30 Harika L Mutfak Modelleri, Dolapları ve Fiyatları

L Mutfak Modelleri

Mutfaklar için vazgeçilmez olan tasarım: L mutfak modelleri. L mutfak modelleri bir nedenden dolayı klasiktir – küçük bir pişirme alanından bile en iyi şekilde yararlanmak için şekillendirilmiştir. Birbirine dik iki bitişik duvardan oluşan bir çalışma alanı ile. Sadece iki bitişik duvar gerektirdiğinden, bir köşe alanı için harikadır ve küçük veya orta ölçekli alanlar için çok verimlidir. L mutfak modelleri aynı zamanda bir aşçının hızlı ve verimli bir şekilde çalışabileceği doğal bir mutfak üçgeni sunar.

Yukarıdaki resimde, L şeklinde büyük bir mutfak, klasik tasarım estetiği ve Neo-klasik detayları birleştirerek zarif bir görünüm oluşturuyor. Zeminleri için bej karolar ve antika görünümlü kirli beyaz dolapları tamamlayan tezgah arası fayansları var. 

L şeklindeki düzen, en popular ve kullanışlı mutfak düzeni olarak kabul edilir. Açık mutfak alanlarının giderek artan trendi ve evlerde resmi bir yemek odasına olan ihtiyacın azalmasıyla birlikte, L mutfak modelleri mutfak tasarım sahnesinde güncel bir favori haline geldi. Bu tip mutfak düzeni, sadece tasarım açısından değil, kullanım verimliliği açısından da pratiklik ve mükemmel denge sunar.

Bu L tipi mutfak düzeni, birbirine dik iki bitişik duvar ile karakterize edilir. Şekli “L” şeklini alır, dolayısıyla L mutfak adını alır. Küçük veya büyük, açık, kapalı veya yarı kapalı olabilir.

L mutfak modelleri ayrıca, ortada açık bir alan bırakırken, cihazların veya dolapların dik açılı duvarlar boyunca kurulmasına izin veren verimli bir çalışma alanına sahiptir. Bu açık alan, ortada bir mutfak adası içerecek şekilde kullanılabilir. Diğer mutfak düzenleriyle karşılaştırıldığında, L mutfak, mekan içinde belirli alanların ayrı ayrı belirlendiği bölgelendirme yaklaşımını kullanır. Bu kurulum, pişirme alanı, yiyecek hazırlama veya temizleme alanı, ıslak – kuru depolama ve yemek alanı gibi alanları içerir.

L Mutfak Modelleri Avantajları     

Evlere estetik bir değer katmanın yanı sıra L mutfak düzenini kullanmanın birçok avantajı vardır. L mutfak modellerinin avantajlarından bazıları şunlardır:

1. İşlevsellik – L mutfak çeşitli şekillerde kullanılabilir. Bu yerleşim, tasarım açısından esnek olduğu için mutfağınızın yemek yeme, yemek pişirme, yemek hazırlama ve depolama gibi bir dizi aktiviteye hitap edebilecek farklı alanları barındırmasını sağlar

2. Çok yönlü ve esnek tasarım – Mükemmel dengelenmiş bir mutfak tasarımı elde etmek isterseniz işlevsellik ve estetiği bir arada tutmalısınız. Tasarımda esneklik, özel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak kendi zevkinize göre tasarlanabileceğinden L mutfak şeklindeki mutfak düzeninin avantajlarından biridir. Siz de kendi l mutfak modelini istediğiniz şekilde tasarlatmak isterseniz Emu mobilya uygun fiyatlarla sizin yanınızda…

3. Küçük alanları optimize eder – L şeklindeki mutfak yerleşimi, küçük mutfaklara iyi uyum sağlar. Tek açıklıklı tezgaha sahip bir mutfağa kıyasla depolama alanını ve hazırlık alanını iki katına çıkarır.

4. Görsel estetiğe katkıda bulunur – L mutfak modelleri doğal olarak çekicidir – duvarlar boyunca uzanan tam mutfak dolapları ve geniş tezgah alanları ile bu düzen, doğal taş tezgahlar veya zarif damarlı desenlere sahip mutfak dolapları gibi zengin yüzeyler sergilemek için mükemmel bir mekan sunar. Basit veya minimal dekor bile bu mutfak düzenini öne çıkarabilir. Buna karşılık güzel ve iyi planlanmış bir mutfak evinize değer katacaktır. Yeniden satış durumunda, daha fazla müşteri veya potansiyel alıcı çekebilirsiniz.

Küçük L Mutfak Modelleri 

L tipi yerleşim, küçük mutfak alanına sahip evler için akıllı bir çözüm sunar. Residanslar ve apartlar gibi küçük alanlara iyi uyum sağlayan L mutfak modelleri, çeşitli şekillerde faydalar sunar.

Küçük l mutfak modellerindeki yerleşimi verimli bir şekilde yapmak için, köşeler gibi ihmal edilen veya sorunlu alanlardan da yararlanılabilmesi için özel lavabolar veya depolama sistemleri kullanılabilir. Köşe mekanlar garip görünebilir ama gerçekte tasarım açısından çok fazla potansiyele sahiptirler. Örneğin bir köşe lavabo, tezgah alanını boşaltır ve böylece fazladan alanın diğer görevler için kullanılmasına izin verir. 

Sınırlı bir alana sahip bu küçük l mutfak modeli, etkili bir mutfak tasarımı için gerekli olan şeylere uymayı başarır ve hatta yemeğinizi yiyebileceğiniz ek bir dikdörtgen mutfak adası ekler. Dolaplar koyu renkli bir renge boyanmış ve üzerine gri bir granit tezgah tercih edilmiş.

Bu küçük modern l mutfak modelleri, beyaz tezgahlı mat siyah mutfak dolaplarına sahiptir. Duvarlar ve zeminler, şık bir fon sağlayan ahşap porselen karo ile kaplanmıştır. Ada altı depolama, mutfak eşyaları, tencere ve tavalar için ekstra alan sağlar. İki dikdörtgen pencere, alanı aydınlatmak için biraz doğal ışık getirmeye yardımcı olur.

Bu l tipi mutfak küçük olabilir, ancak tasarım açısından başarısız olamaz. Ahşap yüzeyler genellikle mutfak dolaplarındaki zeminlerde bulunurken, bu mutfak tasarımı, duvarlarında ceviz duvar kağıdı kullanmış ve ağartılmış meşe zemine güzel bir kontrast vermiş. L mutfak dolapları açık bej parlak laminatla birleştirilmiş. Aynı zamanda entegre dolap altı aydınlatmaya ve alanın boyutu için mükemmel olan ankastre cihazlara sahiptir.

Bu küçük l mutfak, alana çeşitli renkler ve dokular kazandırmak için sade yüzeyleri ahşap tonlu yüzeylerle birleştirmiş. Dolapların çoğu, minimalist kapak tarzı, kulpları ve çekmeceleri ile kirli beyaz renkte tercih edilmiştir. Koyu lekeli meşe rengi kaplamanın yanı sıra düz nane yeşili rengi de kullanılmış.

Beyaz L Mutfak Modelleri

Bu geleneksel beyaz l mutfak, güzel bir mermer adası ve açık renkli ahşap döşeme ile oymalı mutfak dolabı kullanmaktadır.

Bu kirli beyaz l mutfak modelinde ve gri düz yüzeyli tezgahlara sahip modern mutfak dolapları kullanılmış. Dolaplar ve tezgahla eşleşmesi için gri tezgah arası ve beyaz cam mozaik karolar kullanmış. Ayrıca ek çalışma yüzeyi ve yemek alanı sağlayan geniş bir kare mutfak adasına sahiptir.

L Mutfak Modelleri Fiyatları

L mutfak modelleri fiyatları öncelikli olarak l mutfak dolabınızın kaplama türünün (lake, akrilik, high gloss veya membran) metrekare fiyatına göre değişiklik göstermektedir.

Hayalinizdeki l mutfak modeline dair güncel fiyat almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. (Yandaki whatsapp hattımızdan l mutfak modelleri ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi hemen sorabilir ve güncel fiyat alabilirsiniz.)

L Mutfak Dolapları

Bu modern l mutfak düzeninde beyaz l mutfak dolapları, beyaz düz yüzeyli tezgah ve çok parlak mavi cam tezgah arasına sahip. L Dolap, daha şık bir tasarım sağlayan hiçbir donanıma sahip değilken, üst kısımdaki dolapların altındaki LEDler tezgahlarınız için bol miktarda aydınlatma sağlar.

Yukarıdaki mutfak, parlak siyah üst l mutfak dolapları, düz yüzeyli siyah tezgah ve çok parlak alt kısımdaki beyaz mutfak dolaplarıyla modern bir mutfak düzeni için büyük bir izlenim bırakıyor. Bu ultra şık mutfak tasarımı, inox aletler ve donanım ile birlikte daha hafif ve parlaktır. (ilginizi çekebilir: göz alıcı ultra parlak mutfak dolapları)

Modern L Mutfak Dolapları

Mavi ve beyaz çinilerden ilham alan bu l mutfak dolapları, klasik bir zarafete sahiptir. Zarif bir mat kaplama tarakta muhteşem bir şekilde tamamlanmış beyaz dolaplara sahiptir. Tasarımı bir sonraki seviyeye taşımak için mutfak adasında aynı siyah granit tezgahı kullanmak yerine mavi renkte bir tezgah kullanarak mutfak adasını kendi içinde bir vurgu parçası haline getiriyor. (Daha fazlası için modern mutfak dolapları)

Adalı L Mutfak Dolapları

Bazı durumlarda, l mutfak dolapları, ihtiyacınız olan bol miktarda depolama alanına sahiptir, ancak yine de çalışma alanından yoksundur. Bu sorunu çözmek için dahiyane bir tasarım çözümü geliştirildi ve böylece ada mutfak tezgahı ortaya çıktı. Adalı l mutfak modelleri, yerleşimleri nedeniyle oldukça etkilidir. Düzgün bir şekilde kurularak, adada yiyecek hazırlama veya yemek yeme için fazladan yüzey alanı ile her şey kolay erişilebilir olmalıdır.

Bu mutfak, ada tasarımı, country tarzı l mutfak dolapları ve açık renkli granit tezgahlarla uyum içindedir. Ada, yemeklerin daha kolay hazırlanması ve temizlenmesi için yerleşik bir lavabo ile yemek yemek için sarkan bir tezgaha sahiptir.

Eşsiz renk kombinasyonuna sahip bir l mutfak dolapları. Gök mavisi duvarlar, ahşap görünümlü dolaplar için serin ve yumuşak görünümlü bir arka plan sağlar. Ayrıca duvarlarla aynı gök mavisi renginde boyanmış ve üzeri granit taşla kaplanmış, fiber levhadan yapılmış bir mutfak adasına sahiptir.

Paslanmaz çelik donanım ve muhteşem bir siyah granit tezgah levhası ile çok parlak deniz mavisi l mutfak dolaplarına sahip bir mutfak tasarımı. Duvarlar için, beyaz taban rengi, üst duvar için kahverengi boya ve yatay şerit desenleri için sarı-turuncu renk boya ile benzersiz bir duvar boyası kombinasyonu kullanılmış.

Minimalist estetik ve sade gri ve beyaz renk düzenine sahip bir l mutfak dolapları tasarımı. Tüm dolaplar, paslanmaz çelik aletler ve beyaz mozaik karo tezgah arası ile birlikte kullanılmış. Tezgah için, kesintisiz bir tezgah yüzeyi sağlayan gri granit yüzey malzemesi kullanılmış.

L Mutfak Dolabı Fiyatları 

L mutfak dolabı fiyatları öncekilikli olarak tercih edeceğiniz mutfak dolabı kapak kaplaması türünün metrekare fiyatına göre (lake, akrilik veya high gloss) değişiklik göstermektedir. Bu türlerin güncel metrekare fiyatlarını öğrendikten sonra sizin mutfağınıza kaç metrekare dolap lazımsa fiyat belirlenir sonrasında tercih edeceğiniz tezgah modelininde (çimstone, mermer veya granit) boyutuna göre fiyatı çıkarılır ve l mutfak dolabı fiyatınız netleşir. Güncel fiyat almak isterseniz hemen Emu mobilya ile iletişime geçin…

Yandaki whatsapp hattımızdan mutfak tadilatınız için merak ettiğiniz her şeyi sorabilir, mutfak dolapları için güncel fiyat alabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz l mutfak dolabı modellerinden birini veya hayalinizdeki l mutfak dolabı modelini kendi evinizin mimarisine göre istediğiniz renk seçeneğinde ve tasarımda sahip olmak iserseniz Emu mobilya  uygun fiyatla sizin yanınızda. Hemen fiyat almak ve l mutfak modellerini görmek isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz…

Mutfağınızı yenilemek istiyorsanız ve l mutfak modelleri sizin için doğru karar olup olmadığına karar veremiyorsanız veya daha fazla l mutfak modelleri görmeye ihtiyacınız varsa ilgili yazılardaki harika modellere hemen göz atın…