Kullanışlı Mutfak Dolapları (En Kullanışlı Mutfak Dolabı Hangisi ?)

Kullanışlı Mutfak Dolapları

Mutfağımızda her şeyin yerli yerinde olmasını isteriz. Bir mutfakta iyi bir depolama, yalnızca bol miktarda dolaba sahip olmanın ötesine geçer. Kullanışlı mutfak dolapları, verimliliği en üst düzeye çıkaran stratejik depolama ile çalışmanızı sağlamaktır.

Pişirme alanınızda en kullanışlı düzeyde işlevi sürdürmek, tamamen çalışma alanlarınızdaki erişilebilirlik, kullanım kolaylığı ve en önemli şeye odaklanabilmeniz için ne kadar hareket etmeniz gerektiğini sınırlamakla ilgilidir.

Aşağıda, Emu mobilya tarafından seçilen, 2021 için sahip olunması gereken kullanışlı mutfak dolapları yer almaktadır. Bunlar sadece günümüz mutfaklarında kullanışlı olduğu için değil, aynı zamanda kaliteli, şık olduğu ve insanlar tarafından sevildiği için tasarlanmış kullanışlı mutfak dolaplarıdır.

Çift Çöp Tenekeli Kullanışlı Mutfak Dolapları

Hiçbir şey görünür bir çöp tenekesi gibi eski mutfak dizaynı olarak görülmez. Mutfağınızı yeniden şekillendirirken, tasarımınızın bir parçası olarak dolaplara gizlenmiş bir çöp sepeti isteyeceksiniz. 

İdeal olarak, bir çöp kutusu ve bir geri dönüşüm için bir kutuya izin veren çift veya iki kutulu bir çöp ünitesi tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Çoğu çift ünite az bir yer kaplar ve çoğu mutfak dolabına sığdırmayı oldukça kolaylaştırır. Biraz ilham almak için aşağıya bir göz atın…

Döner Köşeli Kullanışlı Mutfak Dolapları

Döner köşeler çoğu mutfakta yoktur, ancak doğru kullanıldığında köşeler mutfağın en iyi saklama alanlarından biri olabilir. Böylece çok kullanışlı mutfak dolaplarından birine sahip olabilirsiniz.

Döner köşeler, 360 derece dönen bir pasta kesim atlıkarıncayı destekleyen iki bağımsız rafı barındıran 90 derecelik köşe dolaplarıdır. Her raf şaşırtıcı bir şekilde çok sayıda mutfak eşyasını tutabilir; Tencere ve tavalar, küçük mutfak aletleri ve daha fazlası için mükemmeldir. 

Her döner köşe kendi rafına oturduğundan, her biri 25-30 kilogram ağırlığa kadar eşyalarınızı taşıyabilir. Tabii ki, derin kutular, krom raylar ve hatta parçalı bölümler gibi belirli kullanımlar için ek seçenekler de vardır.

En Kullanışlı Mutfak Dolabı Modelleri (Çekmeceli Olanlar)

Esnek saklama alanına sahip kullanışlı dolaplar arıyorsanız, çekmece seçeneğinden başka bir seçime bakmayın! Daha pahalı olmalarına rağmen, istiflenmiş çekmeceli dolaplar muazzam depolama verimliliği sağlar.

Çekmeceler mükemmel ergonomik depolama sunar: Dolaplarınızda ne olduğunu görmek için eğilmeyi veya çömelmeyi bırakın. Çekmeceli alt dolaplar ile çekmeceyi dışarı çekip aşağıya bakmanız yeterlidir. Yaşlandıkça, vücutlarımız eğilme ve kaldırmaya karşı daha hassas hale gelir. Çekmeceler bu hareketleri azaltmak için harika bir seçenektir.

Çekmeceler esnek depolama sunar: Çekmeceler mutfağınızdaki hemen hemen her şeyi depolayabilir. Üst çekmeceler genellikle mutfak eşyaları, gümüş eşyalar veya daha küçük eşyalar içindir. Daha büyük çekmeceler çok sayıda ürün için kullanılabilir; tencere ve tavalar, kapaklar, tabaklar, küçük ev aletleri ve pişirme aletleri…

Kiler Dolaplı Kullanışlı Mutfak Modelleri

Bir mutfak tadilatı söz konusu olduğunda, kiler herkesin istek listesinin başında olma eğilimindedir. Ve bunun iyi bir sebebi vardır! Bir kiler ilavesi, ek olarak kullanışlı 2-3 dolap eklemek gibidir.

Teneke kutular, kavanozlar, kuru ürünler ve daha fazlası için tabandan tavana depolama sağlar. Bu kadar küçük bir alanda saklayabileceğiniz miktar kesinlikle şaşırtıcıdır.

Mutfağınızda geniş bir kilere yer varsa, açılır rafları tercih etmenizi öneririz. Açılır kiler, tam görünüm için her rafı rahatça kaydırır. Bu geniş erişim, özellikle ihtiyaç veya kategoriye göre düzenlendiğinde mutfaktaki hayatı gerçekten kolaylaştırabilir.

Alanınız yoksa veya tezgah alanından vazgeçmek istemiyorsanız, çekmeceli bir alt dolap sizin için mikro bir kiler olabilir. Tıpkı bir kiler gibi, ancak tezgah yüksekliğinin altında çalışacaktır.

Dikey Bölücülere Sahip Kullanışlı Mutfak Dolapları

Dikey bölücüler olarak da adlandırılan tepsi bölücüler, büyük, düz nesneleri saklamak için son derece kullanışlıdır. Kesme tahtaları, kurabiye kalıpları, kek kalıpları, vb. Bunlar hepimizin kullandığı yaygın öğeler olduğundan, her mutfakta bu son derece kullanışlı dolaplarda rahatça saklanabilir.

Dik Çekmeceli Kullanışlı Mutfak Dolapları

Dik çekmeceli dolaplar yıllar içinde çok yol kat etti. İlk olarak baharatlar için yaygın olarak kullanılan bir mini kiler seçeneği olarak tanıtıldı. Şimdi, aynı çekmeceler sadece baharatları değil, mutfak eşyaları, bıçaklar ve hatta başka eşyalarınızı da saklayabilir.

Her yeni tarif denediğimizde hepimiz baharat biriktirme eğiliminde olduğumuzdan, bir numaralı temel, hala baharat depolamaya yönelik olanlar. Pişirme bölgenize bitişik harika ve kullanışlı bir seçenektir. Çoğu zaman, simetrik bir görünüm için bunlardan birini dolabın bir tarafına, diğer tarafına ise bir tepsi ayırıcı yerleştiririz. Böylece ortada durduğunuzda hem sol tarafınızda hem sağ tarafınızda en çok kullandığınız eşyalara ve yemek malzemelerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Küçük Kullanışlı Mutfak Dolapları

Küçük mutfaklar son derece rahattır ancak genellikle yeterli depolama alanı yoktur. Mutfakta her şeyi barındıracak kullanışlı saklama alanları nasıl düzenlenebilir?

Geleneksel dolaplar veya açık raflar en yaygın fikirdir, sadece rafları nereye asacağınıza ve hangi boyutta dolaplara ihtiyacınız olduğuna bakın. Tavaları masanın veya mutfak adasının üzerindeki raya asmak harika bir fikirdir. 

Korkuluklar ve açık raflar hakkında iyi olan şey: küçük bir alanda asla hacimli ve yer kaplayan şekilde görünmezler. Ve mutfak adası – evet, mutfağınız küçük olmasına rağmen siz de kullanabilirsiniz! İçerisinde pek çok şey saklayabilirsiniz.

Kullanışlı Mutfak Dolapları Nereye Yaptırılır ?

Mutfak dolapları için fiyat almak veya tasarım hakkında merak ettiklerinizi sormak isterseniz yandaki whatsapp hattından hemen bize ulaşabilir veya bize arayabilir veya mağazalarımıza gelebilirsiniz…

Hayalinizdeki kullanışlı mutfak dolaplarını istediğiniz her şeyle donatabilirsiniz. Bu kadar çok seçenekle, neyi seçeceğiniz konusu bunaltıcı olabilir. İşte burada Emu mobilya devreye giriyor. Size tüm kullanışlı seçeneklerini sunmakla kalmayacak, aynı zamanda çalışma istasyonlarını sizin ve mutfağı kullanma şekliniz için en uygun şekilde çalışması için yardımcı olacaktır.

Yukarıda gördüğünüz kullanışlı seçeneklerden birini veya hepsini kendi yaptırmak istediğiniz mutfak dolabınıza uygun fiyatla eklemek isterseniz Emu mobilya sizin yanınızda. 

Kullanışlı mutfak dolaplarının kullanılabileceği harika mutfak modellerine bakmak isterseniz hemen aşağıdaki yazılarımıza göz atın…