20 Harika Füme Mutfak Dolabı

Füme Mutfak Dolabı

Nötr bir renk olarak füme, birçok stil ve malzeme ile uyumlu olarak mutfağınıza ince bir dokunuş getirmenin harika bir yoludur. Füme mutfak dolabı neredeyse her şeyle eşleşecek, mutfağınızda daha koyu bir gölgeyle güzel bir tezat oluşturacak ve diğer renkler ile harika bir tuval oluşturacaktır. 

Füme rengi, rahat ve nötr bir renk olarak görülse de mutfağınıza heyecan ve dram katabilir. Genellikle sadece soğuk bir renk olarak düşündüğümüz fümenin şaşırtıcı etkilerinden biri, özellikle kahverengi tonları olan renkli bir alanı nasıl gerçekten ısıtabildiğidir.

Fümenin doğru tonunu seçmek, gerçekten mutfağınız için peşinde olduğunuz etkiye bağlı olduğundan, zor bir iştir. Belirtildiği gibi, daha sıcak füme tonları (kahverenginin ipuçlarıyla) daha geleneksel olma eğilimindeyken, daha soğuk füme tonları daha çağdaş bir görünüm kazandırır. 

Pek çok farklı alt tonla seçilebilecek çok sayıda farklı füme rengi mutfak dolabı vardır. Tasarımcılar ve kullanıcılar, yalnızca bir ton seçmek yerine, iki veya üç griden oluşan bir mutfak dolabı seçmeyi ve her şeyin uyumlu kalması için bu paletten çalışmayı öneriyorlar. (İlginizi çekebilir: antrasit mutfak dolapları)

Füme rengi bir mutfak ile trend olacağınıza ve mutfağınızın yıllarca muhteşem görüneceğine inanıyorsanız hemen mutfağınızın nasıl görünebileceğine bir göz atalım! 

Şık Füme Mutfak Dolabı 

Kim şık bir mutfak istemez ki? Herkes rüya gibi bir mutfağa sahip olmayı hayal etmiş olmalı. Füme mutfak dolabı bu rüyayı gerçekleştirmenize yardımcı olabilir!

Füme dolaplar, çok yönlü rengiyle mutfağınızı süper şık hale getirecektir. Hatta ahşap zemin ile kombine edilebilir ve füme ile ahşabın kontrastı mutfağınızın şık ve klasik görünmesini sağlar.

Füme Beyaz Mutfak Dolabı 

Füme ve beyaz gerçekten mutfak için en iyi görünümü sunuyor! Fümenin ve beyazın birleşimi mutfağınızın süper sofistike, modern ve şık görünmesini sağlar.

Füme beyaz mutfak dolabı tercih etmek, kontrast bir görünüm sağladığı için akıllı bir seçimdir. (İlginizi çekebilir: 50 harika gri beyaz mutfak dolabı)

Parlak Füme Mutfak Dolabı Modelleri 

Parlak füme rengi mutfak dolaplarını, özellikle ahşap zemin ile birleştirdiğinizde eve klasik bir görünüm verir. Bu iki rengi birleştirmek istiyorsanız, mutfağın etrafındakilerle kontrast bir görünüm oluşturmak için biraz daha yaratıcılık veya benzersiz tasarım ekleyebilirsiniz.

Mat Füme Mutfak Dolabı Modelleri

Fümeyi matlaştırdığınızda çok soluk ve donuk bir görünüm elde edeceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Duvarınızı beyaz tuttuğunuz sürece, mat füme rengi mutfak dolapları mutfağınıza harika bir görünüm katacaktır.

Füme Lekeli Mutfak Dolabı

Klasik ve modern, ne kadar zıt kavramlarmış gibi olsa da, mutfağınız füme lekeli mutfak dolabı ile böyle görünecek.

Füme lekeli renkler, mutfağınızın şık bir lokantadaymış gibi çok profesyonel ve lüks görünmesini sağlar. Dahası, aynı zamanda sofistike bir görünüm sergiler! Şaşırtıcı değil mi ?

L Şeklinde Füme Rengi Mutfak Dolabı 

Öncelikle, neden L şeklinde bir mutfağa sahip olmanız gerektiğini merak ediyorsanız, çünkü bu düzenler, seçebileceğiniz en çok yönlü, esnek ve şık tasarımlardır. (Daha fazlası için: L mutfak modelleri)

Eğer sizinde mutfağınızın mimarisi l şekline uygunsa bu tarzı kesinlikle düşünebilirsiniz. Üstelik l şeklini füme rengi mutfak dolapları ile birleştirdiğinizde daha ferah ve daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Füme Mutfak Adası 

Füme mutfak adası, büyük mutfaklar için harika uyum sağlayacak ve beyaz renkle kontratlı bir görünüm sağlayacaktır.

Üstelik mutfak adası aydınlatmasının özellikle benzersiz aydınlatmayla eklenmesi mutfağınıza farklı bir görünüm kazandıracaktır. Sadece mutfaktaki aydınlatmanızı güçlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda mutfak için de harika aksesuarlar olacaktır.

Ferahlatıcı Füme Mutfak Dolapları

Bu noktaya kadar fümenin neden mutfaklar için mükemmel bir şekilde çalıştığını anlamadıysanız, bunun nedenlerinden biri budur: Füme, rahatlatıcı nötrlük ve heyecan verici bir sıcaklık arasında hareket eder.

Her iki dünyanın da en iyisini sağlamayı başarır. Şimdi, ferah bir apartman mutfağına sahip olmak istiyorsanız, füme mutfak dolabı en iyi seçiminizdir.

Füme rengi mutfak dolabını ahşap zemin ve ahşap görünümlü tezgah ile birleştiren resme bir göz atın, mükemmel bir görünüm sunuyor. Üstelik mutfağınızın görünümünü tazelemek için küçük bir bitki aksesuarı ekleyebilirsiniz.

İnox Ankastre Setler İle Mutheşem Uyumlu Füme Mutfak Dolapları 

Füme renginin donuk renk olduğunu kim söyledi? Fümenin sıkıcı olduğunu düşünmekle yanılıyorsunuz. Füme renk ile neşeli ve eşsiz bir görünüm yaratmak için doğru denge ve tasarımı bulmanız gerekiyor.

Çiftlik Evi Tarzında Füme Mutfak Modelleri

Çiftlik evi tarzında bir mutfağa sahip olmak, mutfağın rahat ve hoş görünmesini sağlamak için fayda sağlayacaktır. Ek olarak, mutfağınızın daha süslü ve gösterişli görünmesini istiyorsanız, çiftlik evi tarzının tasarımını füme bir ada dolap ile birleştirebilirsiniz.

Rustik Tarzda Füme Mutfak Dolapları

Rustik tarzda füme bir mutfak ile zamanda geriye yolculuk mu? Kesinlikle yapabilirsiniz!

Rustik tarzdaki mutfak asla modası geçmez ve mutfağa her zaman klasik bir hava katacaktır. Rustik tarz mutfak ile kombine edilebilecek seçeneklerden biri olarak rustik füme mutfak dolapları ile birleştirilebilir.

Neden? Füme çok esnek bir renktir, herhangi bir renk veya tasarımla karıştırıp eşleştirebilirsiniz. Ahşap tasarım çok fazla desen ve renk tonuna sahiptir; böylelikle füme mutfak dolabı ile karıştırılması inanılmaz bir tasarım yaratacaktır. (İlginizi çekebilir: vintage mutfak dolapları)

Füme Mutfak Dolabını Nereye Yaptırabilirim ?

Kendi istekleriniz doğrultusunda, mutfağınızın ölçülerine birebir uygun, mutfak dolabınızda kullanılan malzemeden, kulbuna kadar kendiniz seçmek ve füme mutfak dolabına sahip olmak isterseniz Emu mobilya sizin için burada…

Kişiye özel füme mutfak dolabına sahip olmak isterseniz hemen bizimle iletişime geçin… (Güncel fiyatları öğrenmek ve mutfak dolabı tasarımları hakkındaki sorularınız için hemen yandaki whatsapp hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz.)

Mutfak dolabı yaptırmak istiyorsunuz ve ilham almak isteyeceğiniz modeller mi var daha önceki yazılarımızdaki harika modellere göz atabilirsiniz.