20 Göz Alıcı Yeşil Mutfak Dolabı (Açık ve Koyu Yeşil Mutfak Dolabı)

Yeşil Mutfak Dolabı

Yeşilin tonları büyümeyi, yenilenmeyi ve yaşamı çağrıştırır ve evinizin kalbinde olabilecek en iyi mesaj nedir? Tabii ki, yenilenmektir. Bu yazıda, yeşil mutfak dolabı modellerini ön plana çıkarıyoruz ve bunun bir sonraki mutfak projeniz için size ilham vereceğini umuyoruz.

Tamamen beyaz bir mutfağın tertemiz bir trend gösterdiğini biliyoruz. Güvenli oynamak isteyenler genellikle mutfaklarında beyazı tercih eder. Buna karşı kesinlikle hiçbir itirazımız yoktur. Ama biraz maceracı olmak ve mutfağınızda biraz renk görmek istiyorsanız, neden mutfak dolaplarınızda yeşili tercih etmeyesiniz.

Yeşil çok yönlü bir renktir ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok ton, çeşit ve boya stiliyle, yaratıcılığınızı ortaya çıkaracak ve yeni fikirler için kapılar açacaktır. Bu yeşil mutfak dolabı modelleri için de geçerlidir. İstediğiniz yeşil renk tonunda ve tasarımda mutfak dolabı bulabilirsiniz.

Ek olarak, yeşil sonuçta farklı donanım türleri ve kaplamalarla birlikte gelir. Yeşil mutfak dolapları yaptırırken seçimlerinizin sınırlı kalacağından endişeleniyorsanız, bir daha düşünün. Bu yazımızda mutfağınızda tercih edebileceğiniz 20’den fazla yeşil mutfak dolabı göstereceğiz. Onları bizim kadar seveceğinizi umuyoruz!

Yeşil Mutfak Dolabı Modelleri

Yeşili mutfağın ana rengi yapmanın harika bir yolu, onu tezgahlara veya duvarlara değil, mutfak dolaplarına koymaktır. Yeşil mutfak dolabı modellerini birkaç strateji kullanarak mutfaklarınızda uygulayabilirsiniz.

Ana dolaplarda açık sarı-yeşil ve mutfak adasında daha koyu yeşil kullanın veya odadaki tüm dolaplarda nane yeşili kullanabilirsiniz. Bunu yapıyorsanız duvarı açık renkte tutmalısınız.

Beyaz, krem ​​ve boz kahverengi, yeşil dolaplara karşı duvarlara iyi oturur. Ya dolaplara uygun tonda daha koyu yeşil bir tezgah seçin ya da tezgahlarda açık renkli mermer gibi heyecan verici bir şey tercih edebilirsiniz.

Yeşil, çok taze ve uyarıcı bir renk olabilir ve bu özellikler, ondan türetilen hemen hemen tüm farklı incelikler için geçerlidir.

Yeşil, birçok nedenden dolayı mutfağa çok uygun bir renktir, en önemli olanı ise mantıklı ve harika görünmesidir.

Tipik olarak, yeşil mutfak dolapları, tezgahlar, duvarlar, vb. etrafında dönebilen çok sayıda ayırt edici tasarım yöntemi vardır. Harika olan kısım, yeşilin hemen hemen her renkle, özellikle doğada yaygın olarak bulunanlarla eşleştirildiğinde hoş görünmesidir.

Doğadan ilham alan bir görünüm için yeşil mutfak dolabını sıcak ahşaplarla birlikte kullanın. Örneğin, dolapların bazı cepheleri yeşil olabilirken, geri kalanı ahşap bir kaplamaya sahip olabilir. (İlginizi çekebilir: Ahşap görünümlü mutfak dolapları)

Daha açık bir yeşil tonu, Akdeniz tarzı bir mutfak için çok uygun olabilir.

Retro-şık bir his için ahşap veya beyaz tezgah ve bir metro kiremit fayans ile birleştirilmiş nane yeşili mutfak dolabı modeli tercih edebilirsiniz. (İlgili yazı: Retro mutfak dolabı modelleri)

Mutfak ile oturma veya yemek odasının doğrudan ilişkili olduğu açık bir kat planı olması durumunda, aralarında harika ve tutarlı bir geçiş olması gerekir ve işte burada mutfak adası devreye girer.

Mutfak dolaplarının rengiyle eşleşen yeşil bir ada, mutfaktaki yeşil bir tavan veya perdeler ve alan halısı gibi diğer koordine edici tasarım bileşenleri ile birleştirilebilir.

Aklınızdaki stile en çok uyan yeşilin uygun tonunu keşfetmeniz de zorunludur. Parlak ve cesur renkler genellikle daha modern mutfak dolapları modelleri ile iyi gider, sessiz ve daha nötr tonlar ise geleneksel veya retro tasarımlar için çok uygundur.

Koyu Yeşil Mutfak Dolapları

Öncelikle ne tür bir koyu yeşil mutfak modeli elde etmek istediğinizi düşünmenin önemli olduğunu düşünüyoruz. Aydınlık ve havadar ama dramatik yeşil bir dokunuş mu istiyorsunuz yoksa karanlık ve karamsar bir görünüm mü istiyorsunuz? Her ikisini için de size örnek verelim.

Yukarıdaki güzel koyu yeşil mutfak dolabına bir göz atın. Alt kısımlarda koyu yeşil dolaplar tercih edilmesine rağmen üst kısımdaki açık raflar ve beyaz damarlı mermer tezgah arası mutfağa aydınlık ve havadar bir görünüm katmış. Çoğunlukla beyaz bir mutfağın hafifliğini alıyorsunuz.

Öte yandan, koyu yeşil mutfak dolapları ile amacınız dramatik ve karamsar bir atmosfer yaratmaksa, yeşili yeşil mutfak dolaplarıyla eşleştirmekten daha iyi bir şey olamaz.

Yeşil Mutfak Dolabı Fiyatları

Yeşil mutfak dolabı fiyatları öncelikli olarak sizin tercih edeceğiniz dolap kapak kaplamasının türüne göre (lake, akrilik, membran gibi) değişiklik göstermektedir. Bunlardan en pahalı olanı lake en uygunu high gloss kapaklardır. Ayrıca seçeceğiniz dolap aksesuarlanın kalitesi ve markası da fiyatı etkileyen unsurlardandır.

Sizde kendi zevkinizde ve tasarımdaki yeşil mutfak dolabı için kendi mutfağınızın ölçülerine göre net fiyat almak isterseniz yandaki whatsapp hattımızdan hemen bize yazabilirsiniz.

Yeşil Mutfak Modelleri

Birçoğu, doğanın tonlarını getirdiği için en rahatlatıcı renk şemalarından biri olarak yeşile odaklanan bir dekor paleti görüyor.

Hayal edebileceğinizden çok daha fazla yeşil tonu vardır. Bu, yeşili temel ile dekorasyon rengi yapacaktır, ancak sabit bir renk bir alanı hemen etkisiz hale getirebilir.

Mutfağınızın ana renk şeması yeşilse, diğer renkleri dahil ederken onunla güzelleştirmenin birçok yolu vardır.

Yeşil Mutfak Tezgahı

Mutfak tezgahlarınız için, vurgu olarak diğer renkleri içeren veya başka bir rengin alt tonuna sahip bir renk seçebilirsiniz. Bu, sarı ve mavi tonları olan bir granit kullanmak veya somon ve kırmızı tonları olan bir laminat uygulamak anlamına gelebilir. Ancak bizim yeşil mutfak dolabındaki tercihimiz düz beyaz renkte tezgahlar kullanmaktır.

Yeşil Mutfak için Duvar Rengi

Mutfak duvarlarını boyamak için yeşile sahip olmak, onu hemen ana renk yapar. Tezgahın rengi gibi, duvarın tonunu odanın en koyu yeşil tonlarından bir ila iki ton daha açık tutun.

Yeşil duvar renginin mekana hakim olmadığından emin olmak için mutfak dolabı rengini son derece açık tutun. Beyaz veya krem ​​renkli dolaplar yeşil bir duvara karşı çok taze görünecek ve odanın hafif kalmasına yardımcı olacaktır. Bunun aksine, odanın ortasına yeşil duvarlardan uzakta koyu renkli bir ahşap ada ekleyebilirsiniz.

Yeşil Mutfaklar için Vurgu Renkleri

Mutfağınızda kullandığınız yeşilin gölgesinden bir vurgu rengi seçebilirsiniz.

Yeşil, mavi ve sarının birleştirilmesiyle yapılan ikincil bir renk olabileceğinden, çoğu ton, alt ton olarak bu iki renkten biraz daha fazlasını marjinal olarak içerir.

Vurgu renklerinize karar vermek için bunu kullanın. Örneğin zeytin yeşili sarı bir alt tonu kapsar.

Odanın içine altın tonlu ahşap bir masa ekleyin ve zeytin yeşilinin daha açık tonlarını dışarı çekmek için üzerinde güneşli sarı servis altlıkları kullanın.

Neden Yeşil Mutfak Dolabı Seçmelisiniz ?

Renk psikolojisine göre, farklı renkler psikolojik tepkileri ortaya çıkarabilir. Örneğin, renklerin mizaç ve duygular üzerinde sıklıkla etkisi olduğu düşünülmektedir. Bazı durumlarda, bu tepkiler bir rengin yoğunluğuyla ilgilidir, diğer durumlarda ise karşılaşma ve sosyal etkilerin ürünüdür.

Yeşil renk duygularınızı nasıl etkiliyor? Birçok kişi için doğayla sağlam bağları vardır ve anında çimenlerin, ağaçların ve ağaçlık alanların cömert yeşilini akla getirir. Belki de yeşil, doğa ile yoğun bir şekilde ilişkili olduğu için, sıklıkla canlandırıcı ve huzurlu bir renk olarak tasvir edilir.

Yeşil renk sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Bir şeyi yapmaya konsantre olmanız veya odaklanmanız gerekiyorsa, yakınlarda yeşil bir şeyler bulundurmayı düşünün.

Bazıları yeşili rahatlatıcı bir renk olarak görürken, bazıları onlara heyecan hissi verdiğini söylüyor. Bu, özellikle parlak yeşil tonları için geçerli olabilir. Canlı bir yeşil, enerjik ve motive edici görünüyor. Bazı durumlarda, size endorfin enjekte edebilir.

Yeşil giyen birini gördüğünüzde, o kişinin yardımsever, kibar, sempatik ve şefkatli olduğunu hissetmek otomatiktir. Merhameti yansıtan bir renktir.

Doğa ile yakından ilişkili olan yeşil, yeni başlangıçları çağrıştırabilir. Bahçede yeşil çimlerin filizlendiğini hayal edin. Birdenbire size yeni bir hedefe sahip olma veya önemli bir şeye yeniden başlama motivasyonu verir. Olumlu ve umutlu olmanıza yardımcı olur.

Yeşil Mutfak Dolabı Modellerini Nereden Alabilirim ?

Yukarıda gördüğünüz yeşil mutfak dolabı modellerinden birisi sizin aradığınız veya beğendiğiniz bir model mi ? Sizde bu yeşil mutfak dolabına uygun fiyatla, mutfağınıza ve kişiye özel tasarımla sahip olmak hemen Emu mobilya ile iletişime geçebilirsiniz

Yandaki whatsapp hattımızdan yeşil mutfak dolabı ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi sorabilir, kendi mutfağınız için güncel fiyat alabilirsiniz.

Yeşil mutfak dolabı size göre değil mi veya daha farklı mutfak dolabı modelleri mi görmek istiyorsunuz ? Aşağıdaki yazılarımızdaki harika mutfak dolabı modellerine hemen göz atın…