Harika Mavi Mutfak Dolapları (Petrol, Buz ve Saks Mavisi Mutfak Dolapları)

Mavi Mutfak Dolapları   

Berrak mavi bir gökyüzü altında güneşli bir gün veya parıldayan mavi okyanusa bakmak kadar sakinleştirici bir şey yoktur. Mavi renk rahatlama, huzur, sessizlik, ihtişam ve genişleme duygularını tetikler. Mavi, evin içinde kullanıldığında aynı huzur, ferahlık ve lüks duygularını yaratır. Aynı zamanda kalp atışınızı yavaşlatmaya ve kan basıncını düşürmeye yardımcı olan iyi bilinen bir stres azaltıcıdır. Bütün bu özellikleri sahip mavi mutfak dolaplarına neden sahip olmayasınız ki ?

Mavi mutfak dolapları ile mutfağınızın tadilatı sırasında neden bu havalı seçeneği denemiyorsunuz? Mutfağınızın daha büyük görünmesini, daha serin görünmesini ve daha rahat hissetmesini sağlayacaktır. Mavinin bilim adamlarının ortaya çıkardığı bir diğer ilginç özelliği de iştahı bastırmasıdır.

Mavi mutfakların harika olması için, mutfak dolaplarınızı odadaki diğer renklerle uygun şekilde karıştırmanız ve eşleştirmeniz gerekir. Mavinin diğer yüzeylerin ve aksesuarların rengini nasıl tamamladığı, mutfağın nihai genel görünümünü ve verdiği hissi belirler.

Popüler trendlerden biri mavi ve griyi karıştırmaktır. Bu kombinasyon bize doğayı anımsatmaktadır; gri bulutlar ile mavi bir gökyüzü düşünün. İki renk mükemmel bir kontrast oluşturarak mavinin tazeliğini ve rahatlatıcı doğasını güçlendirir. Açık gri genellikle en iyi sonucu verir, çünkü mutfağın merkezi odağı olarak konumunu gölgelemeden maviyle kontrast oluşturur. (İlginizi çekebilir: 50 gri mutfak dolabı modeli)

Mavi Beyaz Mutfak Dolapları

Beyaz mavi mutfak dolapları, havasız ısıyı serinlikleriyle dengelemeye yardımcı oldukları için özellikle sıcak iklimlerdeki ev sahipleri için mükemmeldir. Klasikten barok, çağdaş ve modern her türlü ev tarzı için harikadır. Beyaz ve mavi, çiftlik tarzı bir evde, tıpkı bir kentsel apartman mutfağında koyu mavinin yaptığı gibi mükemmel görünür.

Daha keskin kontrastlar için beyaz, krem ​​veya sarı gibi daha parlak renklere sahip mavi mutfak dolaplarını deneyin. Örneğin mermer beyaz tezgahlı masmavi bir dolaba sahip olabilirsiniz. Başka bir fikir, beyaz bir duvara karşı parlak sarı kulplu mavi dolaplardır.

Mavi Mutfak Dolabı Modelleri

Mavi mutfak modelleri için tasarım kombinasyon seçenekleri sonsuzdur; bebek mavisi ve beyaz, lacivert ve ahşap-kahverengi vb. Kendi fikirlerinizi almak için aşağıdaki yaratıcı karışımlardan ve eşleşmelerden bazılarına göz atın. Resim özeti, mavi gri mutfak dolaplarından tamamen mavi mutfak dolaplarına kadar her şeyi içerir. Hangi kombinasyonu seçerseniz seçin, en önemli şey iki rengin birbirini iyi tamamladığından ve mutfağınız için doğru stilde sonuçlandığından emin olmaktır.

Hayattaki çoğu şeyde olduğu gibi, mükemmel iç dekor stiline ulaşmak için ölçülü olmak önemlidir. Pek çok avantajı olsa da (serin, rahatlatıcı, aralıklı vb.), Mavinin dezavantajları da olabilir örneğin mutfaklarda mavi fazla abartılırsa ortaya çıkabilir. Mavi mutfaklarınızda çok fazla kullanılırsa mutfağınız neredeyse iç karartıcı bir duyguya dönüşebilir. Yer ve duvar dolapları dahil tüm dolapları aynı mavi tonda olan bir mutfak hayal edebiliyor musunuz? Rahatlamaktan çok melankolik görünebilir.

İşin sırrı mavinin ne kadar kullanıldığının doğru olduğunu bilmektir. Bir fark yaratmayacak kadar az değil ve boğucu hale gelmeyecek kadar da fazla değil. Mutfağınızı maviyle doldurmanız gerekiyorsa, yumuşak kontrastlar oluşturmak için en azından farklı dolaplara değişen mavi tonları vermelisiniz.

Sıradan mavi bir mutfağı önlemenin bir başka iyi yolu da başka renkler kullanmaktır. Bunu daha önce de belirtmiştik. Göze maviden uzaklaşan sarı, kahverengi ve beyaz gibi renkleri arayın. Çiçek vazosu kadar küçük bir şey bile büyük bir fark yaratabilir.

Aşağıdaki çeşitli mavi mutfak dolabı fikirlerine bir göz atın ve bunları kendi benzersiz tarzınızı yaratmak için kullanın. Daha fazla ev tadilat fikri arıyorsanız, tasarım fikirleri için önceki yazılarımıza göz atın.

Dekor tercihlerinize ve tercih ettiğiniz genel stile bağlı olarak seçebileceğiniz yüzlerce mavi tonu vardır. Ölçeğin daha koyu ucunda, lacivert mutfak dolapları mutfağınıza koyu lüks bir dokunuş getiriyor. Ölçeğin daha açık olan ucunda, açık mavi mutfak dolapları mutfaklara daha havadar bir serinlik kazandırır. Ölçeğin ortasında seçenekleriniz arasında gece mavisi, koyu gök mavisi, petrol mavisi, saks mavisi ve buz mavisi bulunur.

Saks Mavisi Mutfak Dolapları

Peki mutfak dolabınız için doğru tonu nasıl seçersiniz? Her şey, aradığınız his ve stile bağlıdır. Mutfağınızda kasvetli bir serin ve karanlık hissi istiyorsanız, lacivert veya koyu mavi (geleneksel) tercih edebilirsiniz. Bu, sıcak ve güneşli bir iklimde yaşayan biri için harika bir seçenek olacaktır. Koyu mavi, ısıyı ve ışığı dengelemeye yardımcı olur.

Ancak koyu mavi mutfağımda çok boğucu ve karanlık durur diyenlerdenseniz size önerimiz saks mavisi mutfak dolapları. Aşağıdaki örneğe bir bakın aşağıda saks mavisi mutfak dolapları yukarıdaki beyaz renk dolapları ile son derece uyumlu. Böylelikle hem mutfağınıza tarz katmış hem de olabildiğince aydınlık görünmesini sağlamış olursunuz.

Buz Mavisi Mutfak Dolapları

İstediğiniz görünüm hafif ve rahatlatıcı ise, mavinin orta ve açık tonları daha iyidir. Buz mavisi mutfak dolapları bir mutfakta ışığın ve alanın etkisini artırma eğilimindedir. Bu açık mavi tonu, alan algısını yoğunlaştırma eğiliminde olduğu için özellikle küçük mutfaklar için harikadır. Rahatlık hissi yaratmanız gereken büyük mutfaklar için, mavinin orta ve koyu tonları en iyisidir.

Mavi Mutfak Dolaplarında Hangi Tonu Seçmeliyim ?

Mavi mutfak dolabı modelleri için bir renk tonu seçerken en önemli şey, bir dizi rengi test etmektir. Çoğu boya şirketi, evinizde test edebileceğiniz boya örnekleri sağlar. Mutfağınızda farklı aydınlatma koşullarında ve diğer renklerin yanında hangi rengin nasıl göründüğünü bu şekilde görüp tercihinizi yapabilirsiniz. Tercih ettiğiniz rengi seçtikten sonraki adım, onu diğer renkler ve aksesuarlarla karıştırıp eşleştirmektir.

Mat Mavi Mutfak Dolapları

Çoğu insan için mutfak bir sığınaktır; zihninizi tüm günün stresinden kurtarmak için mükemmel bir yer. Mükemmel bir yaz gününde gökyüzünün derinliklerine bakmak veya masmavi bir okyanusun manzarasını seyretmek gibi, mat mavi mutfak dolapları, uzun bir günün ardından ferahlık sağlar. İlginizi çekebilir: mat mutfak dolapları

Yukarıdaki fikirleri bir başlangıç ​​noktası olarak kullanın ve olabildiğince yaratıcı ve benzersiz olmaktan çekinmeyin. Neye ihtiyacınız olursa olsun, ister birkaç tavsiye ister sıfırdan mutfak modelleme ve yapımı projenizde bir yardım olsun, Emu mobilya yardım etmek için her zaman burada. Uygun fiyatla kişiye özel mavi mutfak dolabı yaptırmak için hemen bizimle iletişime geçin…

Yandaki whatsapp hattımızdan mutfak dolabı ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi sorabilir ve güncel fiyatları alabilirsiniz.

Mutfak dolabınızı yenileyeceksiniz ancak hangi model veya yaptıracağınıza karar veremiyor musunuz ? Daha önceki yazılarımızdaki harika modellere hemen göz atın…