30 Farklı Mutfak Dolabı Kapak Modelleri ve Fiyatları (Harika Dolap Kapak Modelleri)

Mutfağınızın görünümüne uyacak ve mutfağınızda harikalar yaratacak mutfak dolabı kapak modelleri hakkında bu yazımızda detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Mutfağınızda şıklığıyla öne çıkan ve mutfağınızın tasarımını geliştirecek seçenekler olacağı için her tür mutfak dolabı kapak modellerini bilmek önemlidir. 

Aşağıdaki dolap kapak modellerini kontrol edin ve bilgi alın, böylece mutfağınızın nasıl görüneceğine kolayca karar verebilirsiniz.

Mutfağınızın tasarımı ve dizaynı sırasında, dolaplar genel iç mekanın yükseltilmesinde önemli bir rol oynar. Seçtiğiniz mutfak dolap kapakları  mutfağınızın tasarımı hakkında çok şey anlatır ve dolaplarınızı tamamlayan mutfak mobilyası ve aksesuarlarını seçmenizde size yardımcı olur. 

Şimdi, kendinize sorduğunuz soru şudur: Mutfak dolabı kapakları modelleri neden mutfağımın bu kadar önemli bir parçası?” Bunun nedeni, insanların mutfağa girdiklerinde genellikle ilk fark ettikleri şeyin mutfak dolabınız olmasıdır.

Dolaplar olmasaydı, mutfağınız baharat gibi yiyecekleri, içerdiği yiyecekleri ve tabak takımları, kaseler ve kaşık, çatal, bıçak vb. gibi mutfak gereçlerini depolamanıza izin verdiği için işlevsel olarak eksik kalır. Bu nedenle, şık olan mutfak dolabı kapakları kadar kullanışlı dolap kapakları seçmek de mantıklıdır. 

Unutmayın ki mutfak dolabı kapaklarının görünümü başkaları tarafından fark edilen ilk şey olacak ve bu nedenle harika görünümlü  mutfak dolabı kapakları almalısınız.

Doğru kararı vermenize yardımcı olmak için, farklı mutfak dolabı kapak modelleri içeren bu makaleyi oluşturduk. Bunları buradan okuyun ve hangisini en çok tercih ettiğinize kendiniz karar verin.

Mutfak Dolabı Kapak Modelleri 

Country Kapak Modelleri

Country kapak modelleri şu anda piyasada en çok aranan seçeneklerden biridir. Popüler olmalarının birçok nedeni vardır; Birincisi, geniş bir renk, boyut ve tasarım yelpazesine sahip oldukları için çok yönlü olmalarıdır. Farklı boyutları ve tasarımları sayesinde her türlü dolaba kolayca uyum sağlar ve her türlü mutfak tasarımını tamamlayabilir.

Country mutfak dolabı kapak modelleri minimalist tasarıma sahiptir ve süper zariftir. Bu yüzden çoğu modern ev sahibi için bir numaralı seçimdir. Sadelikleri ve sofistike olmaları sayesinde, bu dolap kapakları, ister geleneksel ister çağdaş olsun, her türlü iç mekan ile uyumludur.

Genel olarak, country dolap kapakları, özellikle MDF den üretilir ve CNC’de işlenerek üzerine oymalı desenler verilir. (Daha fazlası için: 30 Country mutfak dolabı modeli)

Lake Kapak Modelleri

Lake kapak modelleri çeşitli şekillerde tasarlanabilir. İster mat ister parlak seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Ayrıca lake kapaklar mutfaklarınızda çok şık ve pürüzsüz bir görünüm yaratır. Ancak lake kapak modelleri, mutfak dolabı seçiminde en yüksekli fiyatlı seçenektir. 

Bununla birlikte, tüm düz lake kapakların ortak bir özelliği vardır – yani, genellikle çerçeveleri ve desenleri yoktur. Onlar sadece katı MDF levha üzeri kaplamadır. Minimalist estetiğinden dolayı bu dolaplar modern ev sahipleri arasında oldukça popülerdir.

Lake kapaklı mutfak dolapları için daha fazla model görmek isterseniz: 25 lake mutfak dolabı modeli bu yazımızda…

Parlak Membran Kapak Modelleri

Son işlem, mutfak dolabınızın son görünümü üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir ve işte burada, yüksek parlaklıkta membran kapak modelleri tercihi devreye girer. Parlak membran dolap kapakları, seçtiğiniz dolap rengi ne olursa olsun canlı ve temiz bir görünüm sağlar.

Parlak membran kapak modelleri, geleneksel mutfaklardan ziyade modern bir mutfağa harika bir katkı sağlarlar ve tüm mutfağın parlak ve geniş görünmesini etkili bir şekilde sağlarlar. Parlak mutfak dolaplarının en büyük avantajlarından biri temizliği kolaylaştırmasıdır. Herhangi bir kir veya leke tek bir hareketle kolayca silinebilir.

Yüksek parlaklığın sıkça kullanıldığı balon kapak mutfak modellerine bakmak için…

Mutfak Dolabı Akrilik Kapak Modelleri

Modern ve yenilikçi tarzları sayesinde akrilik kapak modelleri bugün mutfak dolabı yaptıracaklar için piyasadaki en yaygın dolap kapak modellerinden biri haline gelmiştir. Akrilik mutfak dolabını ister kulplu ister kulpsuz kapak seçenekleriyle tercih edebilirsiniz.

Yukarıdaki mutfakta sıradan beyaz yerine turuncu gibi aşılmadık akrilik kapak modeli tercih edilmiş. Ayrıca bugün mutfaklarda şıkca gördüğümüz kulpsuz tasarımların aksine krom zarif kulplar ile birlikte uyumlu bir tasarım yaratılmış. 

Akrilik kapak modelleri lakeden daha ucuz, diğer kapak modellerinden (balon, high gloss) daha pahalıdır. Ancak mutfaklarda çok şık, ışıl ışıl bir görünüm oluştururlar. (Daha fazlası için akrilik mutfak dolapları modelleri)

Eskitme Mutfak Dolabı Kapak Modelleri 

Bu, kendisine bir kır evi veya antika cazibesi olan mutfak dolabı kapak türüdür. Bu tür dolaplar, eski hisler yaratan ovalanmış yamalar ile herhangi bir kapak tarzında görünebilir. İyi haber şu ki, hemen evlerinizde dolap kapaklarınıza eskitme bir görünüm verebilirsiniz. (Daha fazlası için: eskitme mutfak modelleri)

Mutfak Dolabı Cam Kapak Modelleri 

Minimal dokunuşla şıklık, minimalist ve modern mutfak dolapları: mutfak dolabı cam kapak modellerinin tanımı olabilir.

Mutfak alanlarını geniş ve ferah tutmak için cam kapaklar kullanmak iyi bir fikirdir. Camın şık, uyumlu ve sıcacık yapısı ile dilediğiniz mutfağa ulaşabilirsiniz. Cam kapaklı mutfak dolaplarını inceleyin ve hangi tasarımın kullanılacağına karar verin.

Dolaplarınızda doğal tonlarınızı camla tamamlayın. Cam dolap, tek tip dolap anlamına gelmez. Bir çok farklı dolap kombinasyonu ile aradığınız stili bulabilirsiniz. 

Aradığınız her türlü mutfağa uygulayabileceğiniz cam dolaplar aşağıdaki örneklerde mevcuttur. Fikirlerimizden bazılarını test edebilir ve evinizde hangi stili istediğinize karar verebilirsiniz.

Camlı mutfak dolabı kapakları biraz pahalıdır, ancak mutfağınızın parlak ve süslü görünmesini istiyorsanız harika bir seçimdir.

Dolap kapaklarınızı seçebileceğiniz, çoğunlukla şeffaf, renkli ve opak olmak üzere birçok cam seçeneği vardır. Buna ek olarak, kendi ideal çerçevenizi seçme seçeneğiniz de olabilir. Örneğin, istediğiniz tasarımda düz bir çerçeve, ahşap çerçeve veya camlı çerçeveye sahip olabilirsiniz.

Çoğu ev sahibi aynı zamanda cam rafların içine spot ışıkları yerleştirir, böylece mutfağın ekranda mükemmel bir birim olarak görünmesini sağlar.

Saydam Cam Mutfak Dolap Kapakları

Bu klasik cam türü tüm mutfak türlerine uygundur, bu nedenle mevcut en güvenli seçenektir. Şeffaf cam mutfak dolap kapaklarında, dolabın içeriği her zaman görünür durumdadır.

Buzlu Camlı Mutfak Dolap Kapakları

Buzlu cam, dolabınızda tutulan içeriğin gözükmesine izin vermeyen mutfak dolap kapak modelidir. Süper havalı ve şık bir görünüme sahiptir, bu da onu modern bir iç mekan için ideal kılar.

Oymalı Kapak Modelleri

Oymalı mutfak dolapları modası hiçbir zaman geçmedi. Üstelik oymalı kapak modelleri de sürekli değişmekte ve stiller daha modern hale gelmektedir. 

Mutfak dolaplarınızın estetik değeri dışında çok fonksiyonel olması gerekiyor. Oymalı mutfak dolapları türlerini düşünüyorsanız, tasarımlar, ahşap seçenekleri, donanım seçenekleri ve renk seçenekleri ile ortaya çıkma konusunda kendinizi zorlamaya hazır olmalısınız. 

Oymalı tarz, geçmişten gelen zamansız tasarım etkilerine dayanır: 18. yüzyıl Osmanlı sarayı, Fransız şatosu veya Toskana villası hayal edebilirsiniz. Yepyeni ve modern olanaklarla dolu olsa da, genel anlamda oymalı bir mutfağın mirası vardır.

Kulpsuz Kapak Modelleri 

Mutfağınızda hem modern hem de en yeni trend bir dolap görmek isterseniz kulpsuz kapak modelleri sizin ilk seçeneğiniz olabilir. İster mat ister parlak seçenekler ile mutfağınızda istediğiniz modele sahip olabilirsiniz. Bize soracak olursanız kulpsuz mat gri modeller evinize gelen misafirleri büyülecektir. Daha fazla gri kulpsuz kapaklı mutfak dolabı için bu yazımıza göz atın…

Beyaz Mutfak Dolap Kapak Modelleri 

Bu güzel beyaz mutfak dolap kapak modelleri daha da öne çıkaran hafif cam fayanslar. Kuvars siyah tezgah, beyaz ile kontrast sağlarken, dolaplar paslanmaz çelik aletleri ifade ediyor. 

Beyaz kapakların hakim olduğu bu mutfakta metal avizeleri ve çağdaş havayı çok sevdik! Siyahın yarattığı kontrastla modernize edilmiş mutfak, cam dolaplarla tam bir modern mutfak görünümüne kavuşmuş diyebiliriz. Mutfağınızda beyaz kullanmak istiyorsanız bu mutfak size harika bir örnek oluşturabilir.

İlginizi çekebilir: 40 Harika Beyaz Mutfak Dolabı Modeli

Mutfak Dolabı Kapak Modelleri ve Fiyatları

Mutfak dolabı kapak fiyatları sizin seçeceğiniz kaplama türüne göre değişiklik göstermektedir. En pahalı seçenekler lake ve cam kapak olanlardır. En ucuz seçenek ise balon (membran) kapaklardır. Mdf ve kapak kaplama malzeme fiyatları çok sık değişiklik göstermektedir. Güncel fiyatları hemen öğrenmek için yandaki whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İstediğiniz mutfak dolabı kapak modeline, rengi ve tarzına sahip olabileceğiniz, ister tüm mutfak dolabını yenileyeceğiniz ister sadece mutfak dolabınızın kapaklarını yenileyeceğiniz bir proje olsun, uygun fiyatla mutfak dolabı kapaklarına sahip olmak için hemen Emu mobilya ile iletişime geçebilirsiniz.

Dolap Kapak Modelleri (Daha Fazla Mutfak Dolabı Kapak Modelleri Arayanlara) 

Kır çiftlik evi mutfakları her yerdeki evlerde iç tasarımın vazgeçilmezi haline geldi. Bu kırsal estetiğe ulaşmak için açık rafları, doğal ahşap kaplamaları ve yaşanılan mobilyaları tercih edebilirsiniz. Zamansız bir görünümü tamamlamak için etkileyici, sade ve diğer dolap kapak modelleri ile uygulayın. Tüm bu unsurlar, bir kır evi mutfağı tarzına ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Çiftlikten ilham alan bir tasarım size göre değilse, modern çiftlik evi mutfaklarına göz atın. Bu zamansız stil, rustik unsurları modern vurgularla ustaca bir araya getirerek kırsal çiftlik evi tasarımlarının cazibesini sunarken aynı zamanda çağdaş ve minimalist tarzların temiz, endüstriyel profillerini de yakalar. Bu görünümü elde etmek için, ankastre donanıma sahip modern geleneksel karışımı mutfak dolap kapak modellerini tercih edebilirsiniz.

Minimalist eğilimler, ev sahiplerinin evlerinde odaları dekore etme ve düzenleme şeklini ele geçiriyor. Ve mutfaklar da bir istisna değil. Çağdaş / minimalist mutfaklar, genellikle temiz, şık hatlara ve sade mobilyalara sahip düz mutfak dolabı kapakları içeren pratikliği ve işlevi benimser. 

Minimalist mutfak tasarımları görünüşte sade görünse de, etkileyicilikten başka bir şey değildir. Nötr bir renk paleti, mermer ve ahşap gibi doğal malzemeler ve bir veya iki renkli vurgu içeren dolap kapak modelleri ile stili renklendirmeyi deneyebilirsiniz.

Okyanus yaşamını tasvir eden yumuşak tonlar ve sanat eserleriyle karakterize edilen Akdeniz mutfağı tasarımları, yatıştırıcı, tatil zamanı ambiyansı sağlamayı amaçlamaktadır. Bu evlerdeki mutfak dolabı kapakları, genellikle beyaz veya nötr tonlarda yükseltilmiş panel veya orta kayıt kapıları bulunan bu mutfakların bir diğer büyük tasarım öğesidir.

Toskana ve İspanyol tasarımlarından esinlenen Akdeniz mutfakları, toprak tonlarını kucaklar ve tipik olarak elle boyanmış karolar ve ince detaylara sahiptir. Mutfak dolabı kapak modellerini seçerken, sıcak bir renk paletinden ilham alan tasarımlara sadık kalmalısınız. Krem tonlarında veya koyu lekeli ahşap kaplamalarda yükseltilmiş ve oymalı mutfak dolabı kapak modelleri Akdeniz tarzı için idealdir.

Yukarıda belirtilen tarzların bir karışımı için, geleneksel mutfak tasarımları mükemmel bir klasik ortam yaratır. Bu mutfak tarzı zamansız, samimi ve doğal tonları ve malzemeleri kucaklayan güzel detaylara sahiptir. Klasik ve oymalı işlemeler gibi dolap kapak profillerinin bir karışımı, çeşitli iç dekor şemalarıyla iyi bir şekilde birbirine geçen geleneksel bir mutfak elde etmenize yardımcı olacaktır.

Oymalı kapak modelleri, klasik mutfak dolapları için yaygın bir seçimdir. Daha muhteşem, romantik bir hava için daha ayrıntılı oymaya sahip bir kapak seçebilirsiniz. 

Mutfak tezgahınız için bir sivri uçlu kenar seçmek, oymalı mutfak dolaplarına geleneksel bir dokunuş katar. Fayans döşemesini kullanarak mutfağınızın karakteri güçlendirebilirsiniz. Süslü karo şekilleri, daha karmaşık desenler veya özel kaplamalar düşünebilirsiniz.

Oymalı bir mutfak renk paleti tipik olarak sıcak, davetkar ve tanıdıktır. Kestane veya ceviz gibi ahşabın güzelliğini sergileyen derin lekeler, oymalı mutfak dolapları kapakları için popüler seçeneklerdir. Lekeli bir perdah tekniği kullanmak, kapak stilinizin ayrıntılarını vurgulayarak mutfağınıza daha da zenginlik ve boyut katar.

Cam Mutfak Dolap Kapakları

Bayıldığımız muhteşem mutfak alanlarının çoğunun ortak bir özelliği var: her mutfak eşyamızın kapalı bir yeri var. Ancak düzenli ve davetkar bir mutfak alanı istediğiniz için, tüm eşyalarınızı saklamanız gerekmez. Bir alternatif hakkında konuşalım: cam mutfak dolap kapakları…

Bu aşağıdaki kahverengi tonlu mutfağı biz seviyoruz. Zemin, dolaplar ve tezgahın oradaki fayanslar birbiriyle çok uyumlu. Cam olan üst dolaplar, mutfağı tamamen karanlık olmaktan kurtarıyor ve bunun yanında metallerle bütünlük sağlıyor.

Bu aşağıdaki model cam mutfak dolaplarının en güzel hali olabilir! Dolap kapaklarının tasarımı özenle düşünülmüş. Kahverengi raflarla bir araya gelen bu şık cam kapaklar, dışarıdan harika bir manzara oluşturuyor. Kapılar kapatıldığında cam sayesinde görünen raflar kalan dolaplarla uyum sağlamıştır. Çiftlik evi lavabo ve mermer tezgah buzlu cam durumuna uyum sağlamıştır.

Açık konsept mutfakta cam kapaklı dolap kullanmak çok akıllıca bir seçenek olabilir. Mutfağınıza şık bir dokunuş sağlarken, alanınızı bunaltmadan ve diğer alanları daraltmadan mutfak dolaplarının kullanılmasını sağlar. Tamamen beyaz olan bu mutfakta, siyah sandalyeler beyaz adaya çok yakışmış. Aydınlatma ile birleştiğinde bu mutfak, modern mutfağın harika bir örneğidir.

Bu modern küçük mutfaktaki en çarpıcı şey camlı mutfak dolapları ile grinin şıklığı. Ahşap detaylarla desteklenmiş siyah tezgah ile tamamlanan gri dolaplar. Tüm tonların yeterince ve zevkli bir şekilde döşendiği bu mutfakta aydınlatma da siyahın asaletine yakışacak kadar zarif. (İlginizi çekebilir: küçük mutfak dolabı modelleri)

Mutfağınızda cam dolaplar istiyorsanız bu muhteşem mutfağa bir göz atmalısınız. Göz alıcı koyu renkli ahşap dolaplar, siyah mutfak tezgahı ve beyaz tuğla fayanslar mükemmel bir uyum içinde. Siyah çerçeveli cam kapak modelleri, mutfağın zarif atmosferine katkıda bulunmuş ve siyah kulplarla uyumlu hale getirilmiş. Mutfağın karanlık atmosferini yumuşatan açık renkli ahşap zemin çok iyi düşünülmüş.

Cam kapılı koyu renkli ahşap dolaplar tasarlarsanız nasıl olur? Bizce çok şık görünür. Cam dolaplarınızı aydınlatarak hem mutfağınıza genel bir hava katar hem de gri mutfak dolaplarınızın daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Ahşap zeminle tamamlanan bu mutfak, mozaik çini fayanslar ile dolapları mükemmel uyumlu yapmış diyebiliriz.

Koyu renkli ahşap dolapların sıklıkla kullanıldığını görüyoruz. Metal çerçeve ve cam ön dolaplarla kullanımı oldukça şıktır. Bu mutfakta yakalanan sıcak atmosferi sağlayan metaller ve koyu ahşaplar birbirini tamamlayarak sıcak bir ortam yaratıyor.

Bu modern mutfak dolabı kapaklarında ağırlıklı olarak füme tonları kullanılmıştır. Ada üzerinde beyaz çerçeveli cam dolap kapakları, cam raflar ile eşleştirilmiştir. Granit beyaz tezgah ile yoğun gri kullanımı biraz kırılmış ve mutfağa modern bir görünüm kazandırılmış. Modern aksesuarlarla tamamlanan mutfakta ahşap zemin ve ahşap aksesuar detayları mutfağı sevdirecek özellikler arasında yer alıyor.

Mutfak Dolabı Kapak Modellerine Göre Mutfak Dolabı Yaptırmak İstiyorum Nereden Yaptırabilirim ?

Yukarıda, internette gördüğünüz yada hayalinizdeki mutfak dolabı kapak modelinin kullanıldığı kendi zevklerinizde, mutfağınızın ölçülerine uygun mutfak dolaplarına uygun fiyatla sahip olmak veya sadece fiyat almak için hemen bizimle iletişime geçin… (Yandaki whatsapp hattımızdan da bize ulaşabilirsiniz.)

Daha fazla mutfak dolabı kapak modelleri mi görmek istiyorsunuz daha önceki yazılarımızdaki harika modellere göz atın…