Çatı Katı Mutfak Dolabı Modelleri ile Alanınızı En Verimli Şekilde Kullanın

Çatı Katı Mutfak Dolabı Modelleri

Birçok kişi, çatı katında bir yerleşim düzeni tasarlamak ve mobilyalarını çatı katının mimarisine uygun seçmeye çalışmakta zorlanacağı için, evlerdeki tavan aralığının büyük bir sorun olduğunu düşünüyor. Ama bunun böyle olmadığına sizi ikna etmek için buradayız! Çatı katı mutfak dolabı modelleri hem rahat hem de işlevsel olabilir ve aynı zamanda çok şık görünebilir, aşağıdaki modellere hemen bir göz atın!

Çatı katındaki mutfak dolabı için hangi renkleri seçmeli? Burası genellikle küçük bir alan olduğundan, nötr bir renk paleti mükemmel bir çözüm olabilir. Koyu kontrast dokunuşlar veya parlak metaliklerle mekana farklı bir hava katabilirsiniz. 

Tabii ki, koyu renkli bir mutfak dolabı da seçebilirsiniz, ancak çatı katınızdaki alan küçükse bu alanın daha da küçük görünmesine sebep olabilir, bu yüzden bu fikri sadece büyük çatı katı mutfakları için tavsiye ediyoruz. 

İlgili yazı: Siyah mutfak modelleri

Çatı katınızdaki mutfak için bir stil seçiyorsanız, genellikle nötr tonlarda kullanıldığı ve çok şık durduğu için country tarzı mutfak dolabını deneyebilirsiniz. Şık bir görünüm elde etmek için modern veya minimalist tarzı da tercih edebilirsiniz. 

Çatı katınızda tezgahınızın üstüne dolap yerleştirmek için yeterli alanınız olmayabilir veya yerleştirilecek dolabınız çok küçük olabilir bunun yerine raflar gelebilir. 

Bu nedenle, mutfağınızda ekstra depolama için çatı katındaki başka bir alanı kullanmalısınız. Bunun için eğer yeterli yeriniz varsa mutfak adası tercih etmek akıllıca bir yoldur. Bunu dolap seçiminizde göz önünde bulundurabilirsiniz.

Çatı Katı Mutfak Modelleri 

Her şeyden önce, çatı katınızda neler olacağına veya olması gerektiğine karar verin. Çok fazla dolaba mı ihtiyaç olacak? Ya da katlanır masa veya sandalye mi tercih etmelisiniz? 

Mutfağınız için ek dolap yaptıracaksanız, çatı katınızın neresine yerleştirmek istediğinize karar vermelisiniz çünkü dolaplar en çok yer kaplayacak şeylerdir. 

Normal masalar ve koltuklar için yeterli yeriniz yoksa ve katlanır bir masaya veya koltuğa ihtiyacınız varsa, bu ürünlerin siparişini verin ve çatı katınızda ne kadar yer kapladığına bakın. Sonrasında kalan alanınıza istediğiniz kadar dolap yaptırabilirsiniz.

Tasarımın yanında işlevsel çatı katı mutfak dolabı modelleri seçmeye özen gösterin. Bir L şeklinde mutfak, yerden tasarruf etmenize ve her şeyin elinizin altında olmasına yardımcı olacaklar. Alan gerçekten küçükse, bir mutfak adası da yemek alanı olarak da çalışabilir. 

Eğer çatı katınızda mutfak için tadilat yaptırıyorsanız doğal ışık için yeterli tavan pencereniz olduğundan emin olun. Alanı görsel olarak genişletecek ve yemek pişirirken manzaranın keyfini çıkarmanıza izin verecektir.

Çatı katı mutfak modellerinde aydınlatma, ciddi olarak düşünmeniz gereken bir şeydir. Bu mutfakların pencereleri olmayabilir veya gerçekten küçük olanları olabilir. Bu nedenle alan karanlıksa, mutfağı daha aydınlık ve ferah hale getirecek çok sayıda sarkıt lamba eklemelisiniz. 

Ayrıca, alanın daha parlak görünmesine yardımcı olacak dolapların altına ışıklar da ekleyebilirsiniz. Çatı katınızda büyük pencereler varsa, sadece doğal güneş ışığının tadını da çıkarabilirsiniz.

Çatı Katı Mutfak Dekorasyonu

Yakın zamanda bir çatı katına sahip dubleks aldınız veya var olan çatı katınızı mutfağı dekore etmeyi mi planlıyorsunuz? Alçak tavan nedeniyle güzel bir mutfak eklemenin imkansız olduğunu mu düşünüyorsunuz? 

Çatı altındaki alanı dekore etmek biraz zor gibi görünse de imkansız değildir. Tüm aletleri ve mutfak dolaplarını alana yerleştirmenin birçok yolu vardır, bu yüzden burada sizinle iyi bir kullanım sağlayacak bazı ipuçları paylaşıyoruz.

Paylaştığımız fotoğrafları aşağı kaydırın ve çatı katı mutfağınızı nasıl dekore etmeniz gerektiğini veya edebileceğinizi görün. 

Tüm bu mutfaklar, alanı en iyi şekilde kullanır ve çatı katının yaşamak için harika bir yer olduğunu kanıtlıyor. Herkesi kendine hayran bırakacak, benzersiz bir şekilde dekore edilmiş bir mutfağınız olacak…

Çatı Katı Mutfak Tadilatı

Eğer evlerimizde atıl duran bir çatı katımız varsa ondan hiç faydalanmıyoruz demektir. Bu alanı tadile ederek çok güzel ve şık yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Ve bu alanlarda olmazsa olmaz olan ise mutfaktır. Peki bu çatı katımızı isteğimize göre nasıl tadile ettirebiliriz ?

Evinizin o kısmını ne kadar çekici yaparsak yapalım, bazen sadece sizin isteklerinize ve mekanın sunduklarına uygun bir çözüm bulmak kolay değildir. Bu nedenle çatı katınızı sadece güzel ve göz alıcı olacak değil, aynı zamanda işlevsel olacak şekilde tadilat yapmanızı öneriyoruz.

Tavan arasında çalışmaya başlamadan önce, eğer çatı katınızda yeterince aydınlatma yoksa önce çatıyı camlı seçenekler ile değiştirmenizi, sonrasında ısı yalıtımı ve doğal havalandırmalı seçenekler ile donatmayı düşünebilirsiniz. 

En üst katta bir mutfak oluşturmak her zaman göz önünde bulundurmanız gereken küçük detaylarla dolu bir meydan okumadır. Duvarların yüksekliği, tavan eğimleri, mutfak ünitelerinin yüksekliği ve ayrıca mutfak için uygun bir yer olup olmayacağı gibi.

Çatı Katı Mutfak Dolabı Modelleri Yaptırmak İstiyorum

Yukarıda gördüğünüz mutfak dolabı modellerinden birini veya internette gördüğünüz herhangi bir modeli kendi çatınıza yaptırmak mı istiyorsunuz ? Emu mobilya uygun fiyatlar ile kişiye özel çözümler sunuyor. İster sadece mutfak dolabı yaptırıyor olun ister tüm mutfağınızı komple yeniyor olun biz sizin yanınızdayız.

Yandaki Emu mobilya whatsapp hattından veya arayarak çatı katı mutfak dolabı ve tadilatı için güncel fiyat alabilir, merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

Çatı katı mutfak dolabı modelleri için daha fazla model mi görmek istiyorsunuz ? Aşağıdaki yazılarımızdaki harika modellere hemen göz atın…