Dar ve Küçük Mutfak Modelleri: Mutfağınızı Organize Bir Alana Dönüştürecek Modeller

Küçük Mutfak Modelleri

Küçük mutfak modelleri siz onları çok küçük bulsanız bile çok kullanışlı ve tasarım harikası olabilir, sadece onları pratik ve şık hale getirmek için bazı tasarım fikirlerine ihtiyacınız vardır.

Dar ve küçük mutfak modellerinizde, tabii ki, bir mutfak adası ve yemek masası için misafirlerinizi sığdıracak alanınız olmayabilir. Ancak bu mutfağınızın küçücük, sıkıcı anlamına gelmesi zorunda değildir. Planınızı ferah hissettirecek çok sayıda akıllı ve yaratıcı küçük mutfak modelleri vardır.

Küçük bir mutfakta depolama en önemli unsurlardan biridir. Her boş alanı en üst düzeye çıkararak, gerektiği kadar çalışmayan alanları yeniden düzenleyerek ve gerektiğinde ekstra çözümler ekleyerek küçücük bir odayı çok verimli ve şık bir hale dönüştürebilirsiniz.

Dar ve Küçük Mutfak Modelleri 

Açık mutfak tasarımı, küçük ve dar bir alan için idealdir. En iyi sonuçlar için tek bir duvar (yukarıda) veya L şeklinde bir mutfak tasarımı düzeni (aşağıda) seçin.

Bol Miktarda Işık Alın

Kapalı dar ve küçük bir mutfak alanını yeniliyorsanız, ışığın bolca içeri girmesine izin veren bir pencere yerleştirip kullanamayacağınıza bakın. Bazı ek mutfak dolabı alanlarını feda edebilirsiniz, ancak en azından mutfağınız küçük görünmeyecektir.

Sakinleşmek için Taze Nane Yeşili Kullanın

Her büyüklükteki mutfak sıkışık hissettirebilir, ancak doğaları gereği küçük ve dar mutfak modelleri özellikle daha fazla sıkışık hissettirir. Küçük mutfağınızı dinlenmeyi ve rahatlamayı teşvik eden bir renge boyayarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Yeşil, doğadaki bolluğu nedeniyle kendimizi toparlanmış ve sakin hissettiren nihai tondur.

Dolaplarda, duvarlarda ve aksesuarlarda farklı tonlarda karıştırın – bu katmanlama bir bahçenin, ormanlık alanın veya orman açıklığının yeşilini taklit ederek etkiyi abartır.

Desenli Fayanslar ile Dikkatleri Dağıtın

Küçük ve dar bir mutfakta, cesur fayanslarla her şeyi yapabilirsiniz. Zemindeki güçlü desen, gözün dikkatini dağıtır ve odayı daha büyük hissettirir. Bu mutfağın her santimi, ince cihazlardan asma saksı bitkisine kadar küçük alandan en iyi şekilde yararlanmak için tasarlanmıştır.

Aletleri Saklayın

Ekmek kızartma makinesini, su ısıtıcısını ve kahve makinesini ek mutfak dolabına koyarak yüzeylerin dağınık görünmesini önleyin. Dolabı açar açmaz en ihtiyacınız olan mutfak gereçleri kullanıma hazırdır.

Garip Bir Köşeyi Akıllı Bir Depoya Dönüştürün

Dar ve küçük mutfak modellerinde, sahip olduğunuz her santim depolama alanından yararlanmanızı gerektirir. Küçük, kutu gibi bir mutfağınız varsa, belirli bir tava bulmanız gerektiğinde tüm tencere ve tavalarınızı derin bir dolaba sıkıştırmak yerine bir dolabı çekmeceyle değiştirmeyi düşünün. Bu akıllı çekmece, alanı en üst düzeye çıkarır ve en sevdiğiniz tavayı bulmayı kolay hale getirir.

Lavaboyu Büyütün

Küçük mutfağınızda bulaşık makinesi için yer olmayabilir, bu nedenle çift lavabo, yer ayırmaya değer bir seçenektir. Bu şekilde, çalışma yüzeyini karıştırmadan, pis hazırlık setini ve plakaları gözden uzak bir yerde istifleyebileceğiniz bir yere sahip olacaksınız.

Küçük Mutfaklardaki Dağınıklığı Ortadan Kaldırın

Duvar dolapları gerçekten alanı işgal edebilir, bu yüzden kendinizinkini ortadan kaldırmayı düşünün. Açık raflar, dar ve küçük  mutfak modelleri ile büyük bir etki yaratabilir ve sınırladığınız sürece açık ve havadar bir his yaratabilir.

Kompakt Bir Mutfak Düzenleyin

Her evde geniş bir açık plan mutfak bulunmaz, ancak odanız küçükse, olumlu hissedebileceğiniz çok şey vardır. Başlangıç ​​olarak, her şeyi elinizin altında tutmak kolaydır ve alanınızdan en iyi şekilde yararlanmak için çok sayıda depolama fikri bulabilirsiniz.

Tezgahların dağınıklığını önlemek için bu mutfak tasarımına bol miktarda dolap dahil edilmiştir.

Şık bir görünüm için kulpsuz tasarımları tercih edin. Bu mutfak, tümü yumuşak renklerde en fazla üç farklı renge sahip olmalıdır.

Dar ve Küçük Mutfak Modelleri Nasıl Planlanır?

Büyük veya küçük her mutfakta düşünmeniz gereken soru mutfak alanınızı nasıl kullanıyorsunuz? Her mutfakta bir kullanım üçgeni vardır, buzdolabından lavaboya, fırına yapılan yolculuk, göz önünde bulundurulması gereken temel unsurlardır. Yerleşiminizi, zemin alanını en iyi kullanmanın yolu etrafında planlayın. Kullanılabilir her depolama alanından en iyi şekilde yararlanmak için dikey çözümler kullanmaya bakın.

Dar ve Küçük Mutfak Modelleri Fiyatları

Küçük mutfak dolabı modellerinin fiyatları sizin tercih edeceğiniz mutfak dolabı kapak kaplaması türüne göre (lake, akrilik veya high gloss) değişiklik göstermektedir. Ayrıca mat veya parlak seçeneklerde fiyatı değiştirmektedir. Güncel fiyatları almak için Emu mobilya ile soldaki whatsapp hattından hemen iletişime geçebilirsiniz.

Kendi zevklerinizde, hayalinizdeki mutfağı kendi evinizin mimarisine göre uygun fiyatla yaptırmak isterseniz hemen Emu mobilya iletişime geçebilir ve mağazalarımıza gelebilirsiniz.

Küçük Mutfak Modelleri Beyaz

Beyaz Küçük Mutfak Modelleri ile Her Şeyi Ortaya Çıkarın

Küçük beyaz mutfağınız için farklı renk tonları ve dokular kullandığınızdan emin olun. Kirli beyaz, fildişi, krem ve hatta gri gibi tonlarla birlikte mat, parlak ve odunsu dokuları tercih edin! Herhangi bir tasarım kitabı size beyazın ışığı yansıttığını söyleyecek ve çok küçük mutfağınızın daha açık görünmesini sağlayacaktır.

Tek Bir Palete veya Benzer Tonlara Bağlı Kalın

Buradaki mutfak dolabı renkleri, tekdüzelik için bir gölgeye yapışır. En güvenli seçeneğiniz, hiçbir engel olmadan kusursuz, geniş bir görünüm elde etmek için tek bir renk ailesinden gelen tonları birleştirmektir. Ancak, daha fazla renk denemeyi seviyorsanız, küçük mutfağınız için sadece 2-3 varyasyona sadık kalın. En iyi yapılacak şey cihazlar, dolap kulpları ve hatta bir tezgah arası fayans aracılığıyla daha parlak renklerle nötr bir beyaz küçük mutfak modellerine sahip olmaktır.

Ayrıntılara Dikkat Edin

Küçük alanınızı daha kullanışlı hale getirmek için yeni bir mutfak tasarlıyorsanız, ince ayrıntıları gözden kaçırmayın. Beyaz küçük bir mutfak tasarlarken malzeme kullanımı gibi küçük detaylar çok önemlidir. Daha hafif ahşap yüzeyler ve boya renkleri, mutfağınızın algılanan alanını genişletmek için iyi çalışır.

Net bir renk şeması seçin

Nötr bir renk şeması seçerek küçük bir mutfağın hafif ve havadar olmasını sağlayın. Ancak nötr sadece bej veya krem ​​anlamına gelmez. Beyaz desenli karoları ve mermer tezgahları, ışığı etrafa yansıtacak ve mutfağı ferah hissettirecek canlı bir mutfak renk düzeni için açık gri mutfak dolaplarıyla eşleştirin.

Bununla birlikte, beyazlar ve kremler şu anda daha az popülerdir, bu nedenle büyük bir uzlaşma, mat gri bir boyayla eşleştirilmiş füme meşe ağacının kullanıldığı dumanlı gri bir şemadır. Bu tonları çok açık renkli tezgahlarla kombinleyin, mutfağınız ferah ve havadar görünsün.

Beyaz Alanı Camla Açın

İster yeni bir mutfak planlayın, ister mevcut dolaplarda değişiklik yapın, cam, küçük beyaz bir alanı geliştirmek için önemli bir malzemedir. Tabandan tavana mutfak dolaplarına karar verirseniz, bunlar sadece cam kapılı mutfak dolapları ile donatılmalıdır. Bu, opak dolapların daha küçük bir mutfakta olmayacağı şekilde alanı açacaktır.

Duvarları Beyaza Uyacak Şekilde Boyayın

Dolapları duvarlarla aynı renge boyayarak küçük mutfakta daha fazla alan yanılsaması yaratın. Bu, ünitelerin mutfak duvarlarına karıştığı aydınlık ve havadar bir alan yaratmak için beyaz veya gri bir renk şemasıyla çalışabilirsiniz. Bu mutfakta her boş alan, depolama ile tıka basa doludur, ancak tek tip beyaz boya yıkaması, alanın temiz ve ferah görünmesini sağlar.

Beyaz Mutfak Düzeninizi Basit Tutun

Hiçbir şey bir odayı basit beyaz duvarlar kadar büyük gösteremez, o zaman neden alanı açan şık, çağdaş detaylarla daha ileri götürmeyesiniz? Hafif, yansıtıcı malzemeler ve minimal tasarımlar küçük bir mutfakta arkadaşınızdır, bu nedenle beyaz veya buzlu cam dolap kapaklarını, beyaz taş veya kompozit veya paslanmaz çelik tezgahları ve beyaz sıçramalı fayansları düşünün.

L Tipi Küçük Mutfak Modelleri

Küçük Mutfaklarda L Tipi Dolapları Tavana Kadar Uzatın

Dolaplarınızın üzerindeki tüm o alanı boşa harcamayın – oradaki tozu temizlemek zaten zor! Ek eşyaları saklamak için o alana yeni dolaplar ekleyin. Bu, gözlerinizi yukarı çekecek ve l tipi küçük mutfak modelinize yükseklik kazandıracaktır.

Parlak ve Yansıtıcı Malzemeler Kullanın

Şimdiye kadar fark etmiş olmanız gerektiği gibi, işin püf noktası bir boşluk yanılsaması yaratmaktır. Ve cam ve aynalardan daha fazla bunu ne sağlar? Yukarıdaki resimde, büyük cam kapaklı dolaplar mutfağı sanki orada bitmiyormuş gibi gösteriyor.

Ayrıca ahşap dolabınıza (yukarıda) cam ekleyebilir veya modern mutfak dolaplarında (aşağıda) görülenler gibi metalik yüzeyler tercih edebilirsiniz. Ayrıca yansıtıcı fayans veya cam tarzında bir tezgah arası fayans takabilirsiniz.

L Tipi Küçük Mutfak Modelleri Fiyatları

Kendi zevklerinizde, hayalinizdeki l tipi küçük mutfak modellerini kendi evinizin mimarisine göre uygun fiyatla yaptırmak için veya gördüğünüz modellerden birine fiyat almak isterseniz hemen Emu mobilya iletişime geçebilir ve mağazalarımıza gelebilirsiniz.

Modern Küçük Mutfak Modelleri

Küçük Mutfak Dolapların Düz ve Modern Olduğundan Emin Olun

Modern küçük mutfaklar için dolap tasarımlarının böyle bir mekanın en önemli ve belirleyici unsurlarından biri olduğunu unutmayın. Ağır kulpların ve topuzların, ince ve şık kulplar, minik topuzlar veya şeritlerle değiştirilmesi, mutfak dolaplarınıza minimal ve modern bir görünüm vererek küçük mutfağı daha büyük gösterir.

Modern Küçük Mutfak Modellerinde Sürgülü Kapı ile Yerden Tasarruf Edin

Alanın dar olduğu küçük bir mutfakta, klostrofobi hissinden kaçınmak için kapıyı çıkarmak isteyebilirsiniz. Ancak mutfağa açılan bir kapı, evin geri kalanını dolduran yemek kokularını tutabilmek için kullanışlı bir araçtır. Bu akıllı kompakt mutfakta ev sahipleri, pratik unsuru korumak için sürgülü bir kapı kullanmışlar. Kapatıldığında bile, güçlendirilmiş cam tasarımı sayesinde modern bir küçük mutfak görüntüsü sağlıyor.

Katlanabilir Mobilyalarla Daha Fazla Alan Yaratın

Amaca yönelik alan özgürlüğü sağlamak için katlanabilir mobilyalar seçin. Bu genişletilebilir masa, bir çeşit ada sağlar, daha sonra gerektiğinde yemek saatleri için büyük bir yemek masası oluşturmak üzere uzanır. Masa, evden çalışmak için değerli bir masa alanı bile sağlayabilir. Katlanabilir mobilyaların doğası gereği, alan bir masaya duyulan ihtiyaçtan hiçbir şekilde ödün vermez, alanı tam potansiyele dönüştürmek için oldukça verimli bir yoldur.

Köşelerle Yaratıcı Olun

Modern küçücük bir mutfağın hala en temel yiyecek hazırlama ve servisini bile karşılaması gerekiyor ki bu da çok fazla malzeme depolama yeri gerektiriyor. Bu, tasarım çözümlerinden haberdar olarak mevcut alanın her bir parçasını kullanmanın anahtarıdır. Alanı uzatmak için ünitelerin fiziksel olarak mümkün olduğu kadar uzun olduğundan emin olun. Sihirli köşelerden en iyi şekilde yararlanın ve diğer akıllı mekanizmalar, dolap altı cam rafı gibi her milimetrelik alanın kullanılmasına da yardımcı olacaktır. Dolapların altına bardak asmak, yalnızca normalde gereksiz olan alanı kullanmakla kalmaz, daha da önemlisi dolapların içindeki depolama alanını boşaltır.

Çalışma Yüzeyinizi Düzenleyin

Tezgahları karıştıran çok fazla eşya varsa, duvara monte manyetik bıçak şeritleri, mutfak eşyalarını asmak için raylar, tavalar, kupalar, baharat kavanozları ve çatal bıçak kutuları gibi akıllı çözümleri düşünün. Ayrıca, doğrama tahtaları, tahta kaşıklar, bulaşık deterjanı gibi her gün elinizin altında bulundurmanız gereken şeyleri ve ihtiyaç duyulana kadar nelerin saklanabileceğini de düşünün. Daha da fazla alan kazanmak için mutfak aletlerinizin yerleşimlerini düzenlemenin dahiyane yollarını arayın.

Alanın Boşa Gitmesine İzin Vermeyin

Her mutfakta ada bulunmayabilir, ancak kalbiniz bir ada veya yarımadaya sahip olmaya kararlıysa, ince bir tasarım düşünün. Burada gösterilen merkezi iş istasyonu küçük olabilir, ancak fazladan depolama alanı ve yemek hazırlamak için kullanışlı bir tezgah sağlar. Ayrıca modern küçük bir mutfak modeli yaratır.

Tabandan Tavana Modern Mutfak Dolabı Kurun

Dolaplarınızı tavana kadar devam ettirin, ancak odanın mümkün olduğunca açık hissetmesini sağlamak için bunu dikkatlice planlayın. Daha az kullanılan eşyaları yüksek dolaplarda saklayın. Mümkünse bir kahvaltı barı ekleyin – sağladığı depolama ve çalışma alanı miktarı, büyük ölçüde faydalıdır ve mutfağınızın daha sosyal olmasını sağlar.

Küçük Bir Mutfak Modeli İçin En İyi Düzen Nedir?

Küçük mutfakların hayalinizdeki düzenlerden ödün vermesine gerek olmadığını bilmelisiniz. Bir ada veya kahvaltı barı eklemekten korkmayın, ancak mutfağın etrafındaki hareketi kısıtlayabileceğinden genel boyutları çok büyük yapmamaya çalışın. Bir ada tercih etmek, tüm alanları erişilebilir kılacak ve ek oturma olanakları sağlayacaktır. Adanın tezgahının altındaki alan, depolama ve mutfak için geniş bir alan sunabilir.

Dar Ve Küçük Mutfak Modelleri İçin En İyi Renk Nedir?

Işık, küçük bir alanın daha büyük hissetmesine yardımcı olan, tüm odayı kaldırarak alanı aydınlatan en büyük araçtır. Bu nedenle beyaz harika bir seçenektir. Küçük alanlar için bir temel olan saf parlak beyaz, tüm pigmentlerden yoksundur. Bu, kendisine çarpan ışığın neredeyse tamamını geri yansıttığı anlamına gelir – tersine, renk ne kadar koyu olursa, o kadar fazla ışık emer.

Dolapları duvarlarla aynı renge boyayarak küçük mutfak modellerinde seçtiğiniz rengin daha da ileri gitmesine yardımcı olun. Genel renk düzeni, dolapları mutfak duvarlarına sorunsuz bir şekilde karıştırarak görünümün aydınlık ve havadar kalmasına yardımcı olur.

Dar Ve Küçük Mutfak Modelleri Yaptırmak İstiyorum Nereden Yaptırabilirim ?

Yukarıda gördüğünüz modellerden birini veya hayalinizdeki küçük mutfak modellerini kendi eviniz için kişiye özel ve uygun fiyatla yaptırmak isterseniz Emu mobilya sizin yanınızda…

İster 0 dan anahtar teslim mutfak tadilatı istiyor olun ister sadece mutfağınız için mutfak dolabı alıyor olun uygun fiyatlı seçenekler Emu mobilya da. Yandaki whatsapp hattımızından veya bize ulaşarak projeniz hakkında merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz…

Dar ve küçük mutfak modelleri için daha fazla model ve tasarım görmek istiyorsanız aşağıdaki harika modellere bakın…