50 Harika Gri Mutfak Dolabı: Mutfak Tasarımda Son Zamanların Gözdesi

Bugünlerde mutfak tasarımındaki en popüler trendlerden biri gri mutfak dolabı. Aşağıdaki bu gri mutfak modelleri ortak bir özelliği paylaşıyor. Bu gri mutfaklar modern veya klasik, çağdaş veya geleneksel görünebilen çok yönlü seçeneklerdir. 

Aşağıda, bu yeni grinin sıcak görünümünün sizin için doğru olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacak bazı önemli noktalardan bahsettik. Büyük olasılıkla seveceğiniz dekor fikirleri ve özel tasarımlarla dolu gri mutfak modellerinin fotoğraflarını sizler için seçtik. Daha fazlası için hemen göz atmaya başlayın.

Gri Mutfak Dolabı 

Mutfağını yenilemenin yollarını arayanlar için hangi tasarımı seçecekleri ve hangi rengi mutfaklarında kullanacakları zor bir karardır. Alternatifler o kadar çok ki, herkes bunalabilir. En tecrübeli olanlar ve dekorasyonu sevenler bile. Ancak gri mutfak dolabı mutfağını yenilemek isteyenler için hem harika şık bir seçenek hem de son zamanların en trend renk seçimi.

Ancak bu kararsızlıkla başa çıkmanıza yardımcı olmak için, sizlerin mutfaklarınızda tercih edebileceği bazı harika gri mutfak fikirlerimiz var. Dışarıda gri bir mutfak için birçok öneri var, ama hepsi iyi mi? Muhtemelen değil. Buna siz karar vereceksiniz… (İlgili yazı: en güzel mutfak dolabı renkleri)

Gri, herhangi bir oda için birçok tonda gelebildiği gibi mutfak için de harika bir seçenektir. Sizin için gri mutfak dolabı modellerini ve seçeneklerini hemen görelim!

Açık Gri Mutfak Dolabı Mi Koyu Gri Mutfak Dolabı Mı ? 

Gri mutfak dolabınız için seçtiğiniz renk, çalıştığınız alana ve kişisel tercihinize bağlıdır. Mutfağınız sınırlı doğal ışığa sahipse veya boyutu küçükse, koyu gri mutfak dolabı mutfağınızı daha koyu ve daha küçük hissettirecektir. Derin, koyu tonlar ışığı emer ve açık gri gölgeler ışığı odaya geri yansıtır ve sonuç olarak mekanın parlaklığını artırır.

Gri Tonları Mutfak Dolapları

Gri bazen basit bir renk gibi görünse de, aslında maviler, kırmızılar ve sarılardan derinden etkilenir. 

Griyi etkileyen alt ton veya genel ton, gri rengin daha sıcak veya daha soğuk görünmesini sağlayabilir. Örneğin, kırmızı alt tonlu gri, macun tonu, mavi alt tonlu gri ise çelik tonlu olacaktır. (ilgili yazılar: antrasit mutfak dolapları)

Gri gölgelerin mekanınızda nasıl çalışacağını anlamak istiyorsanız, birkaç gri tonlu boya parçalarını duvarınıza bantlamalısınız. Ardından, gün boyunca bunları inceleyin ve karşılaştırın. (İlginizi çekebilir: füme mutfak dolapları)

Beyaz Gri Mutfak Dolabı

Çağdaş bir mutfak tasarımı için beyaz gri mutfak dolabı ve bununla uyumlu bir renk düzeni seçebilirsiniz. 

Beyaz gri mutfak dolaplarında, gri tonları mekanda bütünlük ve uyum yarattığı için paslanmaz çelik cihazlarla çekici görünür. Mutfağınızı antika-beyaz veya keten duvarlarla boyatabilir veya kaplatabilirsiniz. 

Yumuşak beyaz, gri mutfak dolaplarının odadaki ana cazibe olarak öne çıkmasına yardımcı olur ve aynı zamanda ince bir sıcaklık sunar.

Ancak, güzel mutfağınız için başka hangi kombinasyonların mevcut olduğunu görmekten çekinmeyin.

Mavi Gri Mutfak Dolabı

Mavi ve gri ile iyi olan şey, en sıkıcı veya nötr paletleri bile tatmin etmesidir. Mutfak dolaplarını gri boyadığınızda zarif görünür ve altın veya nikel gibi metalik vurgularla eşleştirdiğinizde daha da güzelleşir. 

Mavi-gri, koyu veya açık renklerde karmaşık yer karolarıyla birleştirdiğinizde de güzel görünüyor. Klasik parke zeminle tamamladığınızda da harika görünür.

İlginizi çekebilir: lacivert mutfak dolabı modelleri

Modern Bir Gri Mutfak için Güvercin Grisi  

Güvercin grisi, mutfaklarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir renktir. Gri spektrum içinde daha açık uçta görünür; ayrıca sisli bir sabah gökyüzünü veya bir güvercinin kanatlarını andırır.

Gri mutfak dolaplarına sahip olduğunuzda, gri renk hem koyu hem de açık renkleri tamamlayarak, beyaz renkle boğulmayan hafif, havadar bir mutfağınız varsa, kolay bir geçiş gölgesi olmasını sağlar. 

Dolabınızı güvercin grisine boyatmak ve ardından bu beklenmedik kontrastı vermek için renkli bir cihaz, karmaşık bir duvar karosu veya fayansı gibi bir şeyle eşleştirmek isteyebilirsiniz. Ayrıca güvercin grisi, ahşap tezgah veya mermer ile zarif görünür ve gümüş veya altın dolap donanımı ile eşleştirildiğinde mükemmel bir görünüm sağlar.

Yeşil Gri Mutfak Dolapları

Doğanın tonlarını getirebilecek gri bir gölge arıyorsanız yeşil gri ile gitmek isteyebilirsiniz. Mutfağınızda, özellikle taba rengi, beyaz, kahverengi ve güvercin grisi gibi diğer uyumlu renk tonlarıyla eşleştirdiğinizde, sakinleştirici bir his ve atmosfer yaratır. (İlgi yazı: harika yeşil mutfak dolapları)

Sis Grisi Dolap

Düşünebileceğiniz başka bir gri sis grisidir. Bu, gri harika bir mutfağa sahip olmanın alternatif bir yoludur. Gri ile bej arasında herhangi bir yere gelen mükemmel bir renktir gölge grisi.

Mutfak tasarım dünyası bej ve grinin evliliğini memnuniyetle karşılar. Bunlar birçok ifadeye sahip iki nötr renktir.

Gölge grisi, farklı renkler ve desenler için mükemmel bir tuval getirir. Özellikle nötr tonlarla koordine ettiğinizde kendi başına da güzel görünüyor.

Kömür Grisi ve Beyaz Tezgah Uyumu 

Kömür grisi, gizemliliğe sahip olmak isteyenler için ideal bir gridir. Karanlık ve gizemli bir duman içinde olma hissini getirir. 

Kömür grisi, mutfağınızda kolay bir tasarım tuvali sunar ve nötr ve renkli tonlarla iyi uyum sağlar.

Deniz köpüğü yeşili, lacivert, turuncu veya gök mavisi ile eşleştirdiğinizde, yalnızca benzersiz değil aynı zamanda zarif bir kontrast ve renk patlaması elde edersiniz. 

Ayrıca, dekoru bitirmek için beyaz tezgahı kullanabilirsiniz. Gri tezgahlar bu durumda ideal olmadığından, beyaz mükemmeldir. Eğer kömür grisi gibi koyu bir seçenek arıyorsanız bu siyah mutfak dolaplarına bakabilirsiniz.

Soft Gri Mutfak Dolabı 

Soft gri mutfak dolabının soğuk bir tonu vardır ve doğal görünür. Her mutfakta harika bir görünüm sunar. Serinletici bir etki sağlamak için duvarlara ve ayrıca koyu ahşap veya mermer tezgahlarla eşleştirerek mutfak dolaplarını soft gri boyatabilirsiniz.

Gri Mutfak

Gri Mutfaklar için Renk Kombinasyonları

Tezgah Renkleri

Hemen hemen tüm mutfak tezgahlarının renkleri gri mutfak dolapları ve duvarları ile güzel görünür. Grinin rengi, beyaz ve kahverengiye benzer nötr bir ton olarak iyi çalıştığı için mutfaklarınızda sınırsız tasarım seçeneğiniz vardır. 

Ayrıca gri mutfağınız için parlak bir tezgah rengi de seçebilirsiniz. Veya paslanmaz çelik veya arduaz kullanarak sofistike tek renkli bir görünüm seçebilirsiniz. 

Mermer ve granit gibi doğal taş, gri mutfakların popüler tamamlayıcılarından biridir. Neden? Çünkü taşta genellikle gri benekler veya damarlar vardır.

Gri Mutfak ile Başka Bir Rengin Karışımı

Gri mutfak tasarımında bir diğer popüler trend ise 2 rengi aynı mekanda birleştirmektir. Bu, gri mutfak fikirlerinin çok ötesine geçiyor ama yine de buna değer.

Aslında, mutfağınızdaki renklerden biri gri olduğunda diğer renk ile genellikle mükemmel uyumlu olur. Bunun nedeni grinin nötr bir gölge olmasıdır; dolayısıyla neredeyse tüm renklerle iyi bir şekilde eşleşir ve tüm tonları tamamlar. Örneğin, uyumlu bir görünüm için güvercin grisi ve tereyağı sarısı gibi benzer yoğunluklara ve gölgelere bağlı kalabilirsiniz.

Gri Mutfak Yaptırmak İstiyorum. Nereye yaptırabilirim ?

Kendi hayalinizdeki veya internette gördüğünüz harika gri bir mutfak dolabını kendi mutfağınızın ölçülerinde, istediğiniz dolap kapağı kaplamasının kullanıldığı bir şekilde yaptırmak isterseniz Emu mobilya sizin için burada. Hemen kendi mutfağınız için fiyat almak veya bizi ziyaret edip, gri mutfak dolabı modellerini görmek isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. (Yandaki whatsapp hattımızdan mutfak projenizin tasarım ve fiyatları ile ilgili tüm soruları hemen sorabilirsiniz.)

Gri Beyaz Mutfak

Tarzınız ister çağdaş ister ultra modern olsun, gri ve beyaz bir araya gelerek her görünümü tamamlar. Gri ve beyazın tonları duvarları, tezgahları, zeminleri ve mutfak dolaplarını kaplayabilir. Tek başına birini kullanmak da çarpıcı bir etki yapabilir. Sade bir sofistike görünüm için ikisini bir araya getirebilirsiniz. Bazı gri beyaz mutfaklar kasıtlı olarak havalı bir endüstriyel tarz yaratırken, diğerleri sıcak ve davetkar bir tarzda sunulur. Donanımlar, duvarlar ve aydınlatma bu gri beyaz mutfakların görünümü mükemmel bir şekilde tamamlar.

Açık gri dolaplar kusursuz bir görünüm yaratır. Bu aşağıdaki gri beyaz mutfaktaki doğal aydınlatma, hafif çam ağacından görünümlü zeminlerle birleştiğinde görünümü aydınlık ve havadar tutuyor.

Bu gri beyaz mutfak, oturma alanına uyum sağlamış ve gri renkli sekiz kişilik büyük yemek masası seti ile her iki odada da geniş oturma alanı sağlamış.

Bu gri beyaz renk bloğu oluşturma, bu iki rengin tonları ve dokuları karıştırıyor. Beyaz ve gri renkli dolapları ve mutfak cihazları, dokulu bir görünüme sahip olmuş.

Gri Beyaz Mutfak Modelleri

Açık gri mat lake mutfak dolapları, cep kapıları açıkken farklı bir görünüm için siyah rafları ortaya çıkarmak üzere açılan saklama üniteleri ile birleştirilmiş. Sürgülü cam kapılar odaya doğal ışık veriyor ve gri krem ​​rengi tuğla duvarın karşısında duruyor. Görünüm, mermer bir tezgah arası ile ve füme meşe döşeme ile tamamlanmış.

Bu gri beyaz mutfakta beyaz bir ada, akçaağaç tabanlarının üzerinde oturuyor ve ocağı barındırıyor. Parlak zemin, benekli karo gibi gri görünümü taşıyor.

Tabandan tavana pencereler ışığın içeri girmesine izin veriyor ve doğanın bir görüntüsünü veriyor. Arduvaz grisi tezgahlar ve ada rafları, aksesuarları, kitapları veya yemek takımlarını sergilemek için bir alan sağlıyor.

Bu mutfakta gri blok karolar zeminden adaya uzanıyor. Siyah tezgah arası ve beyaz bir duvar, bu  gri beyaz mutfağa harika hizmet ediyor. Basit hafif ahşap tezgah tabureleri hem oturmak için hem de tasarım açısından harika olmuş diyebiliriz.

Gri Beyaz Mutfak Dolapları

Bu gri ve beyaz mutfak dolapları renk patlamaları, meyveler ve çiçeklerle sunuluyor. Gri dolaplar, beyaz seramik tezgahı ve gri beyaz tuğla görünümlü tezgah arası ile birleştirilmiştir. (İlginizi çekebilir: akrilik mutfak dolapları)

Bu gri beyaz mutfak dolapları, beyaz parlak boyalı beton zemine sahiptir. Ticari tip gri dolaplar ve çekmeceler kullanılmış olup mutfak adasında blok bar bulunmaktadır. Dolapların üstündeki boşluk dekor için kullanılabilir.

Bu mutfaktaki her şey aynı anda lüks ve modern. Adanın altındaki dolapta ve ocağın üzerindeki sıcak çam duvar apronunda ahşap dokunuşlar görünüyor.

Bu gri beyaz mutfak, bir çatı katının merkezidir ve mutfağı çevreleyen devasa arduvaz grisi duvarı oluşturan panellere sahiptir. Duvarın üstünde yüzen bir ışık kutusu var gibi duruyor.

Bu şık gri beyaz mutfak dolaplarının hemen içinde, modern görünmek için yapılmış masif meşe görünümlü çekmeceler var. Bu mutfak, bu tasarımın özgür görünmesini engellemeye yardımcı olan tavan pencerelerine sahiptir. Beyaz tezgahlar bu odanın çok ağır olmamasına gerçekten yardımcı oluyor.

Bu gri beyaz mutfakta üstü mermer kaplı bir ada, iki lavabo ve paslanmaz çelik bir tezgah arası bulunmaktadır. Bar taburelerindeki yarım ay koltuklar odaya ahşap bir dokunuş katmış. Soğuk gri karo bu görünümü zahmetsizce tamamlıyor.

Beyaz Gri Mutfak   

Bu evin beyaz gri mutfağı işlevsellik için tasarlanmış ve mutfak dolabının üzerindeki pencereler ve lavabonun üzerindeki kanatlı pencereden harika bir aydınlatma sağlıyor. Bir tuğla görünümlü gri kiremit tezgah arası, beyaz mutfak dolaplarını vurguluyor.

Bu beyaz gri mutfak, seramik tezgâhı zemine kadar indiren bir mutfak adasına sahip. Adanın tabanında koyu gri bulunuyor. Tezgah arası, gri ve beyaz renktedir.

Bu gri beyaz sade ve şık mutfak tasarımı, tamamen mermer adasıyla mutfağa cesur bir görünüm katıyor. Görünüm, tezgah arasında toplanıyor ve beyaz dolaplarla iyi uyumlular. Koyu renkli ahşap zeminlerin kontrastı ilgi uyandırıyor.

Bu mutfakta yine merkez olarak mermer bir ada kullanılmış. Mermer tezgah arası ile vurgulanan beyaz tezgahlar ve dolaplar bu modern tasarımı harika yapıyor. Bu tarz bir görünümden hoşlanıyorsanız, bu gri beyaz mutfak tasarımı sizin için.

Gri Beyaz Mutfak Dolabı Fiyatları (Yaptırmak İstiyorum)

Yukarıda gördüğünüz gri beyaz mutfak dolabı modellerinden birini ve hayalinizde canlanan mutfak dolabını kendi mutfağınızın mimarisine ve ölçülerine uygun kişiye özel ürettirmek isterseniz Emu mobilya sizin için burada…

Kendi mutfağınızın ölçülerinde lake, akrilik veya membran gri mutfak dolabı için fiyat almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin…

Mutfak dolabı yaptıracaksınız ve ilhama mı ihtiyacınız var ? Hemen daha önceki yazılarımıza göz atabilirsiniz…