Kulpsuz Mutfak Dolabı Modelleri (20 Harika Kulpsuz Mutfak Dolabı)

Kulpsuz Mutfak Dolabı

Kulpsuz mutfak dolabı, evlerdeki modern, havadar alan eğilimine uyacak şekilde popülerlikte bir artış gösterdi.

Kulpsuz mutfak dolapları için genel olarak iki seçenek vardır; ilk olarak, kapağın üstünden geçen, oluklu gibi olan modeller vardır. Bunlar daha çok tezgahın alt kısmıdaki kulpsuz dolaplarda kullanılır. Bu seçeneklerde isterseniz kulpsuz mutfak dolabı kapaklarının bu kısmını dolabın rengi şeklinde bırakabilir isterseniz üzerine alüminyum profil koydurtabilirsiniz.

İkinci olarak bas-aç mekanizmalı kapaklar vardır. Bunlar da daha çok tezgahın üstündeki mutfak dolaplarında kullanılır. Bunlar da kendi aralarında iki seçeneğe ayrılır. Birincisi sizin elinizle manuel olarak kapatmanız gereken dolap kapakları ikincisi ise sensöre elinizi gösterdiğinizde kendiliğinden kapanan kapaklardır.

Mutfak tasarımcıları, odanın belirli bir noktasından nasıl görülebileceğini tanımlamak için görüş çizgileri kullanır. Amaç, odayı olabildiğince görsel olarak çekici kılmak için net görüş hatları olan bir alan yaratmaktır.

Düzgün görüş çizgileri oluşturmanın ve alanı daha büyük göstermenin bir yolu, yansıtıcı yüzeylere sahip kulpsuz mutfak dolabında açık renkler kullanmaktır. Kulpsuz mutfak dolabı modelleri şu anda en çok arzu edilen lüks mutfak tasarımlarında kullanılan bir seçenektir.

Herhangi bir mutfağa girerken ilk izlenim çok önemlidir. Mutfağınızı yeniden tasarlarken veya genişletirken, kapıda durarak mutfağınızı izlemeye başlayın ve odanın doğal olarak nereye gittiğini düşünün ve bunu odak noktanız olarak kullanın. Belki de odak noktanız bahçeye açılan büyük bir pencere veya cam kapılar veya belki de bir duvarınıza asılı bir tablodur. 

Daha sonra, odak noktasında olan görüş hatlarında alçak mobilyalarla herhangi bir engel olmadığından ve gözün dikkatini dağıtacak herhangi bir armatür ve donanım bulunmadığından emin olmalısınız. 

Tüm mutfak dolap kapılarında çıkıntı yapan kulplarla estetik açıdan yoğun bir mutfak alanı, bu görüş hatlarını anında engelleyebilir. Kulpsuz şık mutfak dolabı modelleri, mutfakta büyük bir etki yaratabilecek detaylara küçük bir özen gösterir.

Kişiye özel lüks bir kulpsuz mutfak modelleri, daha küçük detayları daha fazla destekleyebilir. Ve çoğu zaman gerçekten harika tasarımın görünüşte görünmez ergonomide olduğu durumdur.

Kulpsuz Mutfak Dolapları Kullanışlı Mı ?

Kulpsuz mutfak dolaplarındaki net görüş hatları, açık mutfak plan şemasının daha sorunsuz bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır. Bu, özellikle mutfağı bir yemek veya salon alanına bağlayacak bir mutfak adanız varsa geçerlidir. Kulpsuz mutfak dolapları, adanın etrafındaki boşluğu dolaşmak için harika bir seçenektir. 

Mutfak dolabı kulpları dizlerinize çarpmadan bir tabure çekmek veya adaya yaslanmak daha kolay hale gelebilir. Bu dolapların zarif tasarımı, temizlenmesi kolay ve dolayısıyla karmaşık ayrıntılar veya oluklar olmadan daha şık olduğu gibi oldukça pratiktir. 

Kulpsuz mutfak dolapları, kabini açmayı ve potansiyel olarak zararlı maddelere erişmeyi daha zor bulabilen çocuklar için de daha güvenlidir.

Kulpsuz mutfak dolabının temizlenmesi ve bakımı daha kolaydır, tutacakların içini ve çevresini temizlemek yerine sadece yüzeylerin kuru veya ıslak bir bezle basit bir şekilde silinmesini yeterlidir.

Hassas bir elle çekmecelere veya dolaplara basit bir dokunuş, kulpsuz mutfak dolabınızın veya çekmecelerinizin kolay ve hızlı bir şekilde açılmasını sağlar. 

Ayrıca kulpsuz mutfak dolaplarının diğer mutfak dolaplarından başka bir farkı olmadığı için gayet kullanışlıdırlar. (Dafa fazlası için: kullanışlı mutfak dolapları)

Kendinden Kulplu Mutfak Dolabı

Kendinden kulplu mutfak dolabı şık kulpsuz mutfak rayları ile, kapakları kolaylıkla açıp kapatabilmeniz için bir tutma çıkıntısı stiline izin verir. Bu kesintisiz ray kendi başına bir tasarım özelliği haline gelmiştir. Rayın rengi bir ahşap kaplama veya mutfak dolabı rengi ile eşleştirilebilir. Böylece mutfağınızdaki görünümün modernleştirebilir.

Beyaz Kulpsuz Mutfak Dolapları

Yeni mutfağınızı planlarken göz önünde bulundurulması gereken birçok tasarım fikri vardır – ister bir mutfak adası, parlak veya mat yüzeyli dolaplar seçin – mutfağınızın fiziksel ve görsel akışını iyileştirmek için beyaz kulpsuz mutfak dolapları kullanmayı düşünerek tasarımınızı çok daha başarılı hale getirebilirsiniz. (Daha fazlası için: 30 Harika Beyaz Mutfak Dolabı)

Mat Kulpsuz Mutfak Dolabı

Tasarım tekniklerinde, mimaride ve inşaat işlerinde yaşanan evrimle birlikte, dolap kulpları, çekmece kulpları vb. olmadan kusursuz, güzel, kusursuz ve çarpıcı bir mutfak elde etmek oldukça kolaydır.

Temelde kulpsuz mutfak dolabı kavramı eski mutfak tasarımını ve fikirlerini devralmıştır. Basmalı buton mekanizmalı mutfak dolabı kapağı ile mutfak dünyanızı daha ferah, pürüzsüz, çalışması kolay ve estetik hale getirebilirsiniz. Şıklıkla ve modernlikte bir adım önde olmak istiyorsanız bizce tercihiniz mat kulpsuz mutfak dolabı modelleri olmalıdır.

Kulpsuz Mutfak Modelleri

Kulpsuz mutfak modelleri, zarif, şık ve kusursuz güzelliği ve pürüzsüz rahat çalışma atmosferi nedeniyle popüler hale geliyor ve zirveye çıkıyor.

Kulpsuz mutfak dolabı modelleri büyük mutfaklarda kullanıldığı gibi küçük mutfaklarda da çok güzel ve uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Aslında, zarafeti, görünümü ve genel alandan daha az yararlanılmasıyla küçük alanı başarılı bir şekilde geniş alana dönüştürürler. 

Kulpsuz mutfak dolabı modellerinin hiçbir malzeme için herhangi bir sınırlaması yoktur. Her türlü tasarım ve dolap stilindeki ahşap dolaplar, cam kapaklar, ahşap çekmeceler, lamine yapı, cam veya çelik yapı ile uyumludur. Ayrıca parlak mutfak, mat yüzeyli mutfak, ahşap dokulu mutfak vb. ile de uyumludurlar.

Kulpsuz mutfak modelleri, çekmeceler, alt dolaplar ve baş üstü dolaplarla ve hatta tavan alanına temas eden baş üstü dolapların üzerinde mükemmel şekilde çalışır. Yukarıdan aşağıya mutfağınızın her alanda rahatça tercih edilebilir.

Kulpsuz mutfak dolapları, mutfağınızın daha geniş, şık, zarif, rahat çalışma, daha az uğraşma ve yeni ve çarpıcı yolu ile iyi organize edilmiş görünmesini sağlarlar. Ayrıca sıradan ama farklı mutfağın kesintisiz, suskun güzelliğini elde etmek için her dolap ve çekmecenin içindeki basmalı düğme mekanizmasının büyüsünü eklemeyi deneyebilirsiniz.

Kulpsuz Mutfak Dolabı Fiyatları

Kulpsuz mutfak dolabı fiyatları standart kulplu modellere göre biraz daha pahalı bir seçenektir. Özellikle sensörlü, kendiliğinden kapanan kulpsuz kapaklara sahip modellerde fiyatlar ciddi bir oranda artmaktadır. Bunun dışında fiyatı belirleyen en önemli unsur kulpsuz mutfak dolabı kapaklarında hangi yüzey kaplamasını (lake, akrilik, high gloss) tercih edeceğinizdir.

Kulpsuz mutfak dolabı modelleri için net fiyat almak veya modeller hakkında merak ettiklerinizi sormak için hemen yandaki whatsapp hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mutfağınızı yenilemek istiyorsunuz nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz veya hayalinizdeki mutfak dolabı nereye uygun fiyatla yaptırılır merak ediyorsanız Emu mobilya sizin yanınızda…

Sıfırdan mutfak dolabı yaptırmaya karar verdiniz ve ilhama mı ihtiyacınız var ? Daha önceki yazılarımıza göz atın. Harika modeller sizi bekliyor…