır.

Antrasit Beyaz Mutfak Modelleri

Beyazla griyi eşleştirdiğinizde oluşan görünümün hala çok sade olduğunu düşünüyorsanız antrasit beyaz mutfak modellerini deneyebilirsiniz. Aşağıdaki modelde beyaz mutfak dolapları ile antrasit bir ada eşleştirilmiş. Sizin ada için yeriniz yoksa üstte beyaz aşağıda antrasit mutfak dolaplarını tercih edebilirsiniz.

Geniş beyaz bir mutfakta meşe görünümlü zeminin özelliğini hissedin… Bu, açık plan bir mutfakta ayrı bölgeler oluşturmak için etkili bir numaradır. Bu arada, tasarımı mükemmel bir şekilde tamamlayan ahşap aksanlar ve mat renkte mutfak dolapları, bu şemaya güzel bir his katıyor.

Klasik Beyaz Mutfak Modelleri

Özellikle dikkat çekici bir mutfak istiyorsanız, beyaz düz mutfak dolabı kapaklarından korkabilirsiniz. Bu durumda, mutfağınızın için her zaman country tarzı klasik dolapları beyaz olarak seçebilirsiniz. Country beyaz dolaplar, görünümün çok resmi olmayan ve güncel kalmasını sağlayan bir his verdiği için mutfaklara mükemmel uyum sağlarlar.

Mutfakta zamansız bir görünüm için klasik beyaz mutfak modelleri tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki tasarımda, tasarımcılar seramik gibi aksesuarlardan armatürlere kadar hemen hemen her şey için beyazı tercih etmişler.

Açık raflar, beyaz badanalı döşeme tahtaları ve pirinç kulplar gibi hassas detayları eklediğiniz sürece beyaz bir odanın hala sıcak, misafirperver ve aynı zamanda klasik hissedilebileceğini göstereksiniz. Eklenen dekoratif dokunuşlar, bir kişilik eklemeye fazlasıyla yardımcı oluyor. (Çok daha fazlası country mutfak modelleri)

Bambu Beyaz Mutfak Modelleri

Mutfağınızda her şeyin beyaz olmasının keskinliğini kırmak için bir adayı doğal ahşap bambu gibi alternatif bir yüzeyle bütünleştirin. Bir mutfak adasında beyazı ters renk olarak kullanarak, bu durumda saklama çekmecelerinde kullanabilir, iki tonlu bitişi sorunsuz bir şekilde iç içe geçirebilirsiniz.

İşte tüm beyazın çok sıradan olabileceğinden endişe duyanlar için başka bir teknik – duvar veya zemin üniteleri için beyazı seçin ve ardından dolabın geri kalanı için zıt bir renk olan ahşap malzeme kullanın.

Küçük Beyaz Mutfak Modelleri

Beyaz, özellikle doğal ışık sağlayan pencerelerin seyrek olabileceği küçük mutfaklar için ideal renktir. Tamamen beyaz bir renk düzeni mutfağınızı parlaklığıyla aydınlatır ve ışığı etrafa yansıtarak alanın daha büyük görünmesine yardımcı olur. Tezgahın üst kısmında bulunan pencereler, odayı ışıkla doldurmak ve beyazı geliştirmek için harika bir seçenektir.

Sarı Beyaz Mutfak Modelleri

Parlak bir renk olan sarı ile, sadece birkaç vurgu parçası kullanarak, beyaz bir mutfağa biraz kişilik katabilirsiniz. Sarı çok fazla kullanılmadığında beyazla gerçekten iyi çalışır ve görünümü ısıtır, ancak beyaz o kadar çok yönlüdür ki, ister parlak mavi ister canlı kırmızı olsun, herhangi bir koyu renk tonu olur. Görünümün aşırıya kaçmaması için önemli öğelere bağlı kalmalısınız.

Beyaz Adalı Mutfak Modelleri

Kullanışlı depolama ve tabandan tavana dolaplarla dolu ve bir adaya sahip büyük bir mutfak için beyaz güzel bir seçenektir. Spot ışıklarının yanı sıra, bu mutfakta sıcak bir ışıltı yaratmak için uzun kablolara asılan sarkıt lambalar bulunuyor.

Beyaz Mutfak Modelleri ve Fiyatları

Beyaz mutfak modellerine sahip olmak için mutfaklarınızda olması gereken en önemli tasarım merkezi mutfak dolaplarıdır.

Beyaz mutfak dolaplarının fiyatı dolabın kapak kaplama türüne göre değişiklik göstermektedir. Lake en pahalı seçenek olarak ön plana çıkarken, sonra akrilik en son da high gloss mutfak dolabı modelleri karşımıza çıkar.

Bu mutfak dolap kaplamalarının güncel fiyatları için hemen soldaki whatsapp hattımızdan veya Emu mobilya ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz…

Beyaz Mutfak Modellerine Hangi Renk Gider?

Beyaz söz konusu olduğunda olağan tasarım kuralları geçerlidir. Genel olarak, tamamen beyaz bir renk düzeninin sıkıcı ve sıradan görünebileceği ve bize evin kalbi olan sıcak, davetkar bir odadan ziyade bir ameliyathaneyi hatırlatabileceği kabul edilir. Bu nedenle vurgu rengi eklemek, sıcaklık ve kişilik dokunuşu eklemek için her zaman hoş bir seçenektir. İster mobilya seçimleri, ister bir obje, cihazlar ve aksesuarlar aracılığıyla – seçim sizin.

Sarı veya kırmızı gibi güçlü ana renkler, etkili bir kontrast oluşturmak için idealdir. Bu tür parlak renk vurguları, en iyi şekilde ankastre cihazlar, aydınlatma ve aksesuarlar aracılığıyla kullanılır. Gümüş krom, gri veya siyah gibi daha koyu tonlu renkler de beyaz mutfaklar modelleri ile uyum için idealdir ve daha kalıcı bir şekilde derinlik katabilirler. Tezgahın altındaki dolaplarda veya fayanslarda gri kullanımı ile bir renk sıçraması elde edebilirsiniz. Veya iki farklı renk tonuna bağlı kalan mutfaklar, parlak beyaz boş tuval ile sarsılmadan vurgu rengi eklemenin güzel bir yoludur.

Beyaz Mutfakların Modası Geçti Mi?

Beyaz mutfakların modası asla geçmeyecek. Modaya uygun grilerin öne çıkmasına rağmen, zamansız renk seçeneği olan beyaz hala mutfak renkleri için en popüler seçimdir. Beyaz, her zevke uygun olduğu için harika olan güvenli ama mantıklı ve şık bir seçenektir. Beyaz, hemen hemen her vurgu renginin öne çıkmasını sağlayan boş bir tuval oluşturur.

Beyaz Mutfak Dolapları

Kapı stillerinden donanıma kadar beyaz mutfak dolaplarını öne çıkarmanın birçok yolu vardır. Bazı durumlarda, mutfağınıza sadece tek bir renk eklemek bile son derecede çarpıcı olabilir. Aşağıdaki fikirler, beyaz mutfak dolaplarının mutfağınızı nasıl daha ilginç hale getirebileceğini gösteriyor.

Mat Beyaz Mutfak Dolapları

Beyaz mutfak dolapları tasarlarken, müşteriler çoğunlukla ya çok parlak ya da mat kaplamalı bir kapak modeli seçerler. Parlak mı yoksa mat mı seçeceğinizden emin değilseniz, kendinize şu soruyu sorun – mutfağınızın lüks, ışıl ışıl ve yüksek enerjili (parlak) görünmesini mi yoksa daha sade, muhafazakar, minimalist bir görünümü (mat) mı tercih edersiniz? İlginç olan, mat kaplama ile, kullanılan malzemelere ve diğer tasarım öğelerine bağlı olarak hem rahat hem de sıcak bir alan veya çok modern, hatta soğuk bir alan elde edebilirsiniz.

Mat Kırık Beyaz Mutfak Dolapları

Tamamen beyaz bir mutfak ile renk düzenine bağlı kalıyorsanız, sıcaklık eklemek için mat kırık beyaz tonlarını mutfak dolabınıza eklemeyi düşünebilirsiniz. Dahası mat kırık beyaz mutfak  dolaplarını ısıtmak için geleneksel krom musluk ve prizler yerine modaya uygun pirinç alternatifleri tercih edebilirsiniz. Bu daha zengin metalik ton, beyaz tonların soğuk ve çelik gibi hissetmesini önleyecektir.

Kulpsuz Beyaz Mutfak Dolabı

Yüzeylerin kesinlikle süslemeden arındırılması ile cesur ve minimalist bir görünüm elde edilmesi için kulpsuz mutfak dolabı düşünebilirsiniz. Bu aşağıdaki zarif ve sade tasarım, bir ızgara etkisi yaratan ahşap kaplamalarla zenginleştirilmiştir.

Farklı Renkli Duvara Sahip Kulpsuz Beyaz Mutfak Dolabı

Tamamen beyaz kulpsuz mutfak dolabı ve tezgahlar, alternatif renkli duvarlara ve zemine güzel bir şekilde oturur. Renk seçeneklerini dahil etmeye karar verirseniz, tek bir renk paletine bağlı kalmak en iyisidir, bu nedenle griler kullanıyorsanız görünümü tek tip tutmak için aynı gölgeden siyaha kadar değişen tonlar kullanın. (20 Harika Kulpsuz Mutfak Dolabı)

Mermer Tezgahlı Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Mermer güzel bir seçenektir. Modern bir görünüm yaratmak için zarif bir şekil mermer kullanın ve bu tamamen beyaz bir mutfak düzeninin merkezinde olmaktan faydalanacaktır. Tamamen benzersiz bir sıçrama veya tezgah için farklı desenler ve ton mermer varyasyonları arayın. Mermer ucuz değildir, ancak dokunsal çekiciliği ile zamana direnecek lüks bir seçenektir.

Beyaz Mutfak Dolabı Siyah Tezgah

Öncelikle beyaz renk düzeninin yardımıyla daha küçük bir mutfak alanını daha büyük gösterebilirsiniz. Beyaz seçimi, alanı aydınlık ve havadar, dolayısıyla daha geniş hissettirmeye yardımcı olacaktır. Beyaz mutfak dolabı siyah tezgah seçimi ile karaktere bir güç katın, sadece alanın bir hafiflik hissi bıraktığından emin olmak için mutfağınızda bol miktarda doğal ışık olduğundan emin olun.

Kırık Beyaz Mutfak Dolapları

Beyaz mutfağınızın çok parlak ve cilalı görünmesini önlemek için kırık beyaz seçeneğini tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki tasarımda endüstriyel tarzda aydınlatma ve gri seramik fayanslar, modern bir görünümde olan kırık beyaz mutfak dolapları için zamansız bir vintage tarzı eklemiş diyebiliriz. Böyle bir tasarımda daha fazla gri kullanarak (örneğin inox ankastre seti) mutfağınızda harika bir uyum yakalayabilirsiniz.

Yeşil Beyaz Mutfak Dolapları

Yeşilin mutfak için garip bir seçim gibi görünebileceğini biliyoruz, ancak yeşil rengin çok geniş bir aralığı var. Minimalist tasarımlar ve iddialı bir mutfak arayanlar cesur bir orman yeşili veya sıcak bir zeytin yeşilini beyaz mutfak dolapları ile harmanlayarak tercih edebilir. Yeşil, mavi ve sarı ipuçları içerdiğinden, süslemesi şaşırtıcı derecede kolaydır ve mutfağınızı kaplayan tüm beyazlar ve mermer tezgahlara kolayca adapte olacağından emin olabilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dolapları ile En Çok Hangi Tezgahlar Yakışır?

Beyazın güzelliği, her döneme ve ev tarzına uyacak ideal renk olmasıdır, bu yüzden özellikle mutfakta çok iyi bir boş tuval yapar. Country seçeneklerden modern kadar birçok farklı tasarım estetiği sayesinde, herhangi bir tezgah yüzeyi beyaz mutfak modelleri ve duvarların yanına rahatça oturur.

Yani soru daha çok, hangi görünümü tercih edersin? Beyaz mutfağınızı daha modern bir yöne çekmek istiyorsanız, görünümü zarif ve şık tutmak için öğeleri beyaz mermer veya kuvars tezgahla eşleştirin. Alternatif olarak, siyah mermer efektli bir tezgah, sade bir vurguyu karşılarken modern bir hissi koruyacaktır.

Daha klasik bir country görünümü için beyaz mutfak modelleri, geleneksel meşe veya ahşap kaplama gibi doğal ahşap tezgahlarla en iyi şekilde dengelenir.

Beyaz Mutfak Dolabı Kullanışlı Mı ?

Beyaz herhangi bir leke veya kiri gizleyemediğinden, beyaz mutfak dolabının kirli görünmesi kolaydır ve beyaz dolapları tertemiz durumda tutmak için daha fazla bakım gerektirebilirler. Tamamen beyaz bir dolabın yüzeyinde çoğu şeyi gizleyemezsiniz. Sonuç olarak daha koyu renkli emsallerinden daha sık silinmeleri gerekir.

Ancak bu tamamen sizin dolapları nasıl kullandığınız ile ilgilidir. Eğer temiz ve düzenli biriyseniz kullanışlılık ve temizlik açısından sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Ayrıca eğer dolaplarınızın fazla kirleneceğini düşünüyorsanız tezgahın üstündeki dolaplarda beyazı tercih edip alt kısımlarda siyah veya gri gibi koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Çünkü genellikle yemek hazırlarken kirletebileceğimiz dolaplar alttakilerdir.

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri Fiyatları

Beyaz mutfak dolabı modelleri fiyatları öncelikli olarak dolaplarınız kapaklarında kullanılacak kaplama türünün (lake, akrilik, membran gibi) metrekare fiyatına bağlı olarak değişmektedir.

Bu kaplamaların güncel metrekare fiyatını öğrenmek için yandaki whatsapp hattımızdan bize hemen ulaşabilirsiniz. (Ayrıca beyaz mutfak modelleri ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi hemen sorabilirsiniz.)

Beyazın sizin için doğru olduğuna karar verdiyseniz ve uygun fiyatla harika beyaz mutfak dolaplarına sahip olmak isterseniz Emu mobilya sizin yanınızda… Kendi evinizin boyutları için fiyat almak isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz…

Beyazın sizin için sıradan veya istediğiniz model olmadığını düşünüyorsanız o zaman aşağıdaki tasarım harikası modellere hemen tıklayın…