Panjur Kapak Dolap Vestiyer Modelleri ve Fiyatları

Panjur Kapak Nedir ?

Panjur kapak, masif ahşaplara veya mdflere CNC ile yatay şekiller verilerek oluşturan dolap kapaklarıdır. Bu panjur kapaklar, dolap kapakları kapalı tutulduğunda bile doğal havalandırmaya erişim sağlamaya yardımcı olurlar.

Panjur Kapakların Amacı Nedir?

Panjur kapak tasarımları, rakipsiz avantajları nedeniyle modern ev sahipleri arasında büyük popülerlik kazanıyor. İşte evinizde onları seçmenin en önemli nedenleri…

Panjur kapaklar daha büyük bir oda yanılsaması yaratabilir ve hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir.

Hava akışı. Dolap kapaklarınızı kapalı tutmak ama yine de dışarıdan kıyafetlerinize biraz temiz hava aldırmak istiyorsanız, açık panjurlu kapakları tercih edebilirsiniz.

Modern görünüm. Panjur kapaklar bir dolap kapağının birincil amacına hizmet etmenin yanı sıra odanıza ekstra bir güzellik katar. Küçük bir kişiselleştirme ile bu kapaklar evinizin modaya uygun görünmesini sağlayabilir.

Bakımı kolay. Panjurlu kapaklar harika görünse de bakımı ve temizliği kolaydır. Nemli bir bezle silmek veya fırça ile tozunu almak, dolap kapaklarınızın harika görünmesini ve uzun yıllar dayanmasını sağlayacaktır.

Panjur Kapak Modelleri

Yatak odanızdaki gardrobunuz için kapak modeli seçiyorsanız, şüphesiz hem işlevsel hem de iyi görünen bir şey arıyorsunuzdur. Bugün piyasada birçok farklı seçenek mevcuttur. Çok fazla kapak modeli vardır, bazıları düz bazıları dekoratiftir ayrıca bir dizi farklı malzeme de mevcuttur.

Emu mobilya panjurlu kapakları sizin için özel olarak üretiyor. Bunlar, isterseniz en kaliteli masif ahşaptan veya mdf üzeri lake boya ile yapılır.

Dolabınız için panjurlu kapılar düşündüyseniz ancak bu seçimden %100 emin değilseniz, neden panjur kapak seçimi yapmalısınız hemen göz atalım. Ayrıca evinize en çok uyacak modeli de aşağıdan seçebilirsiniz.

Ahşap Panjur Kapak Modelleri

Bu model basit ama zarif bir ahşap panjurlu kapaktır. Her kapının biri üstte diğeri altta olmak üzere iki bölümü vardır. Kesit, açılı bir etki yaratmak için küçük ahşap çıtalarla doldurulur. Bu kapak, şık ve zarif dolaplar için mükemmeldir.

Sürgülü Panjur Kapaklar

İster yatak odanız ister depolama alanlarınız için olsun, sürgülü panjurlu kapaklar daha iyi alan yönetimi sağlar. İki veya daha çok yönlü, beyaz sürgülü kapı, istediğiniz her yere sığacak şekilde boyutlandırılabilir.

Katlanır Panjur Kapaklar 

Bu modern tarzdaki katlanır kapaklar her türlü dolaba uyarlanabilir. Katlanır ahşap panjur kapaklar, her biri bir menteşeye bağlı dört küçük kapıdan yapılmıştır.

Panjur Kapak Dolap

Evinizdeki herhangi bir tasarım öğesinde olduğu gibi, dolaplarınız için panjur kapaklar takmanın artıları ve eksileri vardır. Birçok insan bu kapıları tasarım estetiği için kullanmayı sever. Klasik ve benzersiz bir görünüme sahiptirler. Panjur kapaklı dolapları kullanmanın ilk avantajı tasarımdır. Bu tür kapaklar her evde güzel görünür ve asla modası geçmez.

Açık panjurlu ve kapalı panjurlu kapılar arasında seçim yapmalısınız. Seçiminiz tarzınıza bağlı olacaktır. Çoğu kişi kapalı panjurları daha zarif görür, ancak açık panjurlar daha mimari stilde bir tasarım sunar. Açık panjur kapakların bir diğer avantajı da havalandırmadır. Çok seyahat ederseniz veya çoğu zaman dolap kapılarınızı kapalı tutarsanız, dolabınız havasız olabilir. Açık panjur kapak dolaplara geçiş, hava sirkülasyonunu sürdürerek herhangi bir kötü kokuyu uzak tutar.

Panjur kapaklar ayrıca bir odada ekstra alan yanılsaması verir. Daha küçük alanlarınız varsa, bu kapakları tercih etmek evinize yeni bir açıklık getirebilir.

İki katlı sürgülü kapıdan akordeon tarzı kapıya kadar çeşitli kapak stillerine uyacak kadar çok yönlüdürler. Panjur kapaklar, masif ahşap ve MDF dahil olmak üzere çeşitli ahşaplardan yapılabilir.

Panjur Kapak Dolap Fiyatları

Panjur kapak dolaplar, çeşitli panjur çıta genişliklerinde mevcuttur ve büyük veya küçük tam özel boyutlarınıza göre sipariş vermek için yapılır. Panjur kapaklar ayrıca, bir açıklığın panjur ve diğerinin yükseltilmiş veya düz bir panele sahip olmasına izin veren bir merkez ray veya orta direk ile inşa edilebilir. Bunlar da fiyatı etkileyen unsurlardır. 

Emu mobilya, sizin herhangi bir mutfak, özel dolap veya ticari proje için mükemmel panjurlu kapaklara sahip olmanızı sağlar. Ayrıntılar ve net fiyat almak için yandaki whatsapp hattımızdan hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar