35 Göz Alıcı Köşe Mutfak Dolapları Modelleri ve Fiyatları (Beyaz ve Küçük Köşe Mutfaklar)

Doğru tasarımda ve yerleşimde köşe mutfak dolapları seçmek, mutfaktaki alanınızı verimli ve güzel kullanmanın anahtarıdır. Bazı köşe mutfak dolapları harika görünebilir, ancak bir verimli bir çalışma alanı olarak çalışmazsa, bu sizde büyük bir hayal kırıklığı yaratabilir. Pahalı bir hatadan bahsetmiyoruz bile.

Mutfakların yerleşim yerini planlamak, dikkatli bir değerlendirme gerektirir ve köşe mutfak dolapları ile bir mutfak düzeni, fazla boğucu hissettirmeden size çok fazla esneklik sunar.

Köşe Mutfak Dolapları

Mutfağınız için bir yerleşim planına karar verirken, seçimleriniz büyük ölçüde mutfağınızın şekli ve boyutu tarafından belirlenir, ancak bu tasarım söz konusu olduğunda kısıtlanmanız gerektiği anlamına gelmez. 

Alanınız dar veya küçük olsa bile, köşe bir mutfak dolabı hem çağdaş ve modern hem de geleneksel dolap tasarımlarıyla uyumludur ve eğimli tavanlar veya büyük pencereler gibi yapısal ihtiyaçlara uyum sağlayabilecek kadar esnektir.

Köşe mutfak dolaplarını mutfağınıza uyarlama aşamasında görüş hatları, trafik akışı ve giriş çıkış noktalarına dikkat etmek çok önemlidir. En popüler mutfak düzenlerinden biri olan köşeli mutfak modelleri, çok amaçlı alanlar için harikadır ve çalışma alanınızı tek bir alanla ve temiz bir şekilde sınırlandırır.

Beyaz Köşe Mutfak Dolapları 

Bir beyaz ada tezgahı hem fonksiyonel hem de dekoratif olup, mutfağınız için stresli fonksiyonel çalışma alanına görsel olarak hoş bir seçenek sunar. Kutulu bir bitki tutucusu, bu beyaz köşe mutfak dolaplarını ada ile çevreliyor. Ayrıca LED aydınlatmalı raflar, ahşap özellikli bir duvarı aydınlatır.    

Minimalist görsel ve sade gri ve beyaz renk tasarımı ile modern köşe mutfak dolapları. Tüm dolaplar, paslanmaz ankastre setler ve beyaz mozaik karo tezgah arası seçenekleri ile eşleştirilmiş.    

Bu köşe mutfak modelinde bir ucunda fırınınız ve mikrodalganız için yerleşik bir saklama ünitesi bulunur. Üst ve alt dolaplar yeterli çalışma alanı sağlar. Mutfağın ortasındaki küçük ada, çalışma veya yemek alanı sağlar. Mutfakta tezgahınızın üstüne bitki koyarak tezgahınızı aydınlatabilirsiniz.

Tavana Kadar Köşe Mutfak Dolapları 

Köşe mutfak dolapları, alanı en iyi şekilde kullanmada etkilidir. Zeminden tavana akıllı depolama çözümleri oluşturmak için tüm duvarı kullanarak tasarımı bir adım öteye taşıyabilirsiniz. 

Penceresiz duvarla çalışırken, kiremitli renkli bir tezgah arası fayans üzerinde bu şık köşeli mutfak dolapları kullanılabilir. Bu dolaplar, duvarın tüm genişliğini kaplar ve her santimetrekarelik alanın kullanılmasını sağlamak için tavana kadar uzanır.

Karşılıklı 2 Tane Köşe Mutfak Dolabı 

Alan sizin için sorun değilse, iki köşeyi akıllıca birleştiren bir düzeni mutfaklarınızda tercih edebilirsiniz. Ana köşe mutfak dolap modelleri tezgah, mutfak aletleri ve kolaylıklar için bir temel olabilirken, daha küçük bir diğer köşe dolap, yerleşik bir yemek masası alanını barındırmak için size alan sağlayabilir. 

Ayrı bir bölge oluşturmak için köşe mutfak dolapları kullanmak, ana pişirme alanından yeterince bağlantısız hissetmeden size sosyal bir yemek alanı yaratmaya yardımcı olur.

Yarımada Şeklinde Köşe Mutfak Dolapları

Aşağıdaki köşeli mutfak dolabı, alanı mükemmel şekilde kullanıyor. Çalışma üçgeni kolayca kurulabildiğinden, çalışmak çok kolaydır.

Açık raflar, küçük bir mutfağın çok yoğun görünmesini engellerken, dolaplar büyük bir mutfakta göz alıcı görünüyor. Masa ve sandalyeler mutfağa düzgün bir şekilde sığarken, onu odanın geri kalanından ayırmaya devam etmiş. 

Mutfağınızın boyutu ne olursa olsun, köşe mutfak dolabının güzelliği, sadeliği, esnekliğinde ve pratik gereksinimlere ve farklı tasarım zevklerine uyacak şekilde uyarlanabilme kolaylığında yatmaktadır.

Farklı Renk ve Desende Köşe Mutfak Dolapları

Köşe mutfak dolabınızda daha koyu renkler ve desenler kullanmaktan korkmayın. Derin renkler mutfağınızı ısınır, bu nedenle büyük mutfaklarda genellikle daha çok işe yarar.

Rustik tarzı bu köşeli ahşap mutfak dolaplarını tercih edebilirsiniz. Geleneksel bir alanda, duvarları ve mimari özellikleri olan mutfak dolaplarını koordine etmek için ahşap görünüm kullanabilirsiniz. Zarafet ve sofistike olduğu için orta ila koyu gri tonları tercih edebilirsiniz.

Adalı Köşe Mutfak Dolabı

Mutfaktaki alanınız sorun olmadığı yerlerde, köşe bir merkezi ada birimi, aile için yemek alanı veya kahve içerek arkadaşlarla sohbet etmek için bir yer sağlar. Yemek pişirme ve mutfak işlerininiz köşe mutfak dolabını kullanırken, mutfağınızın geri kalanında ailenizle vakit geçirebilirsiniz.

Bazı durumlarda, köşeli  bir mutfak tasarımı, ihtiyacınız olan bol miktarda depolama alanına sahiptir, ancak yine de bir çalışma alanı yoktur. Bu sorunu çözmek için ustaca bir tasarım seçeneği oluşturuldu, bu nedenle ada mutfak modelleri geldi.

Adalı köşeli mutfak modelleri, yerleşimleri nedeniyle çok güvenilirdir. Etkili bir şekilde kurulduğunda, adada yemek pişirebilir veya yemek yemek için kendinize ek alan oluşturabilirsiniz.

Köşeli mutfağınızın işlevselliğini artırmak istiyorsanız, bir mutfak adası hile yapmanıza yardımcı olabilir. Bu tasarım işlevi, evinizin görsel görünümünü iyileştirmenin yanı sıra mutfak alanınızın her santimini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir. Alanı verimli kullanan bu çözüm, mutfağınızdaki çalışma koşullarını iyileştirerek ergonomik olan bir ev sağlar.  

Açık Raflı Köşe Mutfak Dolabı Modeli

Aşağıdaki tasarımda rustik kır şeması çağdaş fayanslarla hayata geçirilmiş. Pişirme ve hazırlık bölgelerini ayırmaya yarayan açık ve koyu fayansların seçimi, daha geleneksel dolap tasarımına keskin ve modern bir kontrast sağlamış. Mutfağınız küçük kenarda kalıyorsa, odanın köşesine duvara asılı açık raflar yerleştirmeyi düşünebilirsiniz.

İki Renkli Köşe Mutfak Dolapları

Bu aşağıdaki köşe mutfak tasarımı, doğal güneş ışığının mutfağınıza taşmasına izin verir. Aşağıda tezgah üstü dolaplar ve çekmeceler ile mükemmel depolama karışımı, mutfağınızı kullanışlı ve estetik hale getirir.

Köşenin bir ucundaki büyük çift kapaklı ünite, tabaklarınızla birlikte büyük cihazlarınız için yeterli alana sahip olmanızı garanti eder. İki tonlu renk yaklaşımı ile köşe mutfağınıza hoş bir görünüm kazandırın.

Antrasit Köşe Mutfak Dolapları

Güçlü renkler, antrasit gibi, kompakt köşe mutfaklarda işe yarayabilir. Görünümü yumuşatmak için açık renkli ahşaplar ve retro esintili karolar ile mutfak dolaplarını birleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 30 Göz Alıcı Antrasit Mutfak Dolabı Modeli

Köşe Mutfak Dolapları Fiyatları

Köşe mutfak dolapları fiyatları öncelikle sizin mutfağınızın ve yaptırmak istediğiniz dolapların kapaklarının kapalama türünün (lake, akrilik veya membran) metrekare fiyatına bağlıdır. Sonrasında mutfak dolaplarının gövdesinde hangi malzemenin kullanılacağı, rafların metal mi ahşaptan mı yapılacağı, çekmece veya yukarı doğru açılan kapaklara sahip olup olmamasına da bağlıdır.

Köşe mutfak dolabı için güncel fiyatı almak ve modeller hakkında merak ettikleriniz için yandaki whatsapp hattından 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

Kendi mutfağınıza uygun, istediğin renk ve tasarımda, tercih ettiğiniz mutfak dolabı kapak kaplaması ile kişiye özel uygun fiyatla köşe mutfak dolabı ürettirmek isterseniz Emu mobilya sizin için burada…

Köşe Mutfak Modelleri

Köşe mutfak modelleri, depolama için sunulan duvar alanını en üst düzeye çıkarır. Ayrıca, evin farklı alanları arasında sirkülasyon yaratan daha nefes alabilen bir alanın avantajına da sahip olacaksınız.

Bu, bir ada eklemek istediğiniz küçük pişirme alanları veya açık plan alanlar için harika bir seçimdir. Köşeli mutfak modelleri düzeni, bir aile mutfağı lokantası gibi çok işlevli bir oda oluşturmak için hızlı bir şekilde ayarlanabilir.

Köşeli mutfak modellerinin başlıca avantajlarından biri, ev sahiplerinin ve özellikle de makul miktarda yemek pişiren ev sahiplerinin özlemini duyduğu çok önemli “çalışma üçgenini” kolayca muhafaza etmesidir. Çalışma üçgeni, herhangi bir mutfağın önemli unsurları arasında verimli bir ilişki oluşturan mutfak içi boşluğu ifade eder: ocak, buzdolabı ve lavabo.

Genel olarak, köşe mutfak modellerinde, L nin bir kısmında pişirme ve temizlik elemanları, diğer kısmında ise buzdolabı artı depolama ve diğer aksesuarlar yer alır.

Köşe Mutfak Modellerini Bir Pencere İle Dengeleyebilirsiniz

Bu, köşe mutfağı kullanmanın en pratik ve en popüler yoludur. Köşenin bir tarafını bir pencere altından geçirerek ocak, davlumbaz ve dolapları barındıran diğer tarafı dengelemeye yardımcı olursunuz. 

Pencereyi tasarıma dahil ederek, pencereden giren ışığı kullanarak uzaktaki duvara parlak ve aydınlık bir görünüm verilmesine yardımcı olursunuz. 

İlgi eklemek için desenli bir perde ekleyerek görünümü daha ileriye taşıyabilirsiniz. Aşağıdaki sade beyaz köşe mutfak modellerinde şık pencere dikkat çekiyor.

Açık Plan Düzeni İçin Köşe Mutfak Modelleri

Açık plan bir mutfağınız ve yaşam alanınız varsa, mutfak için göz önünde bulundurmanız gereken sadece iki duvarınız olduğunu söylemeye gerek yok. Mutfağı kısıtlı tutmak için uzak köşeden yararlanarak yaşam alanının pencerelerden ve diğer mimari detaylardan yararlanmasına izin verebilirsiniz. 

Köşe mutfak dolapları, duvarda değerli bir alanı kaplar, bu da tasarım detayları zaten mevcutken hiçbir duvarı feda edemeyeceğiniz anlamına gelir. Yaşam alanından da en uzak mesafede olmalarını sağlamak için lavaboları ve cihazı bir uçta tutabilirsiniz.

Köşe mutfağınızın yoğun aile hayatı için mükemmel çalışmasını sağlayın ama nasıl ? Köşe mutfak dolaplarınızı, tezgahlarınızı ve ek mutfak dolabınızı mutfağınızın geri kalanında rahatça boşlukta hareket edilmesini sağlayabilirsiniz.

Burada, aşağıdaki tasarımda, mutfağın iki tarafındaki alanı en üst düzeye çıkarmak, karşıt düzenli bir görünüm sağlayarak ferah bir his yaratmış. Bir yerleşim planının görünümü, açık plan şemasında önemli bir faktör haline gelmiştir. Her zaman göz önünde olacağı için köşe mutfağın tasarımı ve estetiği hakkında daha dikkatli düşünmelisiniz.

Küçük Köşe Mutfak Modelleri

Küçük mutfak konseptleri de, popüler köşeli mutfak dolabı modellerini içerebilir. Hayali bir üçgen düzeneğin üç köşesinde ocak, lavabo ve buzdolabı ile ‘çalışma üçgeni’ konseptini ele alıyorlar. 

Bununla birlikte, iyi bir mutfak tasarımcısı, pişirme rutinleriniz, depolama ihtiyaçlarınız ve yaşam tarzınızla ilgili endişelerinizi sorarak her santimetreyi dikkatlice planlayacaktır. 

Küçük bir mutfakta, tüm depolama ve aletleri odanın iki tarafında toplayarak diğerlerini serbest ve açık bırakarak genel alanı daha büyük gösterdiği için köşeli mutfak dolapları idealdir. Çok sıkışık görünmemesi için dolap renklerini daha açık tutabilirsiniz.  

Aşağıdaki modelde açık bir raf bir duvarı kaplarken, kapalı dolap diğerini tamamlar. Ayrıca, değişiklik, çok fazla üniteyle boğulmak yerine küçük alanı havadar ve açık gösteriyor.

Alanın sınırlı olduğu yerlerde, ışığı ve nötr gölgeyi gösteren parlak köşeli dolap kapaklarının karışımı mutfağınızı daha büyük gösterebilir. Böylece yarım yükseklikteki duvar üniteleri, odayı kalabalıklaştırmadan kullanışlı bir depolama sağlar.

Bu kesinlikle L bir mutfak değil, ancak beyaz kulpsuz ünite ile tamamlanan  köşe ahşap mutfak dolaplarının planına bir göz atıyoruz. Sıra dışı bir tasarım, mutfak eşyalarınızı görüntülemek ve görünümden gizlemek için bir dizi önü açık kapalı dolaba sahiptir. 

Bu şekilde daha fazla model için: U Mutfak Modelleri

Köşe Mutfak Modelleri Fiyatları

Köşe mutfak modelleri için net ve güncel fiyat almak yandaki whatsapp hattımızdan bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

İster komple anahtar teslim köşe mutfak tadilatı yaptırıyor olun ister sadece köşe mutfak dolabı almak istiyor olun Emu mobilya uygun fiyatlarla sizin yanınızda.

Köşe mutfak dolapları ve modelleri sizin ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamıyor mu veya bu modeller için daha fazla mutfak modeli mi görmek istiyorsunuz ? Aşağıdaki yazılarıma hemen göz atın harika modeller sizi bekliyor…