2022’de Kullanabileceğiniz Hayglass Mutfak Dolabı Modelleri, Renkleri ve Fiyatları

Hayglass Kapak ve Mutfak Dolabına Dair Her şey

Mutfağınızı yeniden şekillendirmeyi planlıyorsanız, dolap kaplamanızın, mutfağınızın genel görünümü ve hissi üzerinde büyük bir etki yaratabileceğini unutmayın. Son birkaç yılda, hayglass mutfak dolabı, çarpıcı görsel çekiciliği nedeniyle çok popüler hale geldi.

Seçtiğiniz kabin malzemesi ne olursa olsun, seçtiğiniz mutfak dolabı kapak kaplaması ile mutfağınıza canlı bir şekilde farklı bir görünüm oluşturmak mı istiyorsunuz ? O zaman hayglass kapaklar tam sizin için…

Mutfak dolabınızı yeniletirken parlak bir yüzey seçmenin avantajları, hayglass yüzeydeki renk seçenekleri ve hayglass kapak hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Hayglass Kapak Nedir ?

Hayglass mutfak dolabı kapakları sahip oldukları üst düzey parlaklık ile bilinirler. Bu kusursuz ve pürüzsüz üst düzey parlaklığa ulaşmak için kapaklar (mdfler) birkaç farklı aşamadan geçerler.

Hayglass mutfak dolabı kapaklarında ana malzeme olarak genellikle MDF lam kullanılır (ancak istenirse yonga levha da tercih edilebilir). Bu MDF ye yüksek parlak yapısına sahip tutkal ve UV lak uygulanması sonucu bu mutfak dolabı kapakları oluşur. 

Hayglass Mutfak Dolabı

Hayglass mutfak dolabı kapakları, modern mutfak tadilatları için etkileyici bir seçenektir ve geleneksel mutfaklardan ziyade çağdaş tarz mutfaklar için daha uygundur. 

Ayrıca, hayglass mutfak dolabı ışığı etkili bir şekilde yansıtır ve bir mutfağı daha parlak ve daha büyük hissettirir. Bu nedenle, küçük mutfaklar için harika bir seçenek olabilir!

Kolay temizlik, hayglass mutfakların en büyük avantajlarından biridir. Herhangi bir leke ve iz basitçe silinerek temizlemeye harcamanız gereken çabayı en aza indirir. Yumuşak, çizmeyen nemli bir bez kullanmak, ortaya çıkabilecek tüm kusurları gidermek için yeterlidir. Ayrıca, herhangi bir özel sızdırmazlık veya işleme gerek kalmadan mutfağınızda dolaplarınıza su geçirmez nitelikler sunarlar.

Hayglass Mutfak Dolaplarının Avantajları

Kolay Bakım

Mutfağınızın yüzeyinde olabilecek parmak izlerini veya lekeleri çıkarmak için yalnızca nemli bir bez ve doğal sabuna ihtiyacınız olacağından, hayglass kapakları temizlemek çok basit olacaktır.

Çok Çeşitli Tasarımlar

Hayglass mutfak dolapları, her kombinasyon için çok çeşitli stil ve renklere sahiptir. Parlak dokularla doğayı harmanlayarak benzersiz ve modern bir mutfak yaratmak mümkündür. 

Beyaz, gri ve siyah gibi yenilikçi tonların yanı sıra mutfağınıza ferahlık ve temizlik hissi verecek parlak ahşap kaplama rengi mekanınıza şıklık ve sıcaklık katacak.

Daha Aydınlık ve Ferah Bir Mutfak

Hayglass dolapların en büyük avantajlarından biri ışığı yansıtması olduğundan, mekanınızda çok fazla doğal ışık bulunmaması önemli değildir. 

Hayglass kapakların ayna etkisi, mekanınıza daha geniş bir görünüm kazandıracaktır, bu nedenle küçük bir mutfağınız varsa bu tür kaplamalar şiddetle tavsiye edilir.

Hayglass Mutfak Dolaplarının Eksileri

Yüzeyin yansıtıcı yapısı nedeniyle kir izleri, parmak izleri ve çizikler kolayca görülebilir.

Bu tarz hayglass dolap, parlaklığın doğası gereği daha fazla temizliğe ihtiyaç duyacaktır.

Yüksek parlaklık, popülaritesi nedeniyle mdflam ve suntalam kapaklara göre biraz daha pahalıdır.

Hangi mutfak dolabı kapak kaplaması yaptıracağınıza henüz karar veremediyseniz hayglass, akrilik, membran ve lake kaplamaların daha detaylı karşılaştırıldığı bu yazımıza göz atabilirsiniz

Hayglass Kapak Renkleri

Hayglass bir mutfak dolabı için karar verirken, kullanıcılar genellikle modern görünümünden, kulpsuz kapılara sahip şık dolaplarından ve tek tip parlak bir yüzey izleniminden bahsederler. 

Özellikle beyaz hayglass mutfak dolabı seçiminde fayansın, parlak beyaz mutfak kapılarına yansıdığında harika gözüktüğünü düşünürler.

Ek olarak, hayglass kapaklar diğer malzemelerle de uyumlu olabilir. Örneğin, paslanmaz çelik (inox) beyaz ev eşyaları ve kuvars tezgahlar ile birlikte parlak bir mutfak şık ve son derece zarif görünürken, ahşapla birlikte yüksek parlaklık hem modern hem de rahattır. 

Hayglass mutfak dolabı söz konusu olduğunda, yüzlerce olası kombinasyon olduğu için seçenekler sınırsızdır. Özellikle akla gelebilecek hemen her renk hayglass mutfaklarda kullanılabildiği için harika mutfak görünümü ve gerçekten eşsiz tasarım mutfak elde edebilirsiniz.

Klasik ahşapla kombinasyon halinde bile, hayglass kapaklar benzersiz karakterini ortaya çıkarır. Örneğin mavi parlak mutfak dolapları ve koyu ahşap çok ilginç bir kombinasyondur.

L şeklinde, U şeklinde veya ada mutfak gibi mutfağın şekli önemli değildir, ancak mutfak kurulmadan önce gerekli tüm çalışmaların yapılması için zaten iyi düşünülmüş bir aydınlatma konseptine sahip olmalısınız. 

Dahası, parlak mutfaklar, yüzeylerdeki ışık ve gölge oyunuyla çok özel bir etki yaratır. Bir renk seçerken, mutfakların genellikle yıllarca kullanıldığını unutmayın. Bu nedenle, modaya uygun bir renk mi yoksa klasik renkler mi seçeceğiniz konusunda iki kez düşünmelisiniz.

En Popüler Hayglass Kapak Renkleri

Beyaz

Klasik beyaz yeniden keşfedildi. Parlak beyaz kapılar, ahşap yüzeylerle asil bir kombinasyon oluşturur. (Daha fazlası için: 30 beyaz mutfak dolabı)

Gri

Yüksek teknolojili görünüm – ve yine de gerçekten şık. Gri parlak dolaplar mutfağın odak noktası olacak. (Daha fazlası için: harika gri mutfaklar)

Mürdüm

Parlak mürdüm renkli hayglass mutfak, kusursuz bir tasarım ifadesi oluşturur, parlak beklentiler sunar. Eğer sizde mürdüm mutfak dolabı modelleri arıyorsanız diğer yazımıza göz atabilirsiniz.

Cappucino

Eğer sizde cappucino mutfak dolabı modelleri arıyorsanız diğer yazımıza göz atabilirsiniz.

Hayglass Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfağınızın modernlik, şıklık ve tasarımla öne çıkmasını istiyorsanız, o zaman hayglass mutfak dolabı modelleri kesinlikle bunu yapmanın mükemmel bir yoludur. Ve modern ve kaliteli malzemeleri sayesinde uzun süre böyle bir mutfağın tadını çıkaracaksınız.

Hayglass Mutfak Dolabı Modelleri için İpuçları 

Işığın hayglass dolaplar üzerindeki yansımaları, mutfağın üst dolaplarında mutfak tezgahının altındaki dolaplara göre çok daha belirgindir çünkü bunlar daha çok göz hizasındadır.

Mutfağınızda hayglass dolapları seviyorsanız, ancak parmak izlerini görmek konusunda endişeleriniz varsa, üst dolaplarınızda parlak bir kaplama seçmeyi düşünün ve alt dolaplar için mat veya yarı parlak bir kaplama kullanın.

Aynı şekilde, mutfağınıza daha koyu bir renk katmak ve parlak bir yüzeye oturtmak istiyorsanız, onu daha açık bir renkle karıştırmayı düşünün. Koyu renkli dolapları, parmaklarınızın erişemeyeceği bir yere (özellikle çocuklarınız varsa) göz hizasına yerleştirin ve alt düzey dolapları, parmak izlerini o kadar kolay göstermeyecek şekilde daha açık bir renkte tutun.

Hayglass Mutfak Dolapları Fiyatları

Hayglass mutfak dolaplarının fiyatları diğer mutfak dolabı seçeneklerinde olduğu gibi çok fazla değişkene bağlıdır. Örneğin mutfağınız kaç metrekare ve siz ne kadarına mutfak dolabı yaptırmak istiyorsunuz ? Mutfağınızda bulaşık veya çamaşır makinası olacak mı ? Mutfak dolabınızın gövde malzemesi sunta mı mdf mi olacak ?

Yukarıdaki sorulardan merak ettikleriniz ve güncel net hayglass kapak fiyatlarını almak için hemen bizimle iletişime geçerek merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilir, kendinize özel ürettirebilirsiniz. (Yandaki whatsapp hattımızdan mutfak dolabıyla ilgili güncel fiyat veya modeller hakkında her şeyi sorabilirsiniz.)

Eğer bu yukarıda sorulara dair hiç cevabınız yoksa hemen mağazamıza gelebilir veya telefonla fikir paylaşımında bulunup size en uygun mutfak dolabına sahip olabilirsiniz

Parlak Mutfak Dolapları

Parlak mutfak dolaplarını seçerken malzemeyi, boyutları, stili ve boyayı göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Parlak yüzeyler, herhangi bir tasarıma değer katan modern ve şık bir stil olarak kabul edilir. Pek çok çeşit parlak mutfak dolapları vardır. Doğru parlak hayglass mutfak dolaplarının seçimi için işlev ve estetik esas alınmalıdır.

Parlak hayglass mutfak dolapları, mutfağınıza şık ve modern bir görünüm kazandırabilir. Mutfağınızın görünümünü kişiselleştirmenize olanak tanıyan çok çeşitli renk ve malzemelerde yüksek parlaklıkta bir çok kaplama mevcuttur.

Eviniz için son derece parlak bir mutfak dolabı oluşturmak için aşağıdaki malzemeler uygulanabilir:

Trendler genellikle gelir ve gider ancak parlak mutfak dolapları klasik bir görünüm yayar. Doğru tasarım ve renk ile parlak mutfak dolaplarınız mutfağınız için modern ve lüks bir his sağlayabilir.

Parlak (high gloss) yüzeylerin asla modası geçmez. 2000’lerde popüler olmaya başladılar ve bugün hala modern mutfağınıza uygun mutfak dolapları için en ideal seçenek olmaya devam ediyorlar.

Sonuç

Parlak mutfak dolapları, modern mutfağınıza çarpıcı son dokunuşlardır. Sadece mükemmel bir görsel çekiciliğe sahip olmakla kalmazlar, aynı zamanda oldukça işlevseldirler ve temizlenmesi de kolaydır.

Parlak mutfak dolapları yıllardır piyasadadır, şık ancak bakımı kolay bir mutfağa sahip olmak isteyen ev sahipleri için popüler bir seçim olmaya devam etmektedir.

Hayalinizdeki parlak mutfak dolabına kendi zevklerinize göre uygun fiyatla sahip olmayı düşündünüz mü?

Cevabınız evet ise, hemen Emu mobilya ile iletişime geçerek kendi mutfağınızın ölçülerinde, istediğiniz tasarım ve renk seçenekleriyle hayglass mutfak dolabına sahip olun… (Fiyat veya modellerle ilgili merak ettiğiniz her şeyi yandaki whatsapp hattımızdan sorabilirsiniz.)

Parlak Hayglass Mutfak Dolabı Temizliği 

Parlak hayglass mutfak dolabının temizlenmesi ve bakımı kolaydır. Dolapların yüzeyinde toplanma eğilimi gösterecek kaçınılmaz yiyecek sıçramalarından, yağlardan ve yağlardan kurtulmanın en iyi yolu, nazik temizlik maddeleri ve araçları kullanmaktır.

Sert temizlik maddeleri ve aşındırıcı aletler, mutfak dolaplarınızın parlak yüzeyine zarar verebilir ve parlaklığını giderebilir.

Birçok ev sahibi, temizliği ve bakımı kolay olduğu için high gloss parlak mutfak dolabını seçer. İhtiyacınız olan tek şey mikrofiber bir bez, yumuşak sabundur (temizlik maddesi veya deterjan).

1. İhtiyaç duyacağınız malzemeler şunları içerecektir:

2. High gloss kabinlerde bulduğunuz kirleri (dökülmeler, yağlar, herhangi bir sıvı) ılık su ve mikrofiber bezle hemen temizleyin. Bunların bekletildiklerinde ve kuru olduklarında temizlenmesi daha zor olacaktır.

3. Çizik bırakmamaya dikkat edin, bu nedenle asla kağıt havlu veya aşındırıcı malzeme kullanmamalısınız.

Parlak mutfak dolaplarının temizlenmesi kolaydır. İşin püf noktası, herhangi bir dökülmeyi ve sıçramayı asla kurumaya bırakmamaktır, çünkü yaptıklarında temizlenmesi zor olacaktır.

Hayglass mutfağınız için model ve renk seçeceğine karar veremiyorsanız daha önceki yazılarımızdaki hayglass mutfaklarda kullanabileceğiniz harika modellere göz atabilirsiniz…