Lake Kapak Modelleri (Fiyatları ve Renk Kartelası)

Lake Kapak Modelleri

Geleneksel, modern veya başka bir tarz olsun, her mutfağın olmazsa olmazının mutfak dolaplarının oluşturduğu bir sır değil. Bunlar sadece işlevsellik ve amaç açısından değil, mutfağın genel görünümü açısından da son derece önemlidir. Mutfak dolabı tasarımınızı yenilemek, kendi başına tüm pişirme alanınıza yepyeni bir görünüm kazandırabilir. Lake kapak modelleri ile bu görüme son derece şık bir katkı sağlayabilirsiniz.

Bu nedenle, başlangıçta size bazı etkileyici lake kapak modellerinden bahsetmemiz gerektiğini düşündük. Seçmeniz gerek 3 tane stil vardır. Bu tamamen bireysel zevklere hitap eder. Size uygun birini bulunmaya hemen başlayın.

Kendinden Kulplu Lake Kapaklar (J Kulp)

Modern bir mutfak tasarımı için uğraşıyorsanız, bu kapak seçimi en iyi seçeneğinizdir. Kulpların, topuzların veya bu konuda başka herhangi bir süslemenin olmaması, mutfak dolaplarına ekstra şık bir görünüm kazandırır. Bunlar, şık parmak çekme, gizli kanallar veya bas-aç mekanizma ile açılabileceğinden, işlevsellikten ödün verilmezler.

Daha fazla model için: Kulpsuz mutfak dolabı modelleri

Lake Country Kapak Modelleri

Basitçe söylemek gerekirse, country tarzı dolap kapaklarının dış yüzeyinde düz panellerden farklı olarak CNC de işlem görerek oyma işlemi yapılır. Bu işlemden sonra lake boyası atılır.

Bu tarz kapaklar genellikle beyaz ve krem gibi açık renklerle kullanılırlar. Ancak siz istediğiniz renkte yaptırabilirsiniz. Bu tarz lake kapakların geleneksel ve zarif görünümü, olabildiğince şık ve klasik görünmek isteyen bir mutfağa değer katar.

Daha fazla model görmek için: Country mutfak dolabı modelleri

Düz Kapaklar: Sıklıkla Gördüğümüz Modeller

Düz mutfak dolabı kapakları, tam olarak adından anlaşılacağı gibi düz ve sade görünen mutfak dolaplarıdır. Country tarzı dolaplarda görülen daha detaylı görünüm yerine düz plaka görünümündedir. Geleneksel bir görünüme sahip değillerdir. Bu nedenle daha çok modern tarz isteyenler tarafından tercih edilir. Her ne kadar sade olsa da lake kaplama ile son derece şık olabileceğini de söylemeliyiz.

Düz, country veya kendinden kulplu lake kapaklardan arasından seçim yaptıysanız şimdi vermeniz gereken karar dolap kapaklarınız için parlak mı mat mı olmasıdır.

Göz Alıcı Güzelliğiyle Parlak Lake Kapak Modelleri

Parlak lake kapaklar, modern tarzda bir mutfağa daha uygun olduğu için düz dolap kapaklı veya kendinden kulplu modellerde sıklıkla kullanılır. Country tarzda ise çok fazla tercih edilmezler.

Parlak lake dolap kapakları ve çekmece yüzeyleri, ışığı son derece yansıtan parlak bir yüzeye sahiptir ve bu da onu modern mutfak tasarım şemalarında çok popüler hale getirir. Böylece mutfak alanını daha geniş ve ferah hissettirmeye yardımcı olur. Bu, parlak lake mutfak dolaplarını küçük mutfak alanları için mükemmel bir seçim haline getirir.

Öte yandan ışığı çok fazla yansıtmak da parmak izi, kir ve çizikleri daha belirgin hale getirir. Ancak endileşmenize gerek yok çünkü parlak lake mutfak dolaplarının temizliği gerçekten çok kolay.

Country Tarzın Vazgeçilmezi: Mat Kapak 

Mat bir kaplamanın zarif görünümü ve dayanıklılığı, ev sahiplerinin her tarzdaki mutfak tasarımlarında sahip olmayı sevdikleri faydalar sağlar. Mat bir yüzey, lüks hissi veren pürüzsüz bir dokuya ve sürekli eşit renge sahiptir. Işığı yansıtmak yerine ışığı absorbe etme yeteneği, bir başka olumlu özelliği de katkıda bulunur, dayanıklılık. Çok parlak yüzeyler lekeleri ve çizikleri anında gösterirken, mat yüzeyler bunları gizler.

Her ne kadar mat kapakları country tarzı ile özdeşleştirsek de mat lake kapak modelleri düz veya kendinden kulplu modellerde de kullanılmaktadır ve son derece şık ve göz alıcı bir görünüm elde edilmesini sağlarlar. (İlgili yazı: mat mutfak dolapları)

Lake Kapak Renk Kartelası

Çoğu mutfak sahiplerinin tercihi beyaz olduğu için lake kapaklar da en yaygın beyaz olarak bulunur. Ancak lake kapaklar el ile atılan bir boya olduğundan sınırsız renk seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz. Hatta isterseniz iki veya daha fazla rengin karışımı ile kendi renginizi oluşturup dolap kapaklarınıza uygulatabilirsiniz. Tek yapmanız gereken beğendiğiniz rengin ral kodunu öğrenmektir. 

Lake Kapak Fiyatları

Lake kapak fiyatları sizin seçeceğiniz stile göre değişiklik göstermektedir. En az maliyetli seçenek düz kapaklar, sonra country tarzı en maliyetli ise kendinden kulplu modellerdir. Ayrıca lake kapakların mat veya parlak olması da fiyatı etkileyen bir seçenektir. Mat kapaklar daha uygun fiyatlıdır.

Fiyat konusunda çok fazla değişken olduğunun farkındayız hemen yandaki whatsapp hattından Emu mobilya ile iletişime geçin istediğiniz lake kapak mutfak dolabı veya sadece kapak için fiyat alın. Ayrıca merak ettiğiniz her şeyi anında sorabilirsiniz.

Lake Kapak Nedir ?

Mutfak dolabındaki en büyük trendlerden biri lake kaplamadır. Görsel bir etki ve kontrast yaratmanın yanı sıra benzersiz bir doku sunar ve mutfağınızın odak noktası haline gelebilir.

Lake, yüksek parlaklıkta bir görüntü oluşturmak için yüzeylerde sentetik bir kaplama oluşturan solvent bazlı bir üründür. Lake kaplama, MDF panellerine birkaç ince lake boya tabakasının uygulandığı ve opak, zengin ve eşit, mat veya parlak bir yüzey sağlayan işlemdir.

Lake neme dayanıklıdır, su geçirmez ve son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir ve onu mutfak ve banyo dolapları için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Vernik ve cila ile karıştırmayın. Her ikisi de parlak bir bitiş sağlarken, lake hem şeffaf hem de renkli olabilir; vernik tamamen şeffaf olma eğilimindedir. Lake, mat, orta ve yüksek parlaklıkta olmak üzere üç tip son kat olarak mevcuttur.

Lake mutfak dolaplarının artıları ve eksileri, mutfak dolaplarınızı veya sadece kapaklarınızı yenilemeyi planlıyorsanız dikkate almanız çok önemlidir.

Lake Kapakların Artıları ve Eksileri Nelerdir ?

Lake kapaklı mutfak dolapları, özellikle parlak renkli boyalarla estetik açıdan güzel ve parlak olmasının yanı sıra dayanıklıdır. Bu nedenle lake kapaklı mutfak dolapları sizi yıllarca götürebilir. Suyu, neme karşı son derece dayanıklıdır.

Eksilerine bakıldığında, tek dezavantajı, parlak yüzeyin zaman zaman silinmesini gerektirmesidir. Başkalarını rahatsız edebilecek parmak izlerini, su sıçramalarını ve diğer sıvı lekeleri kolayca gösterebilir.

Lake, Mutfak Dolapları İçin Uygun mudur ?

Yukarıda belirtilen tüm avantajları ve özellikleri ile lake mutfak dolaplarının mutfağınız için en iyi seçeneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Çizilmeye, suya dayanıklı, temizlenmesi ve bakımı kolay dayanıklı dolaplara sahip olmak için ihtiyacınız olan tüm unsurlara sahiptir.

Lake Kapak Modelleri Nasıl Temizlenir?

Artık lake kapaklı mutfak dolapları kullanmayı seçtiğinize göre, öğrenmeniz gereken bir sonraki şey, onu nasıl düzgün bir şekilde temizleyeceğinizi, parlaklığını ve dayanıklılığını uzatacağınızdır.

Akrilik Kapak Mı Lake Kapak Mı ? (Detaylı Karşılaştırma)

Bitiş ve kalite açısından aralarında çok az fark var. Akrilik bir kapak gibi, lake bir kapak, mükemmel derecede pürüzsüz, oldukça yansıtıcı, ayna benzeri bir yüzeye sahip olacaktır. Ayrıca, akrilikte olduğu gibi lake de bir kapağa uygunlandığında asla soyulmaz. 

Lake kapakların bir diğer faydası ise kenarlardır. Akrilik kapılarda genellikle 4 kenarda kenar bantları görebilirsiniz, bunu lake bir kapakta göremezsiniz. Lake kaplamalı kapaklarda bunun olmamasının nedeni, ön ve dört kenarın tamamının boyanmış olması ve bu sayede daha kusursuz bir bitiş sağlamasıdır.

Lake kapakların akrilikten belki de en büyük avantajı renk tutarlılığıdır. Akrilik kapaklarda, kapaklar arasında gerçek bir gölgeleme farkı riski vardır. Bunu lakede asla elde edemezsiniz.

Akrilik lakeye göre avantajı ise akrilik malzemenin çizilmelere ve darbelere karşı çok daha dayanıklı olmasıdır.

İkisi arasında başka bir farkın olduğu yer fiyattır. Lake mutfaklar genellikle akrilik mutfaklardan daha pahalıya mal olur. Ancak akrilik kapaklarda country tarzı mutfaklara sahip olmazsınız mecburen lake tercih etmeniz gereklidir. 

Hala aklınıza takılanlar mı var ? Hemen bizimle iletişime geçin merak ettiklerinizi sorun.

Mutfak Dolabı Yaptırmak İstiyorum veya Sadece Lake Dolap Kapağı Almak İstiyorum. Nereden Alınır ?

İster akrilik, ister lake lake kapak modellerinden birini tercih ediyor olun, Emu mobilya kişiye özel uygun fiyatlı mutfak dolabı üretimi ile sizin yanınızda. 

Ayrıca mutfak dolabımın gövdesi yeterince sağlam, ben sadece kapaklarını değiştirmek istiyorum diyorsanız eski kapaklarınızın ölçülerinde yenilerini sizin için üretiyoruz.

Hemen fiyat almak ve projeniz hakkında konuşmak için yandaki whatsapp hattımızdan bizimle iletişime geçebilir, arayabilir veya mağazamıza gelebilirsiniz.

Lake kapak modelleri haricinde diğer kapaklar hakkında bilgi almak ve modelleri görmek isterseniz aşağıdaki yazılarımıza hemen göz atabilirsiniz.