Göz Alıcı Güzellikte Lake Mutfak Dolabı Modelleri ve Fiyatları

Lake Mutfak Dolabı

Her mutfakta depolama alanı sağlayan mutfak dolapları vardır. Ancak depolamanın yanında tasarım da çok önemlidir. Mutfaklarda bu önemli bileşen için düşünebileceğiniz birkaç yüzey kaplaması vardır. Ancak Türkiye’de kullanılan en popüler seçenek lake mutfak dolabı modelleri olma eğilimindedir.

Eviniz için lake mutfak dolabı modellerinden birini düşünüyorsanız, mutfağınızın göz alıcı ışıltıya ulaşabileceğini ve aynı zamanda dayanıklı bir dolap kapağı yüzey kaplaması elde edeceğinizi bilmelisiniz.

Bir tadilat projesi üzerinde çalışırken veya yeni yaptırcağınız bir mutfak için dolap seçerken lake mutfak dolabı bu sorunu çözmenin harika bir yoludur. Lake mutfak dolabı almadan önce dikkate almanız gereken bazı artıları ve eksileri vardır. 

Lake Mutfak Dolabı Modelleri

Eviniz için lake mutfak dolabı modellerinden birini tercih ettiğinizde istediğiniz kapak stilini ve rengini tercih edebilirsiniz. Bu seçeneklerle birlikte her renk lake mutfak dolabı olasılığını göz önünde bulundurabilirsiniz. Ayrıca bugün piyasada bulunan en kaliteli boyalardan ve renk görünümlerinden biridir lake. (İlginizi çekebilir: Mutfak dolabı kapak modelleri)

Lake mutfak dolabı modelleri için seçilebilecek üç bitiş seçeneği vardır. Mutfak dolaplarınız için lakenin en iyi seçenek olduğuna karar verirseniz, aralarından seçim yapabileceğiniz üç kaplamaya türüne sahip olursunuz.

Birincisi mat lake mutfak dolaplarıdır. Ayrıca son zamanlar çok popülerdir. Odaya girdiğinizde iç tasarımınızın diğer unsurlardan daha fazla öne çıkmasını istediğinizde mutfağınıza matın sessiz tonlarını kullanabilirsiniz.

İkincisi orta parlak lake mutfak dolabıdır. Bu kaplama genellikle standart ve en çok tercih edilen seçenektir ve çok fazla parlaklık vermeden dolaplarınızın tonunu vurgulamanıza yardımcı olur. 

Ayrıca, son olarak daha yüksek parlaklıkta lake mutfak dolabı tercih edebilirsiniz. Bu seçenek ile mutfağınızdaki dolapların son derece parlak olmasıyla göz alıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak tozu ve kiri daha kolay gösterecek bir yansıtıcı yüzey sağladığı için daha fazla temizlik gerektiren bir seçenektir. (İlginizi çekebilir: Parlak mutfak dolabı modelleri)

Lake mutfak dolabı modelleri ister küçük ister büyük olsun çoğu mutfakta çok çekici görünür. Lake mutfak dolapları ile elde edebileceğiniz yüksek parlaklık, onları çoğu ortamda görsel olarak çekici kılar. Daha az parlaklık istiyorsanız, mat seçeneği de tercih edebilirsiniz. Bu, kişisel tercihlerinize uyan herhangi bir şekilde mevcut estetiğinize uyabileceğiniz anlamına gelir. (Küçük mutfaklar için harika mutfak dolabı modelleri)

Lake mutfak dolabı modelleri kapakları, mutfağınıza modern / çağdaş şık bir görünüm kazandıracak, yoğun mutfak ortamını pratiklikle zenginleştirecektir. Çok katmanlı boyalı kaplama, güzel parlak veya mat kaplamamızın, herhangi bir diğer kaplamanın yapabileceğinden çok daha iyi çizilmelere karşı direnmesini sağlayacaktır.

Mat Lake Mutfak Dolapları

Mat Lake Mutfak Dolaplarının Artıları

Mat Lake Mutfak Dolaplarının Eksileri

Mat Lake Mutfak Dolapları için Tavsiyeler

Parlak Lake Mutfak Dolapları

Mutfağınıza girdiğiniz gibi dikkat çekmesini istediğiniz bir alan için parlak lake mutfak dolabı kullanmayı seçin. Örneğin parlak üst dolaplar gözlerinizi yukarı çekebilir, böylece misafirleriniz benzersiz arka planınıza ya da modern pişirme ocağınıza hayran kalabilirler.

Parlak Lake Mutfak Dolaplarının Artıları

Parlak Lake Mutfak Dolaplarının Eksileri

Lake Mutfak Dolabı Fiyatları

Lake mutfak dolabı fiyatları mdf nin ve lake malzemesinin fiyatına bağlı olarak günden güne değişiklik göstermektedir. Güncel fiyatları öğrenmek isterseniz hemen yandaki whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz modellerden birini veya hayalinizdeki lake mutfak dolabını istediğiniz renk seçeneğinde, tamamen mutfağınızın mimarisine uygun şekilde yaptırmak isterseniz hemen Emu mobilya mağazalarına gelebilir veya bizi telefonla arayabilirsiniz.

Lake Mutfak Dolabı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Lake mutfak dolabının sağladığı en önemli avantajlardan biri de çok çabuk kuruyan bir cila olmasıdır. Bu ürünü oda sıcaklığında kullanırsanız 15 dakika kadar kısa bir sürede kurur. Dolaplarınız için başka son işlem ürünlerini kullanacaksanız, aynı yüzeyi elde etmeniz birkaç saat sürebilir.

Lake mutfak dolabı eviniz için sağlam bir yüzey sağlar. Lake mutfak dolaplarını vernik, doğal yağ lekeleri ve poliüretan ile karşılaştırdığınızda, bu rakiplerinden daha uzun süre dayanacağını keşfedeceksiniz. Bugün piyasadaki lake mutfak dolapları ile sararma sorunları olmadan uzun süre dayanma kabiliyetine sahip olursunuz.

Ayrıca, dayanıklı bir yüzey oluşturmak için mutfak dolaplarınıza daha derinlemesine nüfuz etmesi ile de lake ile avantaja sahipsiniz. Lake kaplama, sonunda bozulan sert bir üst kaplama oluşturmak yerine ahşabı içten dışa tamamen korur. Çoğu mutfağın, yaklaşık on yıl dayanabilen lake mutfak dolaplarını oluşturmak için yalnızca iki katmana ihtiyacı vardır.

Sadece kapak kaplaması ile lake mutfak dolabına sahip olmak mümkündür. Şu an kullandığınız mutfak dolaplarınızın kapaklarını sararmaya veya solmaya başlamadan önce, görünümlerini korumak ve yeni gibi görünmesini sağlamak için bir veya iki kat lake uygulatabilirsiniz. Böylece mutfak dolaplarınızın gövdesini değiştirmeden harika görünümlü lake kapaklı mutfak dolabına sahip olabilirsiniz.

Ancak çok eski bir mutfak dolabını tekrar kaplarsanız, hasarlı alanlar veya çizikler, yeni lake yüzeyinizde gri bir renk oluşturabilir. Bu alanların temizlenmesi çok fazla fiziksel emek gerektirebilir. Bu nedenle sıfırdan lake mutfak dolabı almak sizin için daha iyi bir seçenektir.

Lake mutfak Dolabı Nasıl Temizlenir ?

Lake mutfak dolaplarının düzenli olarak temizlenmesi çok önemlidir. Ancak temizlenmesi de çok basittir. Şu basit kuralları izleyebilirsiniz.

Lakenin olası bozulmasını önlemek için mutfak dolabınızın üstüne gelen dökülmeleri ve kiri mümkün olan en kısa sürede nemli bir bezle silinmelisiniz. Mikrofiber bezler bunun için en ideal seçenektir.

Temizleme işlemi yumuşak nemli bir bezle yapılmalı veya daha inatçı kirler için ılık suda yumuşak bir bezle hafif bir sıvı deterjan çözeltisi yeterli olacaktır. Bezi nemli bırakmak için bezin fazla suyunun sıkıldığından emin olun ve tüm yüzeyleri hem temiz hem de kuru bir bezle kuruladığınızdan emin olun.

Güçlü solvent tipi temizleyiciler, aşındırıcı tipte temizleyiciler veya temizlik malzemeleri kullanmaktan kaçının. Bunlar lake yüzeyini yumuşatabilir veya çizebilir.

Lake Mutfak Dolabı Metrekare Fiyatı

Mutfak dolabınız için lake kapak kaplamasına karar verdikten sonra aksesuarların (kulp, menteşe, kızak gibi) fiyatları da lake mutfak dolabı metrekare fiyatlarını etkiler. Bundan dolayı fiyatlardan değişkenlik gösterir.

Yandaki whatsapp hattımızdan en uygunundan en pahalısına kadar lake mutfak dolabı için hemen fiyat alabilir veya lake mutfak dolabı modelleri ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

Lake mutfak dolabı yaptırmak istiyorsunuz ancak hangi modeli yaptıracağınıza karar veremiyor musunuz ? Hemen aşağıdaki yazılarımızdaki harika mutfak dolabı modellerine göz atın…