25 En iyi Rustik Mutfak Dolabı ve Rustik Mutfak Modelleri

Rustik Mutfak Dolabı

Dikkate alınması gereken birçok mutfak stili olsa da, son zamanlarda birçok aile rustik mutfak dolabı ve modellerini benimsiyor. Mutfak evin kalbidir ve rustik bir görünüm, yaşam alanınızın geri kalanı için tonu belirleyebilir.

Bu popüler trend, güzel bir yüzey oluşturmak için doğal öğeler, sıcak renkler ve yıpranmış dokular kullanır. Doğru estetiğe sahip bir rustik mutfak modeline sahip olmak için, dekorunuzun temeli olarak rustik mutfak dolabını seçerek başlamanız gerekir.

Bu alanın modellenmesinde en önemli özelliklerden biri olarak doğru rustik mutfak dolaplarından birini seçmek, sonuna kadar kullanabileceğiniz güzel bir pişirme alanına sahip olmak için çok önemlidir.

Aramanıza ilham vermek için, size avantajlı bir başlangıç ​​sağlayacak en iyi rustik mutfak dolabı ve modellerini derledik. Modern bir kır mutfağı inşa etmek istiyorsanız, bu rustik mutfak dolabı modellerini çok seveceksiniz.

Rustik Mutfak Modelleri

Rustik mutfak modelleri, zarif bir eski tarz görünüm oluşturmak için doğal stili modern tasarımla karıştırmak ve eşleştirmekle ilgilidir. Yeni başlayanlar için, dolaplar genellikle çam ve meşe gibi kaliteli ahşap türlerinden yapılır. Ahşap mutfak dolapları, rustik tarzı somutlaştırdıkları, doğal tonları vurgulamak için kullanılabilecekleri ve ahşap döşemeler ile her zaman güzel göründükleri için favoridir.

Rustik mutfak renkleri sizin zevklerinize göre ve lekeli, eskitme, dokulu veya boyalı dolaplar isteyip istemediğinize göre değişir. Renk seçenekleri beyaz, mavi ve griden siyah, deniz mavisi ve koyu ahşap arasında değişebilir. Aşınmış bir görünüm için pürüzlü boyaya veya yumuşak bir yüzey için solmuş boyaya odaklanmak isteyebilirsiniz.

Rustik mutfak dolaplarına daha çağdaş bir his için cam kapaklar dahil olmak üzere farklı tipte dolap kapak stilleri de vardır. Küçük mutfakların rustik dolabı modelleri ile pratik olması gerekirken, geniş mutfak alanları rustik bir ada içerebilir. Rustik bir mutfak adası, dekoru geliştirirken pişirme ve saklama alanını daha da artırabilir.

Bir kır evinde, çiftlik evinde ya da dağlarda bir yerde yaşıyor olsanız da, mutfağınız  rustik mutfak dolapları rahatça kullanılabilir. Günde birkaç kez kullanılan yoğun trafiğe sahip odalar olarak bu alan aynı zamanda ısı ve su kullanan cihazlarla da doludur. Bütün bunlar bir oda için çok zor olabilir ve yıpranmış görünmeye başlayabilir.

Rustik mutfak modelleri, aşınma ile birlikte harika görünme eğilimindedir ve genellikle zaman geçmesiyle birlikte daha iyi görünmeye başlar. Ayrıca genellikle oldukça dayanıklıdırlar. Rustik mutfak dolapları yıllarca dayanabildiği için harika bir seçenektir ama aynı zamanda zamansız bir estetiktir. Uzun ömürlülük ve klasik görünümün kombinasyonu, rustik mutfak dolaplarını çok arzu edilir kılar.

İlgili yazı: Country mutfak modelleri

Rustik Mutfak Dolabı Fiyatları

İster iyi bir bütçeniz olsun, ister ucuz bir seçeneğe ihtiyacınız olsun ya da maliyete bakılmaksızın lüks fikirler istiyorsanız, bakabileceğiniz çeşitli dolaplar vardır. Ancak rustik mutfak dolapları genellikle masif ahşaptan yapıldığı için mdf ve suntaya göre daha maliyetlidir. Bu dolapların fiyatları kullanılan ahşabın türüne (çam, meşe, akçaağaç) göre oldukça değişkenlik gösterir. 

Yandaki whatsapp hattımızdan güncel rustik mutfak dolabı fiyatları veya rustik mutfak modelleri hakkında merak ettinizlerinizi sormak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sizin mutfağınızın ölçülerinde, kendi zevklerinize göre, istediğiniz malzemeden yapılmış rustik mutfak dolabına sahip olmak için hemen Emu mobilya ile iletişime geçebilirsiniz.

İşte mutfağınızı yenilerken göz önünde bulundurmanız gereken 25 harika rustik mutfak dolabı ve modelleri!

Adaçayı Yeşili Rustik Mutfak Dolabı

Birçok insan beyaz mutfak dolaplarına yöneliyor. Beyaz bir odayı daha büyük gösterebilir ancak bu adaçayı yeşili dolaplar da onlara benzer bir hafifliğe sahiptir. Çok karanlık ve heybetli hissettirmezler. Ancak bazen beyaz dolaplar kadar kolay kirli görünmezler ve ahşap görünümlü tezgahlarla iyi bir şekilde eşleşirler. (İlgili yazı: 25 son moda yeşil mutfak dolabı modeli)

Ahşap Dokulu Rustik Mutfak Dolabı

Rustik bir görünüm elde etmenin en kolay yollarından biri, mutfak dolaplarınız da dahil olmak üzere mobilyalarınızı eskitme görünümünde kullanmaktır. Ahşap gibi doğal malzemeler çok iyi eskitilir. Süreklilik ve akış için mutfak adanızı mutfak dolabınız ile koordine edebilirsiniz. Bu mutfak aynı doğal dokulu ahşabı tavana kadar götürüyor. (İlginizi çekebilir: eskitme mutfak dolapları)

Beyaz Rustik Mutfak Modelleri

Yıpranmış Beyaz Rustik Mutfak Dolapları

Tuğla, rustik bir mutfakta kullanmak için mükemmel bir malzemedir. Aynı zamanda benzersiz bir stile sahip sağlam ve dayanıklı bir yapı elemanıdır. Bununla birlikte, tuğla bir odayı ağırlaştırabilir. Alanı aydınlatmak için beyaz dolaplar getirerek bu etkiyi dengeleyebilirsiniz. Yıpranmış beyaz ahşap dolaplar, kaba tuğla ile mükemmel bir dengedir.

Camlı Beyaz Rustik Mutfak Dolap Kapakları

Bu çiftlik evi tarzı tasarım, bol miktarda pencere sayesinde bol miktarda doğal ışık alır. Bu, daha az üst dolap alanı anlamına gelirken, görebileceğiniz cam kapaklı rustik dolaplar ekleyerek bunu telafi edebilirsiniz. Bu parlak, havadar doğal ışık kalitesinden ödün vermeden daha fazla depolama alanına sahip olacaksınız.

Tuğla Duvarlı Beyaz Rustik Mutfak Dolapları

Mutfak dolaplarınızı daha rustik hissettirmenin bir yolu, onlara dekoratif öğeler eklemektir. Bu tasarım, sobayı çerçeveleyen eski masa ayakları ve ilginç bir unsur ekleyen genişletilmiş çekmece kulplarına benziyor.

Modern Rustik Mutfak Modelleri

Dolaplar İçin Modern Rustik Ahşap Çekmeceler

Rustik bir mutfağın eski moda olması gerekmez. Bu çekmeceleri kullanarak daha modern bir dokunuş içerebilirsiniz. Aşağı kısımdaki dolaplara erişmek zor olabilir. Çok fazla eğilip ortalıkta dolaşmanız gerekebilir. Bunun yerine çekmeceleri kullanmak, eşyalarınıza erişmeyi kolaylaştırır.

Modern Rustik Mutfak Modelleri

Küçük bir mutfak bile rustik dokunuşları içerebilir ve bu adaçayı yeşili dolaplar çiftlik tazeliği çekiciliğine sahiptir. Sağlam metal çekmeceler ek çekicilik katarken, taze otlar ve kareli kurulama bezi gibi sevimli dokunuşlar görünümü daha da vurgulamış.

Pencereli Modern Rustik Mutfak Dolabı

Bu dolaplardaki güçlü ahşap damarlı desenler inkar edilemez derecede rustikdir. Ancak siyah metal toz boya kaplı çekmeceler gibi modern unsurlar, bu görünümü doğrudan modern çağa getiriyor. Bir yan not olarak, bu tarz lavabolar büyüleyici bir çiftlik evi hissine sahiptir. Bu, geleneksel beyaz porselen yerine siyah granitten yapılmıştır, bu da odanın daha çağdaş hissetmesine yardımcı olur.

Güzel Ahşap Ada ile Modern Beyaz Rustik Mutfak Dolapları

Dolaplarınızın her zaman öne çıkmasını isteyebilirsiniz, ancak bazen diğer öğelerin öne çıkma şansı elde etmesi için birbirleriyle uyum sağlamaları gerekir. Koyu ahşap kirişler ve ada burada öne çıkan özelliklerdir. Temiz çizgiler, beyaz boya ve koyu çekmeceler hala rustik, ancak çok abartısız bir şekildedir.

Rustik Mutfak Dekorlu Modern Dolaplar

Bu dolaplar şık ve moderndir, ancak bir tuğla duvarla eşleştirildiğinde daha rustik hissettiriyor. Bu etki, dekoratif kulplar ve cam kapılar üzerindeki çapraz çizgili ahşapta da görülüyor.

Mavi Rustik Mutfak Dolabı

Pek çok insan mutfağına bir kiremit tezgah arası fayans ile mutfağına renk patlaması katıyor, ancak dolapları daha nötr bir renkte bırakıyor. Rustik bir çiftlik evi mutfağına dair bu yeni yorumda, dolaplar maviye boyanmış.

İlgili yazı: 30 Harika Mavi Mutfak Modeli

Tamamen Rustik Ahşap Mutfak Dolapları

Rustik bir tarz elde etmenin bir yolu, aynı yapı malzemesini odanın birkaç farklı unsurunda kullanmaktır. Pek çok insan, rustiğin dağınık olduğu fikrine sahip, ancak bu odadaki ahşabın sadeliği ve sürekliliği bu fikre meydan okuyor. Lekeli ahşap mutfak dolapları, ahşap zemin ve kahvaltı barı ile güzel bir şekilde koordine edilmiş. Dikkat edilmesi gereken önemli nokta, her tür ahşapta küçük farklılıklar olduğudur: bu, alanın fazla koordineli olmasını engeller.

Gri ve Mavi Açık Konsept Rustik Mutfak

Birçok insan açık konsept mutfaklarını daha modern bir şekilde tasarlamayı tercih ediyor, ancak doğal unsurları da mutfaklarınıza getirebilirsiniz. Bu dolaplardaki çizgiler şık ve fütüristtir, ancak ahşap lekesi rustik bir havaya sahiptir. Aynı lekeye sahip endüstriyel tarzdaki tabureler genel görünüme katkıda bulunmuş.

Doğal Öğelerle Donatılmış Rustik Mutfak Modelleri

Dekorunuza rustik bir hava katmanın en iyi yollarından biri, doğal unsurları bir araya getirmektir. Buradaki dolaplar bir tür ahşaptan yapılmıştır. Parke zemin, mutfak ada dolapları ve açıkta kalan kiriş tavanı diğer ağaç türlerinden yapılmıştır. Bir duvar doğal taştan yapılmıştır, adanın tepesi ise ışıltılı bir kuvars levhadır. Birçok renk ve doku bu odaya çok doğal bir his veriyor.

Rustik Mutfak Dolaplarını Renk Sıçramasıyla Süsleyin

Eski bir baraka tarzı getirmek, mutfağınızda şık bir saklama alanı elde etmenin harika bir yoludur. Dolaplarınızla daha fazla oynamak için, onları bu tozlu turkuaz ton gibi cesur bir renge boyatın.

Sade Dekorlu Muhteşem Rustik Mutfak

Bu mutfak yeni bir tarzdır, ancak bazı tasarım öğeleri daha rustik ve eski moda hissettiriyor. Tuğla tezgah arası fayans ve ahşap tavan, harika bir çiftlik evi havası yaratır. Adadaki dolaplar, mekanın geri kalanını kaplayan dolaplardan farklı renktedir ve daha eklektik bir his veriyor.

Rustik Mutfak Dolapları Nereden Alınır ?

Yukarıdaki gördüğünüz bir modeli veya halinizdeki rustik mutfak dolabına kendi istediğiniz tasarımda, renk ve malzeme seçiminde uygun fiyatla sahip olmak isterseniz hemen Emu mobilya ile iletişime geçin…

Otantik Mutfak Dolapları

Otantik mutfak dolapları modası asla geçmez. Tüm nesiller tarafından sevilen zamansız tasarımları, güzelliği, maksimum saklama alanını ve size, ailenize ve konuklarınıza yıllarca ilham verecek ve heyecanlandıracak birçok büyüleyici ayrıntıyı garanti eder.

Otantik mutfak dolapları farklı dönemlerden çeşitli tasarım öğelerinin bir kombinasyonunu içerirler. Otantik tarzdaki dolaplar, onlarca yıllık mutfak tasarımından ve yüzyıllık iç tasarımdan yalnızca en iyisini alarak, nihai klasiklerin keyfini çıkarmanın mümkün olduğuna dair kesinlik ve farkındalık sağlarlar.

Otantik mutfaklar, içinizdeki çocuğun kendini şımartacağı ev benzeri bir his verir. Rustik mutfak tasarım modelleri ve otantik mutfak dolapları, bir ebeveyn olarak size ve çocuklarınıza sıcaklık ve iç mekanda benzersiz bir deneyim yaşatacaktır.

Otantik mutfak dolaplarında kremler, beyazlar, açık yeşiller ve griler gibi yumuşak, sessiz renkleri birleştirin veya tüm zamanların klasik ahşap lekesini kullanın. Bu odun damarının odaya giren herkesin dikkatini çekmesine izin verin. 

Mutfağınızın gerçekten rahatlatıcı ve şık bir otantik alan olmasını istiyorsanız, rustik mutfak dolabı modellerini seçerek başlayın. Bu size tarafsızlık ve sıcaklık getirecek ve dekorasyona kolayca devam etmenizi sağlayacaktır.

Modern Otantik Mutfak Dolapları

Ev sahiplerinin ve iç mimarların mutfak dolabı stillerinde çeşitli tercihleri ​​anlayarak, farklı tasarımlar, renkler ve kaplamalar sunarlar. Otantik mutfak dolapları, etkileyici tarzı kapaklar, sade çizgiler ve çağdaş renklerle gelen modern bir dokunuşa sahiptir. Bu otantik mutfak dolapları görünümlerinde klasiktir. Samimi, zarif ve klasik bir havaya sahiptirler.

İster büyük ister küçük bir mutfağınız olsun, otantik mutfak dolapları ve dekorasyonu sizin için harika bir seçeneğe sahiptir. Rustik mutfak dolabı kapakları ve geleneksel mutfak renkleri en popüler olanlar arasındadır.

Seçtiğiniz otantik mutfak dolabını muhteşem tezgahlar ve doğru mozaiklerle birleştirin. Döşemeyi unutmayın – ahşap görünümlü porselen karo, otantik lüks rustik mutfak tasarımını tamamlayacaktır. 

Otantik Mutfak Dolaplarını Nereden Alabilirim ?

Otantik mutfak dekor fikirlerine ilham verecek ve hayalinizdeki mutfağa bugün sahip olmak ve beğendiğiniz dolapların mutfak alanınıza sığacağından emin olmak için size ücretsiz 3 boyoutlu tasarım sunan Emu mobilya ile iletişime geçebilirsiniz. 

Mutfağınızı yenileyeceksiniz ve rustik mutfak dolabı ve modellerinden başka modeller de mi görmek istiyorsunuz, o zaman hemen diğer yazılara göz atın…