25 Göz Alıcı Siyah Mutfak Dolabı Modelleri ve Fiyatları

25 Göz Alıcı Siyah Mutfak Dolabı

Siyah mutfak dolabı modelleri modaya uygun mu? Kesinlikle öyle! Modern tasarımcıların siyah mutfak unsurlarına olan tutkusu birkaç yıl önce başladı ve şimdi gerçekten zirve yaptığını söylebiliriz.

Dünyanın tasarım sahnesindeki önde gelen tasarımcılar, bu modaya uygun ve işlevsel renge aşık görünüyorlar ve çok çeşitli siyah mutfak dolabı modelleri sunmaya devam ediyorlar. 

Ev sahipleri ve tüketiciler ise aynı şekilde karşılık veriyor, evlerinde ve mutfaklarında uygulamak için bu çağdaş buluşları siyah olarak tercih ediyorlar.

Emu mobilya olarak, yaptığımız gözlemler sonucunda, modern tasarımdaki bu siyah eğilimin daha uzun süre kalıcı olacağı ve siyah rengin şık modern mutfak modellerine en az on yıl daha hakim olacağına inanıyoruz.

Her yıl, tasarım topluluğu en son yeniliklere, ilhamlara ve eğilimlere göre yılın rengi olacak bir renk seçer. Ve yılın rengi, sahneye tasarımcıların ve üreticilerin dikkatinin odağına hakim olmaktadır. Ancak, bu yıl tasarım sahnesine hakim olan renk rahat ve şık bir şekilde birleştirilebildikleri için modası geçmeyen ve geçerliliğini yitirmeyen bazı nötr ve zamansız renklerdir beyaz, gri ve siyah gibi.

Siyah, renk paletindeki her nüans için harika bir temel oluşturur, bu nedenle bunları dekor kompozisyonunuzda kalıcı bir unsur olarak kullanmak aslında dahice bir fikirdir.

Örneğin mutfak dolapları, yıllarca dayanması ve sık sık değiştirilmemesi gereken özel bir dolap türüdür. Bu yüzden, onlar için siyahı seçmek pratik ve akıllıca bir çözüm olacaktır.

Bu şekilde, modaya uygun ilham hayal gücünüze çarptığında hem duvarları hem de diğer dekor öğelerini yenileme ve renklendirme özgürlüğüne sahip olurken, şık siyah renkte uygun bir eşleşme, genel kompozisyona zamansız, havalı bir öz katacaktır.

Öyleyse, mutfağınızı yenilemeyi planlıyorsanız ve siyah mutfak dolabı modelleri için bazı sıcak fikirlere ihtiyacınız varsa, burası tam size göre. Çağdaş tasarım sahnesinde ilham ve fikir almak için bakabileceğiniz en iyi siyah mutfak modellerini sizin için özenle seçtik.

Mat Siyah Mutfak

Mat yüzeyler şu anda yalnızca dünyanın tasarım sahnesinde değil, aynı zamanda moda tasarımı, mücevher sanatı ve hatta otomobil konstrüksiyonları gibi diğer sanatsal alanlarda da oldukça popüler. Ve şaşılacak bir şey yok, mat yüzeyler ve malzemeler nesnelere zarif bir stil, derinlik ve sakinlik veriyor. 

Mat siyah mutfak modeli mutfağınızda sansasyonel görünecektir, ancak bu konseptin diğer malzeme türleri ve yüzeylerle birleştirilmesi biraz zordur, bu nedenle, duvarlar dahil modaya uygun siyah matın hangi renkler ile uyumlu olabileceğine karar vermelisiniz. Bizim tavsiyemiz hayattaki her şeyde olduğu gibi dengeye önem vermeniz. (İlgili yazı: mat mutfak dolabı modelleri)

Parlak Siyah Mutfak Dolabı

Öte yandan, parlayan ve parlak yüzeylerin kelimenin tasarım sahnesinde de üst sıralarda yer aldığını unutmayın. Yıllar boyunca mobilya tasarım trendlerinde lüks ve yüksek sınıfın sembolü olarak canlı ve parlak dokunuşları oluşturmuşlardı. Parlak siyah mutfak dolapları tasarım fikrinize uyuyorsa, onu mutfağınızda dekor detaylarınızla birlikte tanıtmaktan çekinmeyin.

Dikkatinize çekmek için seçtiğimiz iki örnek, siyah yüzeylerin parlaklığını tamamlayacak diğer öğeler için geniş bir açıklık yaşayan, hafif bir geometrik ilerlemeye sahiptir.

Yukarıdaki siyah mutfakta, güzel bir açık tuğla duvar, dokusal pürüzsüzlük ve zengin pürüzlülük arasında bir yan yana durma sağlar. Aşağıdaki mutfak ise şık modern ve parlak mermer fayansları, parlak siyah mutfak dolabını tamamlayan bir görüntü sağlar.

Fark etmiş olabileceğiniz gibi, şimdiye kadar seçilen projelerin birçoğu siyah mutfak dolaplarını tuğla duvarlarla birleştiriyor. Bunun nedeni, birbirlerini harika bir şekilde tamamlamalarıdır.

Sıcak ve soğuk, açık ve koyu, pürüzsüz ve doku açısından zengin, görsel kontrast ve modern dinamik sadece iki dekor öğesiyle elde ediliyor. Bu dinamik yan yana konumların kombinasyonu, siyah mutfakların daha da trend ve mümkünse daha dramatik görünmesini sağlar. (İlginizi çekebilir: Parlak Mutfak Dolabı Modelleri)

Country Siyah Mutfak Dolabı

Modern mat ve modaya uygun tasarım fikrilerinin en sevdiğimiz alternatifi değerli dekor aksanlarının göz alıcı ışıltısıyla renklendirilmiş country siyah mutfak dolabıdır. 

Altın veya bal rengi metal aksesuarlar ve dekor detayları, klasik güzellik ve sofistike ipuçlarını beraberinde getiren her mutfak tasarımına hoş bir katkı sağlar. 

Bu projede, siyah vurgular, mutfak tezgahı için beyaz mermer seçimi ve vintage kapılar ile birleştirildi, böylece genel tasarım klasik güzellik, lüks ve zarafeti yansıtıyor.

İlginizi çekebilir: Harika Country Mutfak Modelleri

Açık Konsept Siyah Mutfak Dolabı 

Aşağıdaki resim bu açık mutfak fikrinin muhteşem bir örneğidir. Yaratıcı tasarım kararı, yatak odası ve mutfak alanlarını duvardaki çerçeve aracılığıyla görsel olarak birbirine bağlar. Bu şekilde, satın alınan mekânlara bol miktarda ışık getirilir, küçük kentsel mekan tasarımına işlevsellik, estetik, rahatlık ve uyum hissi verilir. 1+0 veya 1+1 eviniz varsa rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir siyah mutfak modeli…

Küçük Siyah Mutfak Dolapları

Küçük yerlerden bahsetmişken, sınırlı bir mutfak alanınız olsa bile, bu siyah mutfak dolabı tercih etmekten vazgeçmek için bir neden değil. Aslında, siyah dekor öğelerinin daha küçük bir alan görünümü verdiği görsel kuralı, yalnızca söz konusu öğelerin kompozisyona hakim olmasına izin verirseniz geçerlidir. 

Ancak renkli ve daha açık tonlarda parlak kombinasyonlar uygularsanız ve bazı tavizler verirseniz (üst mutfak dolabından vazgeçmek gibi), nihai sonuç sizi şimdiden şaşırtabilir.

Siyah Mutfak Modellerini Renk Sıçramalarıyla Çevreleyin 

Hala siyah mutfak kompozisyonlarının modern eğilimine dayanan canlı ve neşeli bir iç mekana sahip olmanın bir yolunu arıyorsanız, bunu başarmanın çok yaratıcı yolları vardır.

Siyah mutfak modellerinde tazelik ister misiniz? Sorun değil! Siyah, diğer tüm renkler veya tonlarla zarif bir şekilde birleşen tek renkli ve evrensel bir renktir.

Yani temelde siyah mutfak dolaplarınız için renk kombinasyonları ile yanlış seçim yapamazsınız. Cesur ve sanatsal bir iç dekor kompozisyonu oluşturmanın yaratıcı sürecini denemek ve tadını çıkarmak için hayal gücünüzden faydalanın.

Bar Tabureli Siyah Mutfak Adası

Ve mutfağınızın rengini seçtiğiniz için mekansal düzenleme ve geçişler gibi tasarımdan konuşma zamanı. Evinizin tasarımına siyah bir mutfak dahil etmenin olası zorluklarından biri, mekânın geri kalanından görsel olarak ayrılmış bu alanda nasıl bir yerleşim ve tasarım yapacağınız riskidir.

Bu nedenle, bar tabureli bir siyah mutfak adası dahil etmek, arkadaşlarınız ve ailenizle bir araya gelmek için mükemmel bir alanın işlevsel katma değeri ile mutfakta hoş bir geçiş sağlar. 

Siyah Mutfak Dolabı ve Farklı Renk Ada Seçimi

Ve mutfak adası unsurlarından bahsetmişken… Bu dekor unsurunun avantajları vardır – şık ve modaya uygun ve siyah mutfağınızın izin verdiği çalışma alanına katkıda bulunur.

Ekstra bir tezgah, yoğun mutfaklarda her zaman bir bonustur ve yemek hazırlarken size kolaylık sağlar. Dezavantajlarından biri, mutfak adası yapısının, özellikle siyah olduğunda, çoğu zaman mekanı ayırması ve görsel olarak sınırlandırmasıdır. Ancak bu, akıllıca bir şekilde olumlu bir dekor fikrine dönüştürülebilir.

Modern tasarımlarda modaya uygun bir yaklaşım, mutfak adasında siyahtan farklı bir renk tercih etmektir. Bu şekilde, dekor konfigürasyonu göz için şeffaf hale gelir ve çalışma yüzeylerinden ödün vermeden görsel özgürlük sağlar. 

Mermer Fayanslar ile Siyah Mutfak Dolabı

Kalıcı trendlerden bahsetmişken, asla hayal kırıklığına uğratmayan başka bir tasarım malzemesi vardır: mermer. Lüks ve zarafetin sembolü, modaya uygun siyah mutfak dolabı konfigürasyonunuza mükemmel bir görünüm katabilir. Mermer, aynı zamanda tezgahlar, mutfak adalarının sırtları ve hatta duvarları veya zemin kaplamaları için de dayanıklı ve sürdürülebilir bir seçimdir.

Beyaz Siyah Mutfak

Kontrastlar her zaman çekici ve dinamik tasarım özellikleridir. Siyahın mutfak alanınıza çok fazla karanlık verebileceğinden korkuyorsanız beyazla tazelenmiş renk paletiyle sonsuz klasik ve inanılmaz derecede şık bir tasarım oluşturulabilir. 

Beyaz tezgahlı siyah mutfak dolaplarının güzel konfigürasyonu, ana siyah gövdeli mutfak konfigürasyonunuzla bir grafik desen oluşturacak beyaz lambalar veya dekor aksesuarları eklenerek zıt bir stil olarak daha da geliştirilebilir.

Çok daha fazlası için: Siyah Beyaz Mutfak Modelleri

Işık Dolu Bir Mekanda Siyah Mutfak Dolapları

Geniş ve aydınlık mekanlar, siyah mutfak dolabı için idealdir. Geniş pencereler (bahçelere veya teraslara açılan zeminden tavana sürgülü cam kapılar), tasarım projesi için gerekli canlılığı sağlayacak olan doğal ışık ve davetkar bir doğal yeşillik arka planıdır. 

Dışarıyla olan bu parlaklık ve akışkan bağlantı, siyah mutfak modelleri için en isabetli kombinasyondur – doğal ışık, mutfak düzenlemesinin karanlık tarafını dengeler ve ona dokusal derinlik verir.

Siyah Mutfak Dolabı ile Doğal Ahşap Uyumu

Doğal ahşabın organik varlığı, siyah mutfak dolabı trendiyle mükemmel bir uyum içindedir. Bu kombinasyon (özellikle özel olarak tasarlanmışsa) sıcaklık, ev konforu ve bireysellik dolu bir mutfak yaratır. 

Ahşap, yüzyıllardır ev tasarımında kullanılan bir malzemedir ve modern teknolojiler ve yenilikler her zaman ahşap benzeri malzemeleri uygulamak için yeni yollar geliştirse de – ev kompozisyonunuzda doğal ahşabın hissi, kokusu ve dokusal varlığı gibisi yoktur.  

Modaya uygun siyah mutfaklarla birleştirilen ahşap ekler, mutfak tasarımınıza asil, daha sıcak ve daha yumuşak bir görünüm kazandırır.

Siyah Mutfak Modelleri için Işıklandırma

Kuşkusuz, dekor kompozisyonlarınızın aydınlatma projesi, değerli bir nihai sonuca sahip olmak için vazgeçilmez bir dokunuştur. Benekli ışıklar ve sanat galerisi benzeri aydınlatma enstalasyonları oldukça modern ve pratiktir. En sevdiğiniz tasarım özelliklerini mükemmel bir şekilde vurgular ve başka şekillerde gözden kaçabilecek bir açılma açısı sağlarlar.

Bu siyah mutfak modelinde benekli ışık projesi uygulanıyor. Tezgah üzerinde çalışırken sadece mükemmel görsel koşulları sağlamakla kalmaz, aynı zamanda koyu siyah mutfak dolaplarının daha açık ve daha ışıltılı görünmesini sağlar.

Sanat galerilerinin, sergilenen sanat eserlerinin ayrıntılarını vurgulamak için bu ışık enstalasyonlarını kullanması şaşırtıcı değildir. Öyleyse neden siyah mutfak modellerinde bu tür ışıklandırmalardan yararlanmayalım ki!

Siyah Mutfaklarda Öne Çıkacak Bir Arka Plan İçin Tezgah Arası Fayans Seçimi

Mutfak projemiz için fayans seçimleri, bize özelliklerde ve karakterde büyük çeşitlilik gösteren benzersiz bir mutfak tasarımı yaratma fırsatı veren başka bir tasarım unsurudur.

Son zamanlarda, zıt geometrik şekiller ve konturlar oldukça popüler – bu nedenle siyah mutfak modellerinde bu şekilde karo kaplamalar tercih edebilirisiniz. Şekillerle bir oyun da olabilir; şu anda tasarım sahnesinde, balık pulu karolar, balıksırtı karolar ve altıgen karolar vardır.

İşte birkaç sıcak trendi şık bütünde birleştiren bir mutfak tasarım projesi: L şeklindeki siyah mutfak dolabı.

Burada siyah mutfak dolapları, klasik ile moderni bir arada buluşturan net hatlara sahip ve ayrıca lambaların ilgi çekici geometrisi ve tezgahların zıt beyaz mermeri oldukça dinamizm yaratıyor.

Ancak göze çarpan ana özellik, duvarları kaplayan koyu renkli mermer balıksırtı karolardır – çok şık bir görünüme sahip oldukça karakteristik bir proje olduğunu söyleyebiliriz.

Siyah Mutfak Dolabı Fiyatları 

Yukarıda gördüğünüz veya hayalinizdeki siyah mutfak dolabı modelleri ve tasarımlarını kendi mutfağınızın ölçülerinde ne kadara sahip olacağınızı merak ediyorsanız, hemen Emu mobilya ile iletişime geçebilirsiniz. Uygun fiyatla kişiye özel high gloss, akrilik, lake veya membran siyah mutfak dolabına hemen sahip olun…

Siyah mutfak dolabı ve modeli hakkında merak ettiğiniz her şeyi hemen yandaki whatsapp hattımızdan bize sorabilirsiniz.

Mutfak dolabınızı yenileyeceksiniz ve ilhama ihtiyacınız varsa ilgili yazılarımıza hemen göz atın…