Fransız Mutfak Dolapları (Fransız Mutfak Dolabı Modelleri)

Fransız Mutfak Dolapları 

Bizleri tasarımı ve dekorasyonlarıyla kırsal hayata özendiren bir mutfak modelinde olması gereken en önemli detay: Fransız mutfak dolapları. 

Fransız mutfak dolaplarını pek çok yönden süper çekici ve zarif buluruz. Fransız mutfak dekorasyonu, eski unsurları ve eski Avrupa tarzı ile bilinir.

İyi haber şudur: gerçek bir Fransız kır evinde yaşamıyor olsanız bile kolayca kopyalayabileceğiniz veya kendi evinize uyarlayabileceğiniz o kadar çok yaratıcı fransız mutfak dekoratif öğesi var ki!

Mutfak, ailemiz ve arkadaşlarımız için yemek hazırladığımız bir yerdir. Burası evin çok önemli bir parçası ve en önemlisi ihtiyacımız olan en işlevsel alanlardan biridir! 

Aşağıdaki çiftlik evi tarzındaki en sevdiğimiz Fransız mutfak dolaplarına ve Fransız mutfak modellerinden bazılarına göz atın!

Fransız Mutfak Nedir ?

Fransız mutfak hem kırsal tarz gibi hem de zarif hissettiren güzelce dekore edilmiş bir yemek pişirme alanıdır. 

Geleneksel mobilyalara benzeyen mutfak dolaplarını, taç kalıplı veya oymalı kenarları olan süslü fırın davlumbazlarını ve kırsaldan çok Parisli perişan şıklığı hissettiren büyüleyici rustik vurguları düşünün. (İlgili yazı: rustik mutfak dolapları)

Fransız mutfak modellerini benimsemek eski usul seramikler, koleksiyon tabaklar ve tuvalet perdeler içerebilirken, bu günlerde Fransız mutfak deyince aklımıza vintage esintili, birçok pratik işlevle dolu modern özellikler içeren tamamen dekoratif öğeler geliyor. (İlgili yazılar: vintage mutfak dolapları)

Bunlar gibi pişirme alanlarına giren tüm farklı bileşenleri görmek için bu modern Fransız mutfak dolaplarına göz atın…

Fransız Mutfak Dolabı Renk Seçimi  

Fransız country görünümüne ulaşmanın en kolay yollarından biri, bu sevimli pişirme alanında gösterildiği gibi klasik mavi ve beyaz renk şemasına bağlı kalmaktır. (İlgili yazılar: country mutfak dolapları)

Muhteşem kiremit tezgah ile dolap arası fayanslar, Fransız kırsalından ilham alan bir desene sahiptir.

Fransız mutfak dolapları ve şık davlumbazın uyumu, Avrupa mobilyalarını anımsatmaktadır. 

Tezgah tabureleri ve sarkıt lambalar da kendine özgü bir Fransız görünümüne sahiptir.

Mutfağınızı bir Fransız çiftlik evine dönüştürmenin bir başka ucuz ve kolay yolu, tüm mutfak dolap kapaklarınızdan kurtulmaktır. 

Açık dolaplar, porselen ve cam eşyalarınızı sadece işlevsel kullanım için değil, dekor olarak da kullanmanızı sağlar. 

Bu seçim ile bol seçeneğiniz var, ister camlı kapıları değiştirebilir, ister dolaplarınızın kapaklarını tamamen çıkartabilir, isterseniz açık raflarla yeni bir dizayna başlayabilirsiniz.

Ahşap açık raflar, fransız mutfağınıza rustik bir unsur ekler ve altlarına aplikler ekleyerek bunları yükseltebilirsiniz.

Mutfağınız için modern bir Fransız çiftlik evi görünümüne bağlı kalmak istiyorsanız, beyaz tek renkli bir renk paletiyle asla yanlış gidemezsiniz. 

Fransız kırsalı mutfak dolabı havası için, ahşap mutfak dolabı kaplamalarınızı kolayca yenileyebilir ve hepsini beyaza boyatabilirsiniz.

Modern bir Fransız mutfak öğesi için mutfak adanızın üzerinde masa üstü vurguları için bitmemiş koyu renkli ahşap bırakabilirsiniz. Tezgahınız ile yetinmeniz gerekmiyor, zemininizde veya pencere çerçevenizde ahşap unsurlar varsa bunları da beyaza boyayın!

Fransız Mutfak Modelleri

Aydınlatma

Fransız mutfak modeli için kolay ve uygun fiyatlı bir tasarım, sarkıt aydınlatmadır. Bu tasarım, doğal bitmiş ahşap dokularla nötr renk paletini birleştirdiğinizde herhangi bir modern alanın küçük bir çiftlik evi havasına sahip olabileceğini gösteriyor. Bu endüstriyel sarkıt lambalarda bulunan klasik Fransız elemanların görebilirsiniz. 

Hasır bar sandalyeleri ayrıca genel olarak havalı ve modern bir mutfak alanına güzel bir Fransız kır öğesi ekler. 

Franszı mutfak modellerinde şıklığınızı artırmak için bir avize seçeneği de öneriyoruz. Avizeleri eklemek, o otantik Fransız tasarımını mutfağınıza gerçekten entegre eder ve aynı zamanda daha fazla aydınlatma ve derinlik katar.

Mobilya Seçimi

Bir mutfak adanız varsa, oturma yeriniz hala rahatken Fransız mutfak modelleri temasını kesinlikle yansıtabilir. 

Yastıklamalı tabureler veya keten kaplı mama sandalyeleri bu konsept için ideal seçimlerdir. 

Arka taraftaki mini düğmeler ve halkalarla bu vurguları arttırabilirsiniz; bu detaylar mobilyalarınıza biraz zarafet katar.

Tezgah ile Mutfak Dolabı arasındaki Fayans Seçimi

Bistro esintili tezgah tabureleri ve kaydırma aydınlatması, rustik bir çekiciliğe sahip hem rahat hem de zarif özelliklerdir. 

Muhteşem tezgah ile dolap arası fayans seçimi, tipik olarak narin desenlere sahip dekoratif karolara sahip klasik Fransız mutfak görünümünün modern bir yorumudur. Pişirme bölmesinin tamamlanması, kanatlı pervazlı bir yelpaze davlumbaz ile sonlanabilir.

Fransız Mutfak Dolapları Fiyatları 

Fransız kır mutfak dekorasyonuna sahip olmak için edinmeniz gereken en dikkat çekici ve gerekli malzeme Fransız mutfak dolaplarıdır. 

Fransız mutfak dolabı fiyatları da bu seçimi yapıp yapmamanıza karar vermek için gerekli en önemli bilgidir. 

Bu tarz mutfak dolaplarının fiyatı sizin evinizin mutfağının ölçüsüne ve ne kadar büyüklükte dolap yaptırmaya karar verdiğinize göre değişkenlik göstermektedir.

Buna karar verdikten sonra fransız mutfak dolaplarınızın kapaklarına hangi kaplamayı yaptırmak istediğinizi seçmelisiniz. Seçenekleriniz membran, akrilik veya lakeden biri olacaktır. Bunlardan en pahalısı lake, en uygunu membran (balon) kapaklardır. 

Ayrıca fransız mutfak dolabına ek olarak yaptırmak istediğiniz dekorasyon fiyatları da yine sizin istekleriniz doğrultusunda şekillenecektir.

Sizde kendi istediğiniz ölçülerde, istediğiniz renk ve tasarımda Fransız mutfak dolapları için fiyat almak veya uygun fiyatla fransız mutfak dolabına sahip olmak için hemen Emu mobilya ile iletişime geçebilirsiniz… (Yandaki whatsapp hattından mutfak dolaplarına dair merak ettiğiniz fiyat ve tasarım hakkındaki her şeyi sorabilirsiniz.)

Fransız mutfak dolapları ve modelleri ile ilgili yazılar aşağıdan ulaşabilirsiniz. Harika modeller sizleri bekliyor…